پویش مطالعاتی اربعین اندوه انتشارات نیستان با همکاری کتاب پلاس

اربعین حسینی پر از شوق برداشتن گام هایی در مسیر حسین است. همه عاشقان از عاشورا تا اربعین با حال و هوای حسینی به عزاداری می پردازند و چه بهتر که در این مسیر با شعائر حسینی بیشتر آشنا شوند و این فضای زیبا را با خواندن و تفکر بیامیزند و زیباتر سازند. در همین راستا کتاب پلاس همکاری خود را با انتشارات نیستان امضا کرده است.

در این مسیر، انتشارات نیستان پویش مطالعاتی " اربعین اندوه" را به همراه کتاب پلاس برگزار کرده است. این پویش، هفت کتاب "پدر، عشق و پسر"، "نامیرا"، "سقای آب و ادب"، "سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند"، "فصل شیدایی لیلاها"، "ماه به روایت آه" و "ازدحام بوسه" را شامل می شود که همه آن ها نگاهی به واقعه عاشورا دارند و شما علاقه مندان می توانید پس از مطالعه این کتاب ها وارد صفحه ی پویش شده و احساس قلبی و تجربیات خود را از خوندن این کتاب ها به اشتراک بگذارید.

در ادامه در مورد کتاب ها کمی توضیح داده ایم تا با آن ها آشنا شوید.

"نامیرا" نام رمانی از صادق کرمیار است که روایتگر واقعه عاشوراست. بیان نامیرا روان و به زبان امروزی است و صمیمیتی را ایجاد می کند که مخاطب را به خود جذب می کند. نامیرا در دوره سوم جایزه ادبی جلال آل‌احمد که گرانترین جایزه ادبی ایران محسوب می‌شود کتاب شایسته تقدیر شناخته شده است. همچنین این کتاب اثر برگزیده چهارمین جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های برتر» معرفی شد.

کتاب "پدر عشق پسر" داستان کوتاهی به قلم سید مهدی شجاعی نویسنده معاصر و دربردارنده فرازهایی از زندگی حضرت علی اکبر (ع) است. سید مهدی شجاعی در زمینه نثر و داستان آئینی و به خصوص عاشورایی از پیشتازان این عرصه محسوب می شود و کتاب های زیادی در این زمینه منتشر کرده است که از این میان می توان به "سقای آب و ادب" ( زندگی حضرت ابوالفضل العباس(ع) ) نیز اشاره کرد.

"فصل شیدایی لیلاها" نوشته سید علی شجاعی قصه یاران است؛ داستان آدم‌هایی که نقش مؤثری در واقعه عاشورا داشتند و به‌ اندازه حقشان دیده نشده‌اند. زرویی نصرآباد نیز در کتاب"ماه به روایت آه" به روایتی حساس و توام با واقعیت صرف و به دور از تملق به زندگانی علمدار صحرای کربلا پرداخته و سعی کرده است با حفظ سلامت در نقل واقعه تاریخی، آن را با شیوه‌ای تازه که استفاده از چندین راوی است، به مخاطب ارائه کند. "ازدحام بوسه" کتابی از نرگس مقصودی، داستانی بلند است با موضوع پیاده‌روی اربعین حسینی که نویسنده آن را برپایه نخستین تجربه خود از سفر پیاده‌روی اربعین حسینی منتشر کرده است. و درنهایت کتاب "سه رویات از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند" نوشته داوود غفارزادگان کتابی شامل سه روایت از زندگی امام حسین (ع) در مسیر رسیدن به کربلا و نیز در ایام حضور در این مکان تا شهادت است.

برای شرکت در مسابقه کافیست روی قسمت "شرکت در پویش مطالعاتی اربعین اندوه" کلیک کنید.

 

شرکت در پویش مطالعاتی اربعین اندوه جشنواره اسرار عشق

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید