گزارش

در این جشنواره ناشران با خرید برچسب­های دارای کد و ارایه آن به مشتری ، مشتریان خود را ترغیب به ثبت برچسب در سامانه و استفاده از مزایای آن به عنوان افزونه های کتاب می­نمایند این مزایا شامل شرکت در قرعه کشی،­ تخفیف­ها، امتیازات و امکانات می­باشد که توسط خدمات دهندگان جشنواره ارایه می­گردد و در ادامه شرح داده شده است و تا زمان برگزاری جشنواره به میزان آن اضافه می­شود.ثبت نام کنید

ناشر می­تواند بعد از نمایشگاه از طریق سامانه با افرادی که در سامانه برچسب خود را ثبت نموده­اند ارتباط برقرار نمایند. و سایر خدمات را خود از طریق سامانه کتاب پلاس به مشتریان ارایه نمایند

طرح کتاب پلاس باید جامعه هدف خود را ابتدا تعیین کند و سپس حرکت کند. اگر این طرح بتواند شبکه فعال، خوب و مطمئنی ایجاد کند به تدریج دانشجو به آن اقبال خواهد داشت.

"دکتر حسین ابراهیم‎آبادی رئیس محترم مرکز نشر دانشگاهی، عضو هیأت علمی پژوهشکده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند و تاکنون مسئولیت های متعددی را در حوزۀ فرهنگی و اجتماعی داشته اند. ایشان درتأسیس نهادهایی همچون دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی، مرکز پژوهش‎های ارتباطات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش موثری را ایفا نموده‎اند".

وی درگفت وگو با سکانداران کارآفرینی با تاکید براینکه بافت فرهنگی، اجتماعی و محیطی که دانشجوی امروز درآن زندگی می کند نسبت به سالهای قبل تغییرکرده است، گفت: امروزه درمحیط، فرهنگ، دانش و فناوری چرخش‎هایی رخ داده است که این تغییرات معنی جدیدی به نشرداده است؛ نگاه فرهنگی و اجتماعی به حوزۀ نشر بیش از همه درگفتمان ایشان به چشم می‎خورد وقصد دارند مرکز نشر دانشگاهی رابه عنوان یک نشر معیار، دوباره احیا نمایند و به جای رقابت باسایر ناشران، به کمک صنعت نشر دانشگاهی بپردازند.

دکتر ابراهیم‎آبادی درخصوص فعالیت های انجام شده درمرکز نشر دانشگاهی برای همراهی باتغییرات محیطی فرهنگی امروز جامعه نیز گفت: امروز نوع نگاه دانشجو و استاد به آینده، علم و مطالعه تغییرکرده است. باید درمرکز نشر دانشگاهی تحقیق و توسعه‎ای جدی در این خصوص انجام شود و به موضوع مطالعه باید بیشتر توجه و تمرکز شود، چه درحوزه فرم و شکل و البته درمحتوا.

دکتر ابراهیم‎آبادی با بیان اینکه مشکل نشر در حال حاضر در شمارگان چندهزارتایی است و با تغییری در این شمارگان می‎تواند به سوددهی برسد، گفت: اگر بتوان در بدنه دانشجویی تحریکی ایجادکرد که به سمت متن و محتوا برود، نشردانشگاهی به خوبی می‎تواند به رونق برسد.

 

همچنین رئیس مرکز نشر دانشگاهی در خصوص جزوه محوری در دانشگاه و اثر آن بر نشر دانشگاهی سخن گفت.

 

 

بخش کامل صحبت های اقای ابراهیم آبادی را در مجله ی سکانداران با کلیک برروی لینک زیر دریافت و مطالعه کنید.

 

سخنان دکترحسین ابراهیم آبادی

 

دریافت مجله ی کامل

 

مجله کامل سکانداران

بر اساس توافق کتاب پلاس با موسسه آموزش عالی بهار درخصوص ارائه خدمات به اساتید و دانشجویان عضو کتاب پلاس، مقرر گردید

برای مدت محدود اساتید محترم از تخفیف 20،000،000 ریال (بیست میلیون ریال) برای شرکت در دوره های DBA و نیز اساتید و دانشجویان از تخفیف 10،000،000 ريال (ده میلیون ریال) برای شرکت در دوره های MBA و تخفیف 20% (بیست درصد) برای شرکت در سایر دوره‌ها بهره‌مند شوند.

بزرگواران برای بهره‌مندی از این فرصت می‌توانند در سایت کتاب پلاس ثبت نام نمایند و بسته تشویقی مورد نظر خود را دریافت کنند.

 

 

به منظور قدردانی از اساتیدی که در طرح کتاب پلاس مشارکت نموده اند، به استادی با بیشترین مجموع نمرات دانشجویان در امتحانات آنلاین کتاب پلاس، یک عدد گوشی تلفن همراه آیفون 8 پلاس تقدیم میگردد و همچنین از دیگر  اساتیدی که دارای امتیاز بالا هستند در پایان هر ترم تقدیر به عمل می آید.

از میان دانشجویان عضو کتاب پلاس، که موفق به کسب نمره قبولی در کلیه آزمون ها شده اند نیز به قید قرعه، یک عدد گوشی تلفن همراه آیفون 8 پلاس تقدیم میگردد و از دانشجویان برتر و اساتید آنها تقدیر به عمل می آید.

 

 

کتاب پلاس به منظور کمک به اساتید محترم برای محتوای آموزشی و کمک آموزشی و همچنین طراحی سوالات و کوییزها و طرح درس های دروس مختلف مبادرت به جذب اساتید جهت عضویت در هیات تحریریه کتاب پلاس می نماید و ..

مفتخریم با همکاری  اساتید برگزیده و فعال سامانه کتاب پلاس نیمسال اول سال 96 را به پایان رساندیم

مرکز نشردانشگاهی به کتاب پلاس پیوست

مرکز نشر دانشگاهی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به کتاب پلاس پیوست با توجه به مذاکرات به عمل آمده با دکتر ابراهیم آبادی "رئیس مرکز نشر دانشگاهی "خدمات کتاب پلاس در ترم بهمن ماه به اساتید و دانشجویان این مرکز اضافه می گردد.

دکتر ابراهیم آبادی ضمن ابراز امیدواری از موفقیت طرح،حمایت خود را از گسترش و توسعه این طرح بیان نموده و این طرح را گام مثبتی در جهت به روز آوری صنعت نشر و آموزش کشور دانستند. همچنین مذاکره با سایرناشران بزرگ دانشگاهی درحال انجام است وتوافقات خوبی حاصل شده است که به زودی نتیجه مذاکرات به اطلاع اعضاء کتاب پلاس خواهد رسید.

درحال حاضر20ناشردانشگاهی به جمع کتاب پلاس پیوسته اند که باتوجه به مذاکرات بعمل آمده پیش بینی می شود تعداد بیشتری در ترم بهمن به کتاب پلاس بپیوندند ناشرین دانشگاهی می توانند بامراجعه به کتاب پلاس از افزونه های کتاب پلاس برای مخاطبین خود(اساتید و دانشجویان)استفاده نمایند.

همچنین ناشرین عضو نیز خدماتی را به کتاب خود اضافه نمایند تا دانشجویان و اساتید به خرید کتاب ترغیب شوند.

در صورتی که علافه مند هستید در مورد کتاب پلاس و خدمات آن برای ناشرین، اساتید و دانشجویان بیشتر بدانید، روی لینک زیر کلیک کنید:

 

خدمات کتاب پلاس

 

همچنین از طریق لینک زیر می توانید در مورد امکانات کتاب پلاس بیشتر مطالعه کنید و دمویی از امکانات سیستم را بررسی کنید:

 

دموی کتاب پلاس ناشران ولیست تعرفه ها

 

 

 

روش‌های آموزش سنتی مبتنی بر کلاس‌های طاقت فرسا و یکنواخت و متون خشک و بدون تعامل کتاب‌های موجود، در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات و دنیای دیجیتال به معضلی برای دانشجویان و علاقه‌مندان به کتاب تبدیل شده است

با توجه به نهادینه شدن استفاده از ابزارهای هوشمند در زندگی روزمره، استفاده از متدها و تکنولوژی‌های روز دنیا در بحث انتقال مطالب کتاب گریز ناپذیر شده است.

بر این اساس و با بهره‌مندی از اپلیکیشن‌های بازی‌های موبایلی، امکان انتقال مفاهیم با جذابیت بیشتر و در قالب مسابقه‌های آموزشی دونفره به علاقه‌مندان به کتاب بوجود آمده است.

سوالات هر کتاب در قالب مسابقه و به صورت بازی درج می¬شود و دانشجویان/ دانش‌آموزان و علاقه‌مندان به کتاب عضو کتاب پلاس می¬توانند در این بازی با سایر رقبا در سراسر کشور درخصوص به رقابت بپردازند.
بازی کیو "Q" از جمله بازی‌هایی هست که با امکانات ذیل برای بهره‌مندی ناشران هماهنگ شده است:
1) بازی دونفره 2) جام 3) مدال4) چت 5) دوستیابی 6) جایزه و ...
برای این منظور ناشران می‌بایست با تدوین سوالات از هریک از کتاب‌های مورد نظر در قالب مشخص شده شرایط ایجاد مسابقه کتاب را در بازی کیو فراهم آورند.
شایان ذکر است در این بازی با دریافت هزینه اندکی از مسابقه دهندگان کتاب شما، شانس شرکت در قرعه‌کشی یکدستگاه خودرو BMW به ارزش سه میلیارد ریال برای ایشان ایجاد می‌گردد.

جهت دریافت نسخه آندروید اپلیکیشن کلیک کنید.

برای اطلاع از آخرین اخبار و خدمات رایگان کتاب پلاس (سادنا) عضو خبرنامه شوید.

درباره کتاب پلاس -