امضای تفاهم نامه همکاری کتاب پلاس با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

امضای تفاهم نامه همکاری کتاب پلاس با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

مهدی سعیدی‌کیا، موسس «کتاب پلاس» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به همکاری کتاب پلاس با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: به‌مناسبت بیست‌و‌هفتمین دوره هفته جمهوری اسلامی ایران «پویش مطالعاتی زیست‌بوم استارت‌آپی کشور» از سوی ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری کتاب پلاس با آغاز هفته کتاب، برگزار می‌شود.

دکتر مهدی محمدی  دبیر ستاد توسعه فناوریهای اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی بیان داشتند نظر به اهمیت ترویج و توانمندسازی عمومی زیست بوم استارت آپ کشور و نیز به منظور متنوع سازی آن، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازیاولین پویش مطالعاتی زیست بوم استارت­آپی کشور را با همکاری استارت آپ کتاب پلاس و مشارکت ناشران موفق و به نام در حوزه  کسب و کار و نوآوری برگزار می کند.

این پویش مطالعاتی به منظور آشنایی فعالان اکوسیستم از چگونگی رشد، توسعه و نوآوری کسب و کارهای نوپا به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می شود و تا پایان هفته پژوهش ادامه دارد.  بنیانگذاران، هم بنیان گذاران و سایر فعالان استارتاپی می­توانند با مشارکت در این پویش مطالعاتی دیدگاه­ها و نظرات خود را راجع به کتاب­های پویش بیان کنند و تجربیات خود را از میزان موثر بودن محتوای این کتاب ها در رشد  کسب و کار خود  با دیگران به اشتراک بگذارند.

از جمله کتاب های این پویش مطالعاتی شامل: انقلاب پلتفرم، مبانی بلاکچین، حرکت به سوی اقیانوس آبی، نوپای ناب، سختی کارهای سخت؛راه انداختن کسب وکاری که هیچ راه ساده ای ندارد، راه اندازی کسب و کار: 24 گام برای موفقیت کسب و کارهای نوپا، اقتصاد اشتراکی، اقتصا چرخشی، اقتصاد صنعتی نسل چهارم، اقتصاد دیجیتال می باشد که هدف آن افزایش سطح آگاهی استارت آپ ها می باشد.

به پاس قدردانی از افرادی که در این پویش مطالعاتی بیشترین مشارکت را در تسهیم دانش و تجربه خود مبتنی بر کتاب های پویش را داشته اند هدایایی تقدیم می گردد.

بی شک، تجربیات، نظرات و دیدگاه هایی که در این پویش به همت همگان درج می گردد می تواند چراغ راهگشایی برای بسیاری از استارت آپ های دیگر در مسیر نوآوری و رشد آن ها باشد.

به همین منظور بخشنامه ای از سمت معاونت برای تمام شرکت های خلاق، شرکت های دانش بنیان، شرکت های مخاطره پذیر، شتاب دهنده ها ارسال شده است و از آن ها برای حضور در این پویش دعوت به عمل می آورد.

سعیدی کیا موسس کتاب پلاس ضمن ابراز خرسندی از همکاری معاونت علمی و فناوری در عقد تفاهم نامه همکاری  برای مشارکت بیشتر استارت آپ ها بیان داشت که در این تفاهم نامه ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علاوه بر کتاب های کسب و کار چهار کتاب  خود را مورد مسابقه قرار داده و افراد می توانند با مطالعه این کتاب ها به مسابقه و نقد و تحلیل آنها و دعوت دیگران به این همفکری جمعی بپردازند.

همچنین با راه اندازی پنل سازمانی کتاب پلاس از این پس هر سازمان، نهاد و یا شرکت به ویژه استارت آپ ها، شتاب دهنده­ ها و شرکت های سرمایه گذاری مخاطره ­پذیر می توانند به عنوان یک سازمان حامی کتاب از پلتفرم کتاب پلاس برای کارکنان و حتی مشتریان خود بهره ببرند و باشگاه کتابخوانی سازمان خود را  با برنامه های متنوع برای مخاطبان خود راه اندازی نمایند.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید