کتاب پلاس چیست ؟

درباره کتاب پلاس:

کتاب پلاس سامانه ای برای تشویق مردم به خرید کتاب اصلی است که در آن کتاب پلاس به عنوان باشگاه مشتریان ناشران عمل کرده و ناشران می توانند علاوه بر خدماتی که از طریق خود سامانه به خریداران کتاب ارائه می شود،خدماتی را به عنوان افزونه کتاب خاص مشتریان خود تعریف می کنند.

کتاب پلاس قصد دارد از طریق افزایش تقاضای کتاب و ارائه خدمات افزون به کتاب که به فهم بهتر و لذت بیشتر از خواندن کتاب کمک می کند مردم را به خرید کتاب اصلی ترغیب و از کپی غیرقانونی کتاب جلوگیری نماید.

ناشران می توانند با عضویت در سامانه کتاب پلاس و پرداخت هزینه برچسب می توانند مشتریان خود را از مزایای این سایت بهره مند سازند و خود نیز می توانند امتیازات و امکانات ویژه برای آنها در نظر گیرند. خریداران کتاب می توانند با خرید کتابهای دارای برچسب پس از ثبت نام در کتاب پلاس و ثبت شماره برچسب در سامانه از افزونه های کتاب و از محتوای الکترونیکی مکمل کتاب استفاده کنند.

کتاب پلاس خدمات ویژه ای را برای جامعه دانشگاهی در نظر دارد که در ادامه به تفصیل به آن پرداخته می شود.

برای آشنایی با خدمات کتاب پلاس برای هر یک از دسته مخاطبین و نیز حامیان ما، می‎توانید از کلیدهای میانبر زیر استفاده کنید:

 

خدمات کتاب پلاس برای دانشجویان

 

خدمات  کتاب پلاس برای سفیران

 

خدماتکتاب پلاس برای ناشران

 

خدماتکتاب پلاس برای  اساتید

 

حامیان طرح

 

سفیران کتاب

به منظور تشویق علاقمندان به کتاب و افرادی که قصد دارند دیگران را به خواندن کتاب تشویق نمایند و آنها را در مسیر مطالعه کتاب همراهی کنند،سامانه کتاب پلاس بستر لازم برای ایجاد یک فضای آموزشی برای تولید محتوای مکمل کتاب برای این سفیران درنظر می گیرد و به هر فرد که برچسب کتاب پلاس را به عنوان یک سفیر درج نماید یک امتیاز داده می شود که به ازای این امتیازات ناشران خدمات ویژه ای را به سفیران ارائه نمایند.

 

خدمات کتاب پلاس برای جامعه دانشگاهی

کتاب پلاس دانشگاهی با هدف ارائه خدمات متنوع به اساتید، دانشجویان و ناشران، به منظور رونق تولید علم در کشور و ترغیب دانشجویان و قشر کتابخوان به استفاده از نسخه‎های اصلی کتاب، شکل گرفت.

کتاب پلاس با حمایت انجمن ناشران دانشگاهی و با الگوبرداری از ناشران بزرگ دنیا نظیر پیرسون (Pearson)، وایلی (Wiley) و مگراوهیل (McGraw-Hill) مبادرت به ارائه خدمات در جهت بهبود فرآیند تولید علم، آموزش و یادگیری برای تشویق ناشران، اساتید، دانشجویان و دیگر مخاطبان صنعت نشر کشور، به استفاده از کتاب‎های اصل بجای جزوه شکل گرفت.

در سامانه کتاب پلاس، اساتید، دانشجویان و ناشران، به عنوان یک حلقه ارتباطی، هر یک به شکلی از خدمات متنوع سامانه بهره‎مند می‎گردند.

خدمات کتاب پلاس برای اساتید

در این سامانه، استاد بعد از ثبت نام و ثبت کلاس درس خود، یک سامانه آموزش مجازی را در اختیار خواهد داشت و دانشجویان او می‎توانند از محتوای کمک آموزشی (محتوایی که ناشر ویا استاد در سیستم بارگذاری می کند) برخوردار باشند.

در سامانه کتاب پلاس، اساتید، بازای مشارکت در غنی‎سازی این محیط علمی، امتیازاتی را دریافت می‎نمایند که می‎توانند بازای این امتیازات از خدمات رایگان ناشر و نیز کتاب پلاس بهره مند شوند.

اساتید می‎توانند با تشویق دانشجویان به استفاده از کتاب به عنوان منبع درسی و شرکت دانشجویان در آزمون و اخذ نمرات بالا و تولید محتوای کمک آموزشی امتیازات خود را افزایش دهند.

عضویت اساتید در سامانه کتاب پلاس

 

خدمات کتاب پلاس برای سفیران

در این سامانه، سفیران بعد از ثبت نام و ثبت کتاب خود، یک سامانه آموزش مجازی را در اختیار خواهد داشت و فراگیران او می‎توانند از محتوای کمک آموزشی (محتوایی که ناشر و یا سفیر در سیستم بارگذاری می کند) برخوردار باشند.

در سامانه کتاب پلاس، سفیران، بازای مشارکت در غنی‎سازی این محیط علمی، امتیازاتی را دریافت می‎نمایند که می‎توانند بازای این امتیازات از خدمات رایگان ناشر و نیز کتاب پلاس بهره مند شوند.

سفیران می‎توانند با تشویق فراگیران به خرید کتاب و شرکت فراگیران در مسابقات و استفاده از مکمل کتاب و تولید محتوای کمک آموزشی امتیازات خود را افزایش دهند.

 

عضویت سفیران در سامانه کتاب پلاس

 

خدمات کتاب پلاس برای دانشجویان 

کتاب پلاس با هدف کمک به دانشجویان در جهت یادگیری مفاهیم درسی و همچنین تشویق دانشجویان به خرید کتاب از طریق پلاس‎های کتاب شکل گرفت.

دانشجویان می‎توانند بعد از خرید کتاب با درج شماره موجود بر روی کتاب در سامانه کتاب پلاس، ضمن استفاده از انکانات و امتیازات که بهنوان پلاس آن کتاب در سامانه درج شده است می‎توانند از محتوای کمک آموزشی آن کتاب نیز بهره‎مند شوند و با استاد خود از طریق سامانه آموزش مجازی کتاب پلاس در ارتباط باشند.

شما می توانید با مراجعه به سایت کتاب پلاس از آخرین پلاس های موجود مطلع گردید

زمان برگزاری قرعه‎کشی کتاب پلاس در کانال کتاب پلاس اعلام می‎گردد.

اگر تاکنون کتاب خریداری ننموده‎اید در سایت کتاب پلاس ثبت نام کنید تا از کتاب های موجود در این سامانه و پلاس های آن مطلع شوید و بعد از انتخاب و خرید (از هر نمایشگاه و فرئشگاه کتاب که کتاب را موحود دارد)، نسبت به ثبت شماره برچسب کتاب پلاس درج شده روی کتاب و استفاده از پلاس‎های آن اقدام نمایید.

اگر هنوز عضو کتاب پلاس نشده‎اید بر روی عضویت کلیک کنید:

 

عضویت دانشجویان در سامانه کتاب پلاس

 

 

خدمات کتاب پلاس برای ناشران

ناشران در این سامانه می توانند خدماتی را همراه با کتاب های خود، جهت ترغیب بهتر و بیشتر مخاطبان ارائه نمایند.

این خدمات که تحت عنوان افزونه‎های کارکردی کتاب در سامانه تعریف می شوند، می‎توانند شامل مشوق‎های خرید، محتوای الکترونیکی مکمل کتاب ویا دیگر خدمات متنوع باشد.

مخاطبان ناشران، شامل سه دسته اساتید، دانشجویان و مخاطب عام، می توانند بعد از خرید کتابی که دارای برجسب تضمین اصالت کتاب پلاس می‎باشد، در جهت تمیز کتاب‎های اصل از فرع در سامانه و ترغیب مخاطب به استفاده از نسخه اصلی کتاب، جهت بهره‎مندی از خدمات کتاب پلاس، گام بردارند.

مخاطبان، در سامانه کتاب پلاس شماره برچسب را ثبت می‎نمایند و از افزونه‎های ناشر کتاب خود، به همراه دیگر خدماتی که کتاب پلاس بصورت کلی در اختیار ناشر قرار می‎دهد، بهره‎مند می‎شوند.

عضویت ناشران در سامانه کتاب پلاس

 

 

 

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟ کارشناسان ما آماده پاسخگویی می باشند:

 

حامیان طرح

سامانه کتاب پلاس با حمایت موسسات و شرکت‎هایی که حامی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند توانسته است خدمات متعددی را تحت عنوان افزونه‎های غیرکارکردی، برای اعضای کتاب پلاس تحت عنوان افزونه‎های غیرکارکردی کتاب، فراهم آورد؛

از جمله حامیان طرح که همراه ما بوده‎اند و هستند:

 

همچنین کتاب پلاس رایزنی‎های خود را با سایر موسسات و شرکت‎های ارائه‎دهنده خدمات جذاب ادامه می‎دهد و امیدوار است با استقبال بیشتر ناشران، اساتید و دانشجویان و سایر علاقه‎مندان به کتاب از طرح کتاب پلاس، ضمن پیشبرد هدف خود در راستای رونق تولید علم در کشور، شاهد خدمات متنوع و متعدد دیگر باشد.

 

علاقه‎مند به پیوستن به جمع حامیان کتاب پلاس هستید؟ با ما در ارتباط باشید تا با هم این صنعت را رشد دهیم:

 

خدمات غیرکارکردی نمونه کتاب پلاس

از جمله خدماتی که اعضای کتاب پلاس در حال حاضر امکان بهره‎مندی از آن‎ها را دارند، می‎توانیم افزونه‎های غیرکارکردی زیر را برشماریم:

این خدمات محدود نیستند و روزبه‎روز با پیگیری‎ها و تلاش کتاب پلاس، بر تنوع آن‎ها فزوده می‎شود.

خدمات کارکردی نمونه ناشران

همانطور که اشاره شد، ناشران نیز می‎توانند خدمات خود را، تحت عنوان افزونه‎های کارکردی در سامانه ارائه کنند.

از جمله خدماتی که ناشران عضو در این سامانه تاکنون برای مخاطبان خود ارائه دادند و در حال ادامه دادن مسیر خود هستند، موارد زیر می‎باشد که هم‎اکنون نیز برای برخی ناشران، به اهتمام خود ناشر، در سامانه فعال می‎باشد:

  • ارائه مسابقات آنلاین بر روی پلتفرم Q
  • برگزاری آزمون‎های سراسری آنلاین

 

 

به سامانه کتاب پلاس علاقه‎مند هستید؟ کارشناسان ما آماده راهنمایی شما جهت پیوستن به ناشران عضو می‎باشند:

 

توجه ویژه رسانه‎ها به کتاب پلاس

کتاب پلاس با هدف کمک به صنعت نشر و ارائه خدمات متنوع به ناشران و مخاطبان آن‎ها، به منظور رونق تولید علم در کشور و ترغیب قشر کتابخوان به استفاده از کتاب‎های اصل، هر روز مصمم‎تر از پیش اهداف خود را دنبال می‎کند.

خوشحالیم که تلاش‎های خستگی‎ناپذیر مجموعه و پرسنل کتاب پلاس، موجب جلب توجه ویژه رسانه‏‎ها به این سامانه و معرفی آن به عنوان کمکی در جهت "رشد و ارتقای کیفیت کتابخوانی" در رسانه‎ها گردید.

لینک معرفی کتاب پلاس در خبر شبانگاهی صدا و سیمای ملی (شبکه 3)

لینک معرفی کتاب پلاس از شبکه چهار (تهران)

 

دموی سامانه کتاب پلاس

همچنین برای ناشران محترم، دمویی از امکانات سیستم درج شده است، تا بتوانند بیشتر با جزییات و مزایای سامانه کتاب پلاس آشنا شوند.

برای مشاهده دمو سامانه و نمونه گزارش‎های قابل استخراج بر روی گزینه زیر کلیک کنید:

 

دموی کتاب پلاس ناشران ولیست تعرفه ها

 

کتاب پلاس
دستیار استاد ● همیار دانشجو