گزارش جشنواره شگفتانه کتاب پلاس

 

 

اگر جرات داشته باشیم این قانون را بپذیریم که دنیا بی ثبات است و هیچ چیز پایدار نیست، به آرامش بزرگی می رسیم

از کتاب داشتن یا بودن/نویسنده: اریک فروم

قطعا تو این مدتی که ناچار بودیم به خاطر شیوع بیماري کرونا و حفظ سلامتیمون تو خونه هامون بمونیم، هزار و یک فکر و برنامه به سرمون زده تا بتونیم از کسالت این روزها کم کنیم و روزهاي تکراري رو با کمی انگیزه و تفاوت سپري کنیم. در کنار همه کارهایی که موقتا نمیتونیم انجام بدیم، خیلی کارهاي دیگه هم هستند که شاید قبل از این اتفاق خیلی دوست داشتیم وقتی براي انجام دادنشون قرار بدیم، شاید خیلی زمان‌ها که در حال رفت و آمد براي انجام کارهامون بودیم به این فکر میکردیم که اگه الان خونه بودم، اگه الان تعطیل بودمُ، اگه الان مرخصی داشتم، اگه دانشگاه نبود میتونستم این کارها رو انجام بدم اما تا آخر هفته میرسید، اون قدر تشنهخواب و استراحت بودیم که اون برنامههامونهم به شنبه هفته‌های آینده موکول میشد.

 

درسته! وقتی یه مروري روي افکار خودمون در 3 ماه گذشته داشته باشیم متوجه میشیم الان دقیقا بر اساس شرایط کنونی، همون شنبه‌‌هايی که منتظرش بودیم رقم خورده! یه شنبه‌هايی که انگار حالا حالاها قرار نیست تموم بشه!

سوال اصلی اینجاست واقعا چه کارهایی میتونیم انجام بدیم که بهترین شرایط براي خودمون و خانوادمون ایجاد کنیم؟

نظرتون چیه باهم کتاب بخونیم؟! با خوندن قصه‌ها و داستان‌ها میتونیم به جهان‌هاي دیگه سفرکنیم، خودمونو جاي شخصیت‌هاي مختلف بزاریم و سرنوشت اونا رو تجربه کنیم. اصلا چه توصیفی بهتر ازرنه دکارتکه میگه:

خوندن همه کتاب هاي خوب مثل گفتگو با بهترین ذهن‌هاي قرن‌های گذشته و حال

 

یا اورهان پاموك که میگه :

یک روز یک کتاب خوندم و سرنوشت و زندگی من عوض شد.

 

شاید اون یک کتاب براي ما توي همین شرایط قرنطینه رقم بخوره، شاید کتاب خوندن بتونه حالمونو بهتر کنه و باعث بشه از این وضعیت یکم فاصله بگیریم، شاید که نه! حتما! چون این خاصیت جادویی نوشته‌ها و برگه‌هاست...

پس بیاین باهم شروع کنیم! کتاب پلاس هم اتفاقا همین هدف رو داره که بتونه کتابخون‌هارو دورهم جمع کنه. توي قرنطینه فرصت رو غنیمت شمردیم و یه جشنواره جذاب به نام شگفتانه کتاب پلاس، برگزارکردیم و تعداد 1136 نفر در آن شرکت داشتند، توي این جشنواره تمام تلاشمون رو کردیم که حال و هواي این روزاي کشور و جهان رو براي دقایقی کمرنگ کنیم و نوروزي باشیم و شاد وخرم .

دو جایزه خیلی قلدر و جذاب هم براي این جشنواره قراردادیم، یکی قرعه کشی یک ps4 و اون یکی، بسته یک میلیون تومانی (کتاب های محبوب سال۹۸)، که بین همه اعضاي کتاب پلاس که از ابتداي فعالیت کتاب پلاس تا به امروز کنار ما بودند، در برنامه زنده قرعه کشی شد و جلوي چشم همه باهاشون تماس گرفتیم و سهمی در خوشحالیشون توي این شرایط داشتیم.

 

 

 

 اسامی برندگان جشنواره شگفتانه کتاب پلاس

 

 

 

 عیده و عیدیش! نزاشتیم کسی دست خالی بیرون بره !

درسته امسال فضاي عید توي زندگی‌هامون نیست و عید دیدنی ها ممنوع و یا مجازي شده اما خب از قدیم گفتن عیده و عیدیش ! توي این جشنواره علاوه بر دو قرعه کشی که بالاتر گفتیم و بین همه اعضا انجام شد، براي 300 نفر اول هم عیدي‌هاي کوچیکی در نظر گرفتیم. کیپاد کیف پول بانگ پاسارگاد این عیدي رو برعهده گرفت و بسته به شانس 300 نفر اول، از هزار تا صدهزارتومن به همشون عیدي داد که مخاطبان عزیز ما میتونستند یا کارت به کارت کنند، یا شارژ بخرند یا اینترنت شارژ کنند و ده‌ها کار دیگه که اتفاقا اونا هم براي ما مردم مفیده چون میگن بانک‌ها یکی از آلوده ترین نقاطها هستند و تا جایی که میشه نباید بریم سراغشون! پس چه چیزي بهتر از این عیدي کیپاد

به حرف‌هاي شما گوش میدیم...

ارزشمندترین دارایی کتاب پلاس، کتابخون‌هاي درجه یک اون هستند. ما همیشه گوشهامون رو تیزکردیم که ببینیم چطور میتونیم بهتر در خدمت شما باشیم و میتونیم چیکارا بکنیم که رضایت بیشتري داشته باشید. توي این جشنواره به درد و دل خیلی از شماها گوش کردیم. شماهایی که گفته بودید روش‌هاي امتیازگیري جدید و راحت بزارید تا بتونیم برنده ها رو خیلی راحت کنار بزنیم! بله خود شما! )

پس اومدیم روش امتیازگیري اینستاگرام رو اضافه کردیم که خیلی راحت با فالوکردن اینستاگرام کتاب پلاس در این قسمت روي این کلمه لینک اینستاگرام تگ می شود، میتونستید 500 امتیاز کسب کنید یا ما اومدیم و امتیاز ثبت برچسب کتاب رو به مناسبت سال 1399، 1399 امتیاز کردیم! کسانی که فکر می کردند اولن در دقایق آخر با روش هاي امتیازگیري جدید، کاملا جایگاه خودشون از دست دادن و تا دقایق آخر رتبه ها به دلیل رقابت و تهیه کتاب در حال تغییر بوده، و به جذابیت مسابقه اضافه کرده!

خب حالا که این جشنواره تموم شده و بازم کشور تعطیله، وظیفه خودمون میدونیم براتون برنامه‌هاي نوروزي جذاب تدارك ببینیم تا به نوبه خودمون سهم کوچیکی توي این روزهاي سخت داشته باشیم. توي این روزها حتما اینستاگرام کتاب پلاس رو دنبال کنید چون مسابقات جذاب و محتواهاي آموزشی داریم که میتونه به هممون در این روزها کمک کنه .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید