ویتگنشتاین، پوپر و ماجرای سیخ بخاری

ویتگنشتاین، پوپر و ماجرای سیخ بخاری

Wittgenstein's Poker
انتشارات: نی
شابک: 9789643127237
نظر کاربران:
0رای از1
قطع و جلد مورد نظر را انتخاب کنید
قیمت: 48,000 تومان

در شامگاه 25 اکتبر 1946، در اتاقی شلوغ و پرهیاهو در کیمبریج، لودویگ ویتگنشتاین و کارل پوپر برای اولین و آخرین بار با هم روبه‌رو شدند و تقریبا بلافاصله شایعه در اکناف جهان پیچید که این دو، مجهز به سیخ‌های آخته بخاری، به جان هم افتادند...«آن ده دقیقه بنیاد جهان فلسفه غرب را حسابی تکان داد... نویسندگان داستان بسیار خوبی پیدا کرده‌اند و ماجرا را به طرزی دلپذیر باز می‌گویند.»John Banville, Irish Times «فکر بکری است که انسان حادثه مبهم ناچیزی را برگیرد و آن را نقطه آغاز بررسی فلسفه این قرن [بیستم]، و همه رویدادهای تاریخی شکل دهنده آن، قرار دهد. به نظر من نویسندگان هم درک بسیار خوبی از افکار فلسفی دارند و هم توانی شایان برای توضیح و تبیین آن‌ها».Michael Frayan «عالی... اگر درست است که مردم در سال‌های اخیر فلسفه را صرفا دلداری، گونه‌ای مرهم روح، می‌پندارند، این کتابی است که آن‌ها را شفا می‌بخشد».Professor Simon Blackburn, Sunday Times

مطالعه کامل

مطالعه کامل

جزییات کتاب

اطلاعات بیشتر

دیوید ادموندز (متولد 1964) سازنده ویژگی های رادیویی در سرویس جهانی بی بی سی است. وی در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرد، دکترای فلسفه از دانشگاه آزاد دارد و بورسیه هایی را در دانشگاه شیکاگو و دانشگاه میشیگان برگزار کرده است. ادموندز نویسنده کتاب جنگ کاست: فلسفه ای از تبعیض است و با نویسنده مشترک جان ایدینو از پوکر ویتگنشتاین: داستان یک بحث 10 دقیقه ای بین دو فیلسوف بزرگ و بابی فیشر به جنگ می رود: چگونه شوروی ها عجیب ترین شطرنج را از دست دادند مسابقه همه زمان ها است.او با Nigel Warburton مجموعه پادکست های محبوب Philosophy Bites را تولید می کند.وی همچنین مجموعه پادکستهای 24/7 فلسفه را تهیه می کند که توسط هیو فریزر از پادکست Storynory تهیه شده است و در مایکل چاپلین در رادیو BBC با بازی The Ferryhill Philosophers مشورت می کند.وی همچنین کتابی در رابطه با مشکل واگن برقی با عنوان آیا شما مرد چاق را می کشید؟ در این مقاله وی با تشریح بسیاری از نظریه های اخلاقی و نحوه پاسخگویی آنها به مسئله واگن برقی ، به تشریح مسئله و چندین تنوع آن می پردازد.

مطالعه کامل

جان آیدینو سه کتاب با همکار خود دیوید ادموندز منتشر کرده است که هرکدام درگیری و کشمکش بین مردان در هدیه های تایتانیک را شرح می دهد: "پوکر ویتگنشتاین" (خانه تصادفی) که در فهرست "کتاب اول گاردین" با فهرست کوتاه قرار گرفت. ترجمه شده به بیش از سی زبان؛ "بابی فیشر به جنگ می رود" (فابر و فابر) که مدت ها برای دریافت جایزه ساموئل جانسون در لیست قرار داشت. و "سگ روسو" (فابر و فابر).

مطالعه کامل