قوانین و مقررات کتاب پلاس

* کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی کتاب پلاس به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت کتاب پلاس هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، محتوای الکترونیکی کتاب پلاس و سایر خدمات ارائه شده توسط کتاب پلاس به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات کتاب پلاس است.


قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کتاب پلاس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های کتاب پلاس تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.


تعریف کاربر

کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود در سایت کتاب پلاس ثبت نام کرده است و به استفاده از خدمات کتاب پلاس اقدام نماید.


ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات کتاب پلاس استفاده می‏‌کنید و به کتاب پلاس ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که کتاب پلاس به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد کتاب پلاس برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. همچنین چنانچه شما از طریق سایت ناشر و یا کتابفروشی ثبت نام کرده باشید عضو باشگاه مشتریان آن ناشر و یا کتابفروشی هم خواهید شد و آنها می توانند رویدادها و خدمات ، سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها و کتابهای جدید منتشر شده خود را امکان دارد برای اعضای باشگاه مشتریان خود ایمیل یا پیامک کند . در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت خود را لغو کنند. وب سایت کتاب پلاس هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر ازwww.ketabplus.com ندارد و کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.


قوانین خرید کتاب

 • • روز شنبه تا پنج‌شنبه‌ی هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی، روز کاری تعریف می‌شود. تمامی سفارش‏‌های ثبت‌شده در فروشگاه اینترنتی کتاب پلاس طی روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌شوند.
 • • مشتریان فروشگاه اینترنتی کتاب پلاس می‌توانند در هفت روز هفته و به صورت بیست‌وچهارساعته، سفارش خود را ثبت کنند؛ اما پاسخ‌گویی و پیگیری و ارسال سفارش‌ها تنها از ساعت 9 صبح تا 17 بعدازظهر روزهای کاری امکان‌پذیر است.
 • • تمامی کتاب‌های ارائه ‌شده توسط کتاب پلاس پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه سفارش از انبار جمع‌آوری و از طریق پیک یا پست (به انتخاب مشتری) ارسال می‌گردند.
 • • مسئولیت کلیه مرسوله های پستی پس از تحویل به پست بر عهده اداره محترم پست جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و پس از ارسال، مشتریان می توانند کد مرسوله پستی خودرا ازطریق پروفایل کاربری خود قسمت سفارشات مشاهده نمایند که از طریق نشانیpost.ir در وب سایت رسمی سایت پست قابل پیگیری می‌باشد.
 • • کتاب خریداری شده در صورت خرابی فیزیکی از قبیل ناقصی فرم، سفیدی صفحات، پشت و رو بودن کتاب، مشکلات صحافی یا چاپ قابل بازگشت و تعویض است که هزینه بازگشت را کتاب پلاس تقبل می کند. فقط تا 24 ساعت مهلت دارید که از طریق سایت در قسمت سفارشات (مرجوعی) و یا تماس تلفنی همکاران کتاب پلاس را در جریان این امر بگذارید.
 • • لغو خرید و یا حذف کالای خریداری شده نهایتا تا 2 ساعت قابل پیگیری می باشد. در صورتی که خرید در روز تعطیل باشد اولین روزکاری بعد، قبل از ساعت 9:30 صبح قابل پیگیری می باشد(حتما تلفنی اطلاع داده شود.)
 • • در صورتی که سفارش نیاز به تغییر در قیمت و یا تعداد داشته باشد، سفارش با تغییر آماده پرداخت شده و تغییرات به اطلاع شما خواهد رسید. در صورت عدم موجودی، سفارش لغو می‌گردد و هزینه‌ی پرداختی وارد کیف پول شما می‌گردد.
 • • اگر کتابی که به دستتان می‌رسد با کتابی که سفارش داده‌اید مغایرت داشته باشد، می‌توانید از طریق پر کردن فرم مرجوعی یا تماس با پشتیبانی، کالا را مرجوع کنید.
 • • فروشگاه اینترنتی کتاب پلاس همواره می‌کوشد دقت لازم را در ارسال و تحویل سفارش‌‏های ثبت‌شده به کار گیرد.
 • • در خصوص سفارش‌هایی که توسط پیک ارسال می‌شوند، (مختص مناطق تهران)، پیک متعهد است که سفارش را در محل درب ورودی اولیه‌ی ساختمان به مشتری تحویل دهد. خریدارانی که در مجتمع‌های مسکونی یا اداری حضور دارند، باید برای تحویل‌گرفتن بسته‌شان به درب ورودی ساختمان مراجعه کنند.
 • • هنگام مراجعه‌ی مأمور پست یا پیک، خریدار موظف است در محل حضور داشته باشد. در صورت حاضرنبودن در محل، باید ظرف مدت تعیین‌شده در اعلامیه ی شرکت پست، به واحد پستی محل سکونت خود مراجعه کرده و کالا را دریافت کند. بدیهی است در صورت حضورنداشتن خریدار در محل اعلام‌شده و برگشت محصول، مسئولیت و هزینه‌ی ارسال مجدد با خریدار خواهد بود.


نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب

شما توافق می‏‌کنید مسئولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت کتاب پلاس باشد، خود برعهده خواهید داشت. کاربرانی که قصد ارسال نظر در سایت را دارند، حتما قوانین زیر را مد نظر داشته باشند: بدیهی است که اگر این قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود، نظر وی تایید نخواهد شد و در نتیجه در سایت به نمایش در نخواهد آمد.

تشخیص عدم رعایت قوانین برعهده کتاب پلاس بوده و کتاب پلاس حق تائید و یا رد نظرات کاربران را برای خود محفوظ داشته و این موضوع را می تواند به ناشر یا شخص دیگری واگذار نماید.

 1. با این حال، کتاب پلاس هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید کتاب پلاس درباره محتویات نظر نیست.
 2. نقد کاربران باید شامل نقاط قوت و ضعف کتاب در استفاده عملی و تجربه شخصی فرد باشد.
 3. مواردی که شامل تعریف کاراکتر محسوب نمی‌شوند: • قرار دادن فضای خالی (Space) بیش از حد معمول • کشیدن حروف یا کلمات با استفاده از صفحه کلید • استفاده ی مکرر از یک حرف یا کلمه • بیان مطلب تکراری با نگارش متفاوت
 4. برای ارسال نقد یا دیدگاه، لازم است کاربران تا حد ممکن از مبالغه و بزرگنمایی مزایا یا معایب کتاب خودداری کنند. در غیر اینصورت نقد مورد نظر تایید نخواهد شد.
 5. دیدگاه و نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد. بلکه به طور واقع بینانه معایب و مزایای هر کتاب را در کنار هم بررسی کند.
 6. با توجه به تفاوت در سطح کتابهای مختلف و تفاوت عمده در آنها، لازم است نقد و بررسی هر کتاب با توجه به شرایط همان کتاب صورت گیرد نه به صورت مطلق.
 7. جهت احترام به وقت بازدیدکنندگان سایت و نقدها، لازم است نویسندگان نقد مطالب غیر ضروری را در نقدشان حذف کرده و تا حد ممکن تنها مطالب ضروری و مفید را در نقدشان لحاظ کنند.
 8. با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش جدا خودداری نمایید.
 9. تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته شده باشند، امکان نمایش در سایت را دارند، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا به زبان انگلیسی خودداری نمایید.
 10. کاربران ارسال کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تایید نظر کاربر می‌شود.
 11. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانبدارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.
 12. از بزرگنمایی یا اغراق درباره نقاط قوت یا نقاط ضعف کتاب در نظرات خود خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.
 13. با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن؛ کاربران نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند. کاربران دقت داشته باشند تا جای ممکن از هرگونه لینک دادن (فرستادن) کاربران به سایت‌های دیگر خودداری نمایند.
 14. تنها نظراتی که مرتبط با کتاب مورد نظر باشند، تایید خواهند شد، لذا از مطرح کردن بحث‌های متفرقه و غیر مرتبط با کتاب خودداری نمایید.
 15. کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش کتاب پلاس را در قسمت مربوطه اعلام نمایند، لذا از نوشتن نقد خود درباره سایت در قسمت نظرات خودداری نمایید.
 16. کاربران توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارند یا نسبت به آن شک دارند، به هیچ وجه در نظرات ثبت ننمایند. و همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیر مطمئن درباره کتابها جدا خودداری نمایند.
 17. ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید.
 18. لازم است کاربران مطالبی را ثبت نمایند که برای بازدیدکنندگان سایت مفید واقع شود و از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیر مرتبط یا غیر ضروری در این بخش خودداری نمایند.
 19. لازم است کاربران نظرات خود را به صورت نگارشی و نه گفتاری ثبت نمایند و از کوتاه کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره ای تا جای ممکن در ثبت نظرات خودداری نمایند. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه تایید نظرات کاربران است.
 20. کاربران در نظر داشته باشند که کتاب پلاس، ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می‌داند اما سایر ویرایش‌هایی که برای رعایت قوانین ذکر شده انجام می‌شود، قبل از ثبت نظر، به اجازه کاربر نیاز خواهد داشت. محتوا وب ‏‌سایت کتاب پلاس هیچ گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت کتاب پلاس تحت هیچ شرایطی مسئولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد. سایت کتاب پلاس ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد. باشگاههای کتاب پلاس کتاب پلاس بستر فنی را برای همه اشخاص حقیقی و حقوقی که بخواهند باشگاه مشتریان برای مخاطبان خود و باشگاه کتاب‌خوانی راه اندازی نمایند فراهم می آورد ولی کتاب پلاس تعهدی در قبال خدمات خاص باشگاه های مشتریان ناشر یا کتابفروشی و یا باشگاههای کتاب‌خوانی ندارد و خدماتی که در باشگاه مشتریان ناشر و باشگاه کتاب‌خوانی به کاربران وعده داده می شود بر عهده متولی آن باشگاه می باشد. کتاب پلاس در قبال جشنواره ها ، پویش ها و رویدادهایی که اشخاص حقیقی و حقوقی در پلتفرم کتاب پلاس برگزار می نمایند مسئولیتی ندارد و جوایز برندگان برعهده برگزار کنندگان رویداد است .


سیاست حفظ حریم خصوصی

سیاست حفظ حریم خصوصی برای کتاب پلاس در وب سایت کتاب پلاس، که ازwww.ketabplus.comقابل‌دسترسی است، یکی از الویت‌های اصلی ما حفظ حریم خصوصی بازدیدکنندگان است. این سند سیاست حریم خصوصی شامل انواع اطلاعات جمع‌آوری‌شده و ثبت‌شده توسطwww.ketabplus.comو نحوه استفاده از آن است.
اگر سوالات دیگری داشته باشید و یا نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی داشته باشید، در تماس با ما از طریق ایمیل در سایتwww.ketabplus.com تردید نکنید.www.ketabplus.comروش استاندارد استفاده از فایل‌های لاگ را دنبال می‌کند. این فایل‌ها بازدیدکنندگان را هنگام بازدید از وب سایت ثبت می‌کنند. همه شرکت‌های میزبان این کار را انجام می‌دهند و بخشی از تجزیه و تحلیل خدمات است. اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط فایل‌های لاگ، شامل آدرس‌های پروتکل اینترنت (IP)، نوع مرورگر، ارایه‌دهنده خدمات اینترنت (ISP)، تاریخ و مهر زمان، صفحات اشاره / خروجی و احتمالا تعداد کلیک است.
این‌ها با هیچ اطلاعاتی مرتبط نیستند که شخصا قابل‌شناسایی باشد. هدف از این اطلاعات تحلیل گرایش‌ها، مدیریت سایت، ردیابی حرکت کاربران در وب سایت و جمع‌آوری اطلاعات جمعیتی است. مانند هر وب سایت دیگر،www.ketabplus.comاز cookies استفاده می‌کند. این کوکی‌ها برای ذخیره اطلاعات از جمله ترجیحات بازدیدکنندگان و صفحات وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اطلاعات برای بهینه‌سازی تجربه کاربران با شخصی سازی صفحه وب سایت ما براساس نوع مرورگر وب و / یا سایر اطلاعات استفاده می‌شود. کتاب پلاس به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. کتاب پلاس متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد.
در واقع با استفاده از سایت کتاب پلاس، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات کتاب پلاس، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط کتاب پلاس جزئی از اموال کتاب پلاس محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار کتاب پلاس است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای کتاب پلاس محفوظ می‏‌دارد.
علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط کتاب پلاس و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار کتاب پلاس است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست کتابها و نظرات و نقدها و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هرگونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای کتاب پلاس محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات کتاب پلاس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. سرورهای تبلیغ ثالث یا شبکه‌های تبلیغاتی از فن‌آوری‌هایی نظیر کوکی‌ها، جاوا اسکریپت یا وب سایت استفاده می‌کنند که در تبلیغات و لینک‌های مربوط به آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، که به طور مستقیم به مرورگر کاربران ارسال می‌شوند.
زمانی که این اتفاق می‌افتد آن‌ها به طور خودکار نشانی IP شما را دریافت می‌کنند. این تکنولوژی‌ها برای اندازه‌گیری اثربخشی تبلیغات تبلیغاتی خود و یا شخصی کردن محتوای تبلیغاتی که در وب سایت‌هایی که به آن‌ها مراجعه می‌کنید، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
توجه داشته باشید که www.ketabplus.comهیچ دسترسی یا کنترل به این کوکی‌ها ندارد که توسط تبلیغ کنندگان ثالث مورد استفاده قرار می‌گیرند. رضایت با استفاده از وب سایت ما، شما به این طریق با سیاست حریم خصوصی ما موافق هستید و با ضوابط و ضوابط آن موافق هستید.
قوه قهریه تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، کتاب پلاس هیچ گونه مسئولیتی ندارد. کتاب پلاس خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.
© کلیه محتویات سایت کتاب پلاس شامل قانون حق تکثیر شده و به شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا تعلق دارد.


قوانین و شرایط برگزاری رویدادهای کتابی

(سازمان ها ، ناشران ، کتابفروشان ، مولفان و مروجان و علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی)

سایت کتاب پلاس سایتی برای ارتباط بیشتر سازمان ها، ناشران، کتابفروشی ها، مولفان و علاقمندان به کتاب و خوانندگان کتاب و یکی از اقدامات کتاب پلاس برگزاری رویدادهای کتابی است. "رویداد" عبارت است از برنامه‌ای در مورد کتاب و کتاب‌خوانی با زمان شروع و پایان مشخص و محدود، مکان مشخص و تعریف مشخص از نحوه‌ی اجرا که توسط فرد یا افرادی برگزار می‌شود و عده‌ای دورهم جمع می‌شوند و اطلاعاتی را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند که می‌تواند به صورت حضوری و یا به صورت جشنواره ها و پویش های آنلاین برگزار شود. حضور افراد در رویداد می‌تواند رایگان یا در قبال پرداخت مبلغی صورت گیرد. "برگزارکننده" شخصی حقیقی یا نماینده‌ی شخصی حقوقی (دارای معرفی‌نامه‌ی معتبر از شخص حقوقی) است که صلاحیت لازم برای معرفی رویداد، انتشار اطلاعات درباره‌ی رویداد، دریافت درآمد ناشی از رویداد و یا بازپرداخت دیون (در صورت تغییر یا لغو رویداد) را دارد. شرایط و قوانین مربوط به برگزارکننده ها در صورتی‌ که کتاب پلاس در هر مرحله از همکاری با یکی از شرایط زیر مواجه شود، می‌تواند بدون اعلام قبلی اقدام به حذف صفحه‌ی ایجاد شده برای یک رویداد کرده و در صورت نیاز نسبت به پیگیری موضوع در مراجع قضایی اقدام کند:

 • • برگزاری رویداد برای کتابهایی که مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد مجاز نمی باشد.
 • • عدم صلاحیت برگزارکننده در معرفی رویداد، انتشار اطلاعات آن، دریافت درآمدهای حاصل از بلیت‌فروشی یا عدم صلاحیت و توان کافی وی برای برگزاری رویداد اعلام‌شده (به تشخیص کتاب پلاس).
 • • استفاده از امکانات کتاب پلاس برای انتشار اطلاعات شخصی یا گروهی، تبلیغ، ارسال بدافزار و ویروس، خرید و فروش کالا و خدمات (هر چیزی به جز بلیت رویدادی که در کتاب پلاس تعریف شده باشد) یا هر استفاده‌ی تجاری و غیرتجاری خارج از چارچوب همکاری تعریف‌ شده با کتاب پلاس.
 • • غیرقانونی یا غیرواقعی بودن رویداد و نادرست بودن اطلاعات صفحه ی رویداد. تحت تعقیب قرار گرفتن برگزار‌کننده یا تخلف وی از قوانین کشور که موجب عدم‌‌ صلاحیت برگزارکننده برای برگزاری رویداد شود (به تشخیص کتاب پلاس). برگزارکننده ی رویداد حق ندارد تا از اطلاعات شرکت کنندگان رویدادش که در اختیار دارد، سوءاستفاده نماید. محتوای صفحه رویدادهای کتابی برگزارکننده موظف است محتوای صفحه‌ی رویداد را با رعایت نکات زیر تهیه کرده و ارایه دهد:
 • • احراز شرایط ارایه‌ی اطلاعات به صورت عمومی و رعایت کامل حقوق مولفین و مصنفین
 • • رعایت کلیه‌ی ضوابط و قوانین بین‌المللی و کشور جمهوری اسلامی ایران برای انتشار مطالب در اینترنت
 • • استفاده از امکانات کتاب پلاس فقط به منظور دست‌یابی به اهداف ذکر شده در موضوع همکاری با کتاب پلاس
 • • کلیه‌ی محتوای ارسالی به کتاب پلاس، شامل متن، عکس، قیمت‌ها و شرایط، فیلم و غیره ابتدا توسط مسئولین کتاب پلاس بررسی شده و پذیرش یا رد درخواست ایجاد رویداد، حداکثر طی مدت 24 ساعت کاری انجام می‌شود.
 • • کتاب پلاس در انتشار و یا عدم انتشار محتوای ارایه‌شده در رویدادها و بارگذاری اطلاعات کتابها و ایجاد یک صفحه برای کتاب کاملاً مختار است.
 • • کتاب پلاس مسئولیتی در قبال کامنت های زیر صفحه کتاب ندارد. • کتاب پلاس می‌تواند پیش از انتشار محتوا تغییراتی در آن اعمال کند به این شرط که چنین اصلاحاتی ناقض حقوق برگزار‌کننده نبوده و تغییری عمده‌ و اساسی در ارکان رویداد ایجاد نکند. استرداد بلیت خریداری شده توسط خریداران قوانین استرداد بلیت از سوی برگزارکننده تعیین می‌شود و برگزارکننده می‌تواند حداکثر تا زمان شروع رویداد، موعد استرداد بلیت را تعیین کند.

در صورت بروز تغییرات اساسی در رویداد حضوری یعنی تغییر زمان، مکان (حداقل ۱۲ ساعت در زمان شروع رویداد و یا حداقل ۲۰ کیلومتر تغییر در محل رویداد) یا موضوع رویداد خریدار حق دارد بدون هیچ‌گونه قید و شرطی بلیت خریداری شده را پس بدهد و کل پول پرداختی را دریافت کند. در صورت ارایه‌ی درخواست‌های متعدد و بیش از حد معمول برای استرداد بلیت (به تشخیص کتاب پلاس) کتاب پلاس می‌تواند راساً برای پس گرفتن بلیت و استرداد هزینه‌ی پرداخت‌شده اقدام کند.

در صورت عودت مبالغ دریافت‌شده توسط کتاب پلاس به شرکت کنندگان، برگزارکننده موظف است کارمزد سرویس کتاب پلاس، هزینه‌های مربوط به نقل و انتقال وجوه را به کتاب پلاس پرداخت کند.

کتاب پلاس می‌تواند این مبلغ را از سایر حساب‌ها و رویدادهای کنونی همین برگزارکننده وصول نماید. چنانچه برگزارکننده رویداد به هر دلیلی تصمیم به لغو رویداد داشته باشد، باید از کتاب پلاس درخواست تسویه حساب نماید.

کتاب پلاس پس از کسر کارمزد استفاده از خدمات، وجه را به برگزارکننده رویداد پرداخت می‌نماید و برگزارکننده موظف است تا خود نسبت به عودت وجه به شرکت کنندگان آن رویداد، اقدام نماید.

تغییرات در رویداد در صورت بروز هرگونه تغییراساسی در رویداد، برگزارکننده موظف است بلافاصله پس از آگاهی از آن‌ها، چنین تغییراتی را در صفحه‌ی رویداد اعمال کرده و مراتب را به صورت کتبی (از طریق ایمیل) و تلفنی به اطلاع کتاب پلاس رسانده و به شرکت کنندگان آن رویداد نیز اطلاع رسانی کند.

اگر تغییرات اساسی باشند یا رویداد کاملاً لغو شود، طبق بند پیشین نسبت به عودت هزینه‌ی بلیت‌ها اقدام می‌شود. تغییرات در قوانین جشنواره ها و مسابقات کتاب‌خوانی سه روز بعد از اجرای جشنواره فقط با اجازه کتاب پلاس امکان پذیر است.

پرداخت به برگزارکننده کتاب پلاس کل مبالغ دریافتی بابت بلیت‌ها را حداکثر طی ۲ روز کاری (از شنبه تا چهارشنبه ساعت‌ 9 صبح تا 4 بعدازظهر) پس از اتمام رویداد یا در شرایطی قبل از اتمام رویداد، در وجه برگزار‌کننده واریز خواهد کرد. کتاب پلاس برای حمایت از برگزاری هرچه بهتر رویدادها درآمد حاصل از فروش را، پس از احراز هویت برگزارکننده و کسر کارمزد خود، به برگزارکننده پرداخت می‌کند.

لطفاً توجه داشته باشید که چنانچه گزینه‌ی پرداخت کارمزد توسط شرکت کننده را فعال نمایید، در مواقعی (مثلاً هنگامی که قیمت بلیت از حد خاصی کمتر باشد) ممکن است باقی‌مانده‌ی حساب رویداد شما منفی شود. در این مواقع کتاب پلاس این حق را دارد که این میزان کسری را از درآمد فروش این رویداد، رویدادهای آینده و یا اعتبار حساب کاربری برگزارکننده برداشت نماید.


شرایط برای شرکت کنندگان در جشنواره

افراد، مسئول حفاظت از شناسه و رمز عبور خود هستند و در صورتی که شناسه و رمز عبور خود را در اختیار شخص دیگری بگذارند مسئولیت ناشی از این عمل به عهده‌ی آن‌ها است. از آن‌جا که کد خریدار بر اساس اسم و اطلاعاتی که او به کتاب پلاس ارایه کرده تنظیم می‌شود مسئولیت صحت، دقت و کامل بودن اطلاعات داده شده به کتاب پلاس بر عهده‌ي کاربر است.

کتاب پلاس از یک تیم کارآزموده‌ی فناوری اطلاعات برای ارایه‌‌ی خدمات خود بهره می‌گیرد، با این حال امکان بروز اختلال در اینترنت همیشه وجود دارد.

بدیهی است کتاب پلاس برای حل مشکلات احتمالی مربوط به خود تمام تلاش خود را می‌کند اما در مورد مشکلات خارج از کنترل مسئولیتی ندارد.

از آن‌جایی که پرداخت ما بر اساس سیستم درگاه الکترونیکی بانک‌های معتبر کشور تنظیم شده است، کتاب پلاس مسئول مشکلات احتمالی پرداخت بانک‌ها نخواهد بود.

در ازای ثبت نام انجام شده یا بلیت خریداری شده کاربران تنها می توانند در رویداد مربوطه شرکت نمایند (خریدار نمی‌تواند در ازای کد یا بلیت خود پول مطالبه نماید). کتاب پلاس تلاش می کند واقعی بودن هویت برگزارکننده هر رویداد را بررسی نماید و تنها در صورت تایید آن اطلاعات آن را منتشر نماید. ولی در نهایت مسئولیت تضمین کیفیت خدمات به عهده‌ي کتاب پلاس نخواهد بود.

چنان‌چه مشتری در تاریخ تعیین‌شده در سایت از بلیت خود استفاده ننماید کتاب پلاس مسئولیتی در قبال از بین رفتن فرصت مشتری ندارد و وجه آن مسترد نخواهد شد. افراد بایستی نکات مربوط به هر رویداد را با دقت مطالعه نمایند زیرا این دقت در هنگام استفاده از خدمات بسیاری از نگرانی‌ها و تماس‌ها را برطرف می‌نماید. قوانین پس گرفتن بلیت یا هزینه ثبت نام، توسط برگزارکننده تعیین می شود و در صورتی که ذکر نشود به این معنی است که امکان پس دادن بلیت یا حق ثبت نام وجود ندارد.

چنانچه اختلالی در سیستم پرداخت وجود نداشته باشد، مبالغ پرداختی توسط شرکت کننده ها به کتاب پلاس، تا قبل از واریز به حساب برگزارکننده‌ی رویداد، از نظر حقوقی حکم "امانت" را دارد، لذا کتاب پلاس اجازه‌ی دخل و تصرف در این وجوه را نداشته و آن را به حساب برگزارکننده‌ی رویداد واریز می‌کند.سپس برگزارکننده‌ی رویداد در خصوص عودت وجه و استرداد بلیت، مطابق سیاست خود تصمیم‌گیری می‌کند.

لذا شرکت‌کنندگان جهت پس دادن بلیت، باید با برگزارکننده‌ی رویداد مذاکره نمایند.

چناچه شرکت کننده رویداد پس از خرید بلیت، به هر دلیلی درخواست عودت بلیت را داشته باشد؛ کارمزد کتاب پلاس از مبلغ پرداخت شده کسر خواهد شد. درخصوص عودت باقی مانده مبلغ پرداخت شده، شرکت کننده باید با برگزارکننده به توافق برسد. به جز مورد ذکر شده در بند 12، برگزارکننده‌ی رویداد می‌تواند مطابق سیاست خود، نسبت به کسر درصد اضافی از مبلغ بلیت اقدام نماید. اطلاعاتی که در هنگام خرید بلیت وارد می‌کنید، توسط برگزارکننده ی رویداد قابل دسترسی می‌باشد.

با توجه به اینکه مبلغ بلیت پرداختی توسط شرکت کننده، جزو درآمدهای کتاب پلاس محسوب نمی‌شود، لذا کتاب پلاس نمی‌تواند در قبال خرید بلیت، فاکتور رسمی ارائه کند.

در خصوص تعهداتی که برگزارکننده‌ی رویداد یا جشنواره می‌دهد که خارج از اختیار کتاب پلاس می‌باشد، همانند جایزه ، قرعه کشی ، صدور گواهی شرکت در رویداد، تعهد عودت وجه در صورت نارضایتی، ارسال فایل و ... کتاب پلاس هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد و می‌بایستی مستقیماً از برگزارکننده‌ی رویداد پیگیری شود.

کتاب پلاس تعهدی در قبال جوایز و امتیازاتی که برگزار کننده در قبال برندگان یا شرکت کنندگان وعده داده است ندارد.


قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، کتاب پلاس هیچ گونه مسئولیتی ندارد. کتاب پلاس خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

رضایت با استفاده از وب سایت ما، شما به این طریق با سیاست حریم خصوصی ما موافق هستید و با ضوابط و ضوابط آن موافق هستید.