آغاز همایش ملی فناوری فرهنگی، تولید و اشتغال در دانشگاه شریف

آغاز همایش ملی فناوری فرهنگی، تولید و اشتغال در دانشگاه شریف

نخستین همایش ملی فناوری فرهنگی، تولید و اشتغال با حضور اندیشمندان و متخصصین این حوزه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کتاب پلاس؛ نخستین همایش ملی «فناوری فرهنگی، تولید و اشتغال» صبح روز یک شنبه 29 بهمن ماه با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه و در پنج محور کلی فناوری های فرهنگی و اقتصاد مقاومتی، فناوری های فرهنگی و اقتصاد دانش بنیان، فناوری فرهنگی و تجارب جهانی، فناوری فرهنگی، ارتقای سبک زندگی جامعه، فناوری فرهنگی، شتابدهنده ها و شرکت های نوپا و استارت آپ در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، توجه به ترکیب فرهنگ و فناوری را امری نو دانست و گفت: امیدوار هستیم که بتوانیم با استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه فرهنگ تاثیرگذار باشیم.

دکتر محمدرضا موحدی در نخستین همایش ملی "فناوری‌های فرهنگی؛ تولید و اشتغال" که امروز 29 بهمن ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ و فناوری در اذهان عموم دو حوزه مجزا تلقی می‌شوند، آنها را در عمل نزدیک به یکدیگر دانست و گفت: با ظهور فناوری‌های نوین ارتباط تنگاتنگی بین این دو عرصه ایجاد شده است.

مهندس محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه این همایش ملی، با اشاره به اینکه صنعت فرهنگی بر روح و جسم انسان تاثیر دارد،گفت: با استفاده از فرآیند فناورانه و با به کارگیری فناوری در کنار فرهنگ می توان محصولات اقتصادی تولید کرد. دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز با بیان اینکه صنایع فرهنگی در کنار فناوری می تواند مشتری جذب کند، گفت: صنعت فرهنگی نیازمند فناوری است و فصل مشترکی با اقتصاد و فناوری دارد، صنعت فرهنگی زیرمجموعه های مختلفی دارد از جمله سینما، موزه، صنایع دستی و ... که همه این بخش ها مرتبط با آحاد مردم جامعه است.

در این همایش که با حضور فعالان حوزۀ فرهنگی با شاخص فناوری حضور داشتند کتاب پلاس به عنوان یکی از فناوری های فرهنگی معرفی شد. در این همایش مهدی سعیدی کیا موسس کتاب پلاس به معرفی کتاب پلاس و معرفی ناشرین عضو کتاب پلاس پرداخت و ایشان بیان داشتند که کتاب پلاس می خواهد به مدد نشر و کتاب بیاید نه اینکه جایگزین او و یا حتی رقیب او شود. فناوری باید بالی باشد برای فرهنگ نه اینکه جای آن را بگیرد.

کتاب پلاس در مدل کسب وکار ناشران یک بازآفرینی ایجاد کرد که با کمک های کتاب پلاس بازاریابی، محتوای الکترونیک و مدیریت ارتباط با مخاطب وارد فعالیتهای کلیدی ناشران می شود. کتاب پلاس دو رویکرد عمده دارد یکی پلاسهای کارکردی که کمک می کند به فهم و یادگیری بهتر کتاب و لذتی که از آن می بریم و پلاسهای غیر کارکردی که با خرید کتاب مخاطب را مشعوف کنیم از جمله پلاسهایی که شامل تخفیفات امتیازات و امکانات ویژه به مخاطبین ناشران که کتاب خود را در سامانه کتاب پلاس ثبت می کنند.

دکتر ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی رئیس جمهور نیز در این همایش گفت: سرمایه‌های فرهنگی و همچنین سرمایه‌های مربوط به آداب و رسوم اجتماعی می‌توانند در توسعه اشتغال و درآمد زایی کشور نقش بسزایی داشته باشیم. معاون توسعه روستایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه کشور ایران تنوع اقلیمی بسیار زیادی دارد، گفت: ما در حوزه بازی‌های محلی و همچنین غذاهای محلی تنوع بسیار زیادی داریم که همین موضوع می‌تواند سبب توسعه کشور شود و در همین راستا امسال برای سومین بار نمایشگاه محصولات و تولیدات روستایی را از 15 تا 18 اسفند ماه برگزار می‌کنیم. معاون توسعه روستایی رئیس جمهور با تصریح اینکه باید در سیستم آموزشی تحول ایجاد شود، گفت: ما آمادگی این را داریم تا از تمام فارغ‌التحصیلان و متخصصان دعوت کنیم تا بیایند و استارت‌آپ‌های مناسب در حوزه روستایی را ایجاد کنند و به روستاهای مرزی وام 4 درصد به روستاهای غیر مرزی وام 6 درصد می‌دهیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید