به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) سمینار «آشنایی با روش‌های تعامل ناشران با استادان و دانشجویان در طرح سادنا و بومی‌سازی آن»

سعیدی کیا گفت: نشر دانشگاهی به دلیل مواجه با مشکلات متعدد در رکود به سر می‌برد. لازمه خروج از این رکود تغییر در مدل کسب و کار سنتی است و حرکت به سمت ارزش‌آفرینی بیشتر برای ذی‌نفعان این صنعت از‌جمله استادان و دانشجویان و سوق دادن ناشران به سمت خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای الکترونیکی و توسعه محصولات و خدماتی که به یاددهی استادان و یادگیری دانشجویان کمک کند.

نشر دانشگاهی باید ارزش‌آفرینی خود را نسبت به سالیان گذشته تغییر دهد.

مجری طرح سادنا ضمن معرفی این طرح، از خدمات پس از فروش کتاب توسط ناشران برای استادان و دانشجویان گفت و بر تغییر ارزش‌آفرینی نشر دانشگاهی نسبت به سال‌های گذشته تاکید کرد.

مهدی سعیدی‌کیا، در گفت‌وگو با خبرنگار رویداد فرهنگی درباره این طرح بیان کرد:

این طرح یک پلتفرم است که ناشران دانشگاهی را به استادان و استادان را دانشجویان و دانشجویان را به ناشران وصل می‌کند در این پلتفرم خواسته شده که ناشران حرکتی جمعی انجام دهند و تحت یک نام و برند به استادان خدماتی از جنس آموزشی را ارائه دهند که استادان را یاددهی و دانشجویان را در یادگیری کمک کند.

وی درباره توضیح نحوه کار ادامه داد: ناشران متعهد می‌شوند که در قبال خرید کتاب اصلی آنها از سوی دانشجویان و معرفی استاد، قسمتی از خدمات تحت عنوان «خدمات پس از فروش کتاب» را رایگان در اختیار دانشجو و استاد قرار دهند البته این خدمات بسته به نوع ناشر ممکن است که متفاوت باشد (اینفوگراف کردن هرفصل از کتاب یا ارائه آنها بصورت کتاب گویا و غیره به مصرف کننده).

به گفته وی، این مسائل منوط به معرفی کتاب از سوی استاد و خرید کتاب اصلی توسط دانشجو است که بعد از خرید با درج شماره هولوگرام پشت کتاب مصرف کننده می‌تواند از خدمات بهره گیرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید