امکانات سامانه کتاب پلاس برای ناشران

 

کتاب پلاس چیست؟

کتاب پلاس با هدف ارائه خدمات متنوع به ناشران و مخاطبان آن‎ها، به منظور رونق تولید علم در کشور و ترغیب قشر کتابخوان به استفاده از نسخه‎های اصلی کتاب، شکل گرفت.

کتاب پلاس با حمایت انجمن ناشران دانشگاهی و با الگوبرداری از ناشران بزرگ دنیا نظیر پیرسون (Pearson)، وایلی (Wiley) و مگراوهیل (McGraw-Hill) مبادرت به ارائه خدمات در جهت بهبود فرآیند تولید علم، آموزش و یادگیری برای تشویق ناشران، اساتید، دانشجویان و دیگر مخاطبان صنعت نشر کشور، به استفاده از کتاب‎های اصل شکل گرفت.

در سامانه کتاب پلاس، ناشرین و مخاطبان آن‎ها، هر یک به شکلی از خدمات متنوع سامانه بهره‎مند می‎گردند.

نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید؟ می توانید توضیحات ما در مورد کتاب پلاس را در لینک زیر مطالعه کنید:

 

کتاب پلاس چیست؟

 

هم بازارتان را رصد کنید، هم از کپی غیرقانونی جلوگیری کنید

گزارش‎های سفارشی متعدد در سامانه کتاب پلاس

سامانه کتاب پلاس که با هدف کمک به صنعت نشر و ارائه خدمات به ناشران به منظور جلوگیری از کپی غیرقانونی کتاب و محتوای الکترونیکی غیرمجاز، از ابتدا امکانات خود را در جهت کمک به توسعه بازار نشر بنا و توسعه داده است. با توجه به دشواری‎های موجود در رصد بازار کتاب‎ها، در کنار ضررهای ناشی از کپی غیرقانونی، سامانه کتاب پلاس امکان گزارش‎گیری‎های تخصصی بازار را به ناشران کتاب می‎دهد. شما می‎توانید در این سامانه هر روز وضعیت کتاب‎ها و اعضای خود را مشاهده کنید. شما می‎توانید در سامانه کتاب پلاس روزانه گزارش‎های متعددی را دریافت و بررسی کنید؛ در زیر برخی از گزارش‎های قابل توجه آورده شده است:

 1. گزارش کتاب‎های ثبت شده توسط اساتید به تفکیک مراکز دانشگاهی

 2. تفکیک کلاس‎ها برای هر درس با نام استاد

 3. فرصتی متفاوت برای ناشران برای تامین کتاب مورد نیاز بازار

  این گزارش به شما امکان بررسی دروس بی‎کتابی که اساتید در سیستم تعریف کرده اند را می‎دهد تا برای توزیع، تالیف و نشر این کتاب‎‎ها برنامه‎ریزی کنید.

 4. امکان بررسی مراکز آموزشی فعال و تعداد اساتید و دانشجویان متقاضی کتاب

 5. امکان مشاهده میزان پویایی و مشارکت اساتید، در معرفی کتاب‎های ناشر بر اساس ترم و سال

 

با گزارش‎های سامانه کتاب پلاس، می‎توانید بازارتان را رصد و  هوشمندانه مدیریت کنید.

 

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟ کارشناسان ما آماده پاسخگویی می باشند:

 

کتاب پلاس چه امکاناتی دارد؟

کتاب پلاس، از ابتدا ماموریت و بنای خود را بر کمک به ناشران و مخاطبان آن‎ها نهاد.

در این راستا نیز، خدماتی را از ابتدای راه اندازی در دو دسته "خدمات کارکردی" و "خدمات غیرکارکردی" تعریف و ارائه می‎کند.

کتاب پلاس، برای پیشروی در مسیر خود، به این خدمات بسنده نمی‎کند و هر روز بر امکانات خود می‎افزاید. از جمله قابلیت‎های دیگری که در سامانه کتاب پلاس برای ناشران فراهم شده است، همانطور که در بالا دیدیم، امکان گزارش‎گیری از سیستم جهت تحلیل بازار است.

اما این امکانات چگونه در دسترس شما قرار می‎گیرد؟

شما با عضویت در سامانه کتاب پلاس، یک نام کاربری و پسورد مختص خودتان دریافت خواهید کرد و متعاقبا می‎توانید تا از طریق لینک درج شده در سایت کتاب پلاس، وارد سامانه شوید.

در ادامه دمویی از امکاناتی که در دسترس یک ناشر قرار می‎گیرد را مرور می‎کنیم:

 

ورود به سامانه از طریق نام کاربری و پسورد ناشر:

 

 

پس از ورود به پنل ناشر، از امکان متعددی برخوردار خواهد بود؛ از قبیل:

 • مدیریت اعضای ناشر و نیز اساتید مرتبط با انتشارات

  در این قسمت ناشریان می‎توانند ضمن مدیریت کارکنان خود، اساتید خود را تایید کنند و به آنها خدمات مرتبط خود را ارایه نمایند. همچنین از طریق این پنل می‎توانید اطلاعات اساتیدی که کتاب شما را معرفی می‎کنند، به همراه مولفین و اعضای هیات تحریریه خود یکجا داشته باشید.

 • امکان تعریف و درج کتب ناشر در سیستم جهت بهره برداری اساتید

 • تعریف کتاب

  در این قسمت ناشر می‎تواند کل کتاب‎های خود را در قالب یک فایل اکسل وارد سامانه نماید. در این فایل اکسل باید قیمت، نوبت چاپ و مولف کتاب را به علاوه امتیازی که برای اخذ رایگان آن توسط اساتید لازم است، ذکر نمایید. بهتر است از امتیاز صفر برای کتاب‎های ارزان قیمت استفاده شود تا بعنوان یک امتیاز مشوق، برای اساتید در ابتدا رایگان ارسال شود.

 • الحاق کتاب به درس

  در این قسمت ناشر می‎بایست کتاب‎های خود را به دروس مرتبط با آن کتب الحاق نماید تا اساتید بعد از انتخاب درس بتوانند کتاب‎های مربوط به آن درس را در سامانه ببینند. توصیه می‎کنیم لطفاً حوصله کنید و تمام دروسی که فکر می‎کنید در آن، کتاب می‎تواند به عنوان منبع درسی باشد، الحاق دهید.

 • امکان رصد اساتید و مدیریت ارتباط با آن‎ها

 • بازاریابی/ ثبت مدرس

  در این قسمت ناشر مبادرت به ثبت اسامی اساتیدی می‎کند که کتاب یا درس مرتبط با کتاب ناشر را تدریس می‎نماید. از این طریق ناشر می‎تواند از طریق CRM موجود در سامانه، اساتید را تشویق به عضویت و استفاده از خدمات کتاب پلاس خود نماید. این امر کمک می‎کند تا اساتید با جدیت بیشتر مبادرت به معرفی کتاب و تشویق دانشجویان به خرید کتاب نمایند.

 • لیست اعضا

  در این قسمت ناشر می‎تواند به طبقه‎بندی اساتید خود پرداخته و آنها را در دسته‎بندی‎های غیر عضو، عضو غیر فعال، عضو نیمه فعال، عضو فعال، و عضو ایده‎آل قرار دهد و با شیوه‎های بازاریابی به ارایه خدمات و اطلاع رسانی به آن‎ها بپردازد و رفتار آنها را در هر ترم در سامانه رصد نماید، تا بتواد اساتید بیشتری را فعال و ایده‎آل نماید.

 • امکان تعریف و ارائه خدمات متنوع آموزشی به اساتید و دانشجویان

 • خدمات کتاب پلاس

  در این قسمت ناشر می تواند خدمات خود را در قالب (کتاب رایگان، فایل های کمک آموزشی، بسته تشویقی) تعریف و برای دسترسی اساتید به هر یک از آنها شرایطی را وضع نماید. همچنین در این قسمت می تواند درخواست‎های عضو در هیات تحریریه و تالیف را که از طرف اساتید ارسال شده است، بررسی نماید.

 • امکان دریافت گزارشات سفارشی بصورت روزانه جهت رصد بازار و توسعه آن

  در این قسمت می‎توانید گزارش‎های مدنظر خود را از سیستم خروجی بگیرید. نمونه‎هایی از گزارش‎های خروجی را در ابتدای مطلب نیز معرفی کردیم.

 

تعرفه‏‎های حضور در سامانه کتاب پلاس به چه صورت است؟

ناشران متناسب با تعداد برچسب هایی که خریداری می کنند، می‎توانند از سایر خدمات متناظر بسته نیز استفاده کنند. این بسته‎ها متناظر با تعداد برچسب خریداری شده توسط ناشر، در سه دسته جای می گیرد:

 • عضویت طلایی: برای خرید‎های بالای 50 هزار عدد
 • عضویت نقره‎ای: برای خریدهای متوسط، مابین 20 تا 50 هزار عدد
 • عضویت عادی: برای خریدهای کوچک، کمتر از 20 هزار عدد

اطلاعات تکمیلی در مورد بسته‎ها و خدمات متناظر هریک در عکس زیر قابل مشاهده می‎باشد. همچنین برای خرید‎های پیش از 15 دی ماه، تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است.

 

 

به دنبال مشکلات هفته اخیر در زیرساخت اینترنتی کشور و اختلال در روند اطلاع رسانی، مهلت ثبت نام در سامانه کتاب پلاس تا ۲۵ دی ماه ۱۳۹۶ تمدید گردید.

 

فرصت بعدی برای عضویت در سامانه، مهر ۱۳۹۷ خواهد بود.

 

برچسب چیست و برای ناشران چه کاربردی دارد؟

ناشران با عضویت در سامانه کتاب پلاس و تهیه برچسب‎های تضمین اصالت کتاب، می‎توانند هم مخاطبان خود را با بسته های تشویقی ترغیب به خرید کتاب کنند و هم اطلاعات آن ها را با جزییات دقیق، برای هیمشه داشته باشند و با آن‎ها حتی پس از اتمام خرید نیز ارتباط خود را حفظ کنند.

این برچسب‎ها پس از خریداری، بر روی کتاب‎های ناشر درج می‎گردد تا مخاطبان ناشر، پس از خرید کتاب، با وارد ساختن کد برچسب پشت کتاب در سامانه کتاب پلاس، بتوانند از خدمات سامانه (شامل خدمات کارکردی و غیرکارکردی) استفاده کنند.

در واقع برچسب‎های تضمین اصالت کتاب، به اساتید و دانشجویان، امکان ثبت‎نام در سامانه و برقراری ارتباط با یکدیگر و مشاهده امکانات مهیا شده در سامانه برای آن‎ها را می‎دهد. اساتید برای ایجاد کلاس‎های مجازی در سامانه و دانشجویان برای حضور در این کلاس‎ها، می‏‎بایستی حتما برچسب کتاب خود را در سامانه ثبت کنند تا لیست کلاس‎های موجود برای آن‎ها نمایش داده شود.

بدین ترتیب، ناشر نیز امکان رصد کلاس‎هایی که کتبش در آن کلاس‎ها تدریس می گردد را خواهد داشت.

 

با گزارش‎های سامانه کتاب پلاس، می‎توانید بازارتان را رصد و  هوشمندانه مدیریت کنید.

 

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟ کارشناسان ما آماده پاسخگویی می باشند: