روندهای مدرن آموزش: 50 شیوه مدرن آموزش و یادگیری- قسمت چهارم

روندهای مدرن آموزش: 50 شیوه مدرن آموزش و یادگیری- قسمت چهارم

 

در ادامه سری  مقاله"50 شیوه مدرن آموزش و یادگیری" که در مقالات پیشین قسمت  یک و دو و سهبررسی شد به معرفی سایر شیوه ها میپردازیم

 

24.بیست وچهارمین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:استراتژی حمایت اجتماعی

سازمان های حمایت از دختران نوجوان (AGALI)از استراتژی حمایت اجتماعی استفاده میکنندتامطمـًن شوند خانم های جوان فراتراز عرف و رویه کلی جامعه اطلاعاتی درمورد خودشان فرامیگیرند. پی بردن به اینکه نهادی کردن آموزش میتواند فراتر برود،این سازمان ها آموزش را در راه های وسیع دیگر فراهم میکنند که به دیگران احساس اعتماد به نفس و عزت نفس ضروری برای دستیابی به موفقیت در زندگی را میدهد.

 

25.بیست وپنجمین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:عوامل تغییر

ترفیع دادن معلم ها به عنوان بخشی مهم برای تغییر دادن سیستم آموزشی ناکارآمد.

عوامل تغییر،معلم هایی هستند که نه تنها نظر و ایده ی تغییر رامی پذیرند بلکه به سادگی باعث تغییرات میشوند.آن ها در انتظار تصویب قانون و یااجرا شدن معیار قانونی نمی مانند و بدون توجه به موقعیت و محدودیت ها فقط ابتکار عمل به خرج میدهند تا مطمـًن شوند دانش آموزان آموخته اند.

 

26.بیست وششمین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:تغییر مرکز مشترک

 

درایالت متحده ی آمریکا،پیاده سازی استانداردهای مرکز مشترک،به معنی حمایت کردن آموزش عالی است که گزارش هایی از استاندارد ضعیف تری در توانایی های آموزشی نسبت به سال های گذشته داده است.این حتی به معنی بیشتر به چالش کشیدن دانش آموزان با تحت فشار قراردادن آموزش پرورش است تا با علم" دانش آموز محور" بیشتری وارد قرن 21 شود.

27.بیست وهفتمین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:آموزش استارت آپ

 

استارت آپ ها و اموزش به آرامی در حال پی بردن به یکدیگر هستند و تلاش میکنند تا بهم بپیوندند.تنهامشکل این است که مقررات اداری در آموزش تغییرات کندی را ایجاد میکند.اما زمانی که تغییر ایجاد میشود،تغییر سریع و نوآوری به معلم ها ودانش آموزان اکوسیستمی برای پیشرفت کردن و یادگیری میدهد.لرن لانچ محصولات استارت آپ هارا برای معلمین جلوه گرمیسازد تا شورو شوقی به امید تغییرسستی های اموزشی ایجادکند.

28.بیست وهشتمین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:آموزش توسط موبایل

 

 

مابه عنوان یک جامعه ی جهانی حرکت میکنیم،بنابراین به هرکجا که میرویم تلفن های هوشمند را باخودمان حمل میکنیم.بین مکالمات،نگاه میکنیم و به هرچیزضروری یاتفریحی که ذهن ما به او گرایش دارد ضربه میزنیم.آموزش ،حداقل در بیشتر جنبه های شناخته شده آنجا وجود خواهد داشت و میتواند در سفرهایمان،خیالاتمان، بیراهه ها ومیل وآرزوهایمان باما همراه باشد.اگر ما لبتابمان را باخود به دور دنیا ببریم،متناسب با نظریه های آموزشی موبایل ،آموزش و علم باما همراه خواهند بود.

29.بیست ونهمین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:ساختارهای نامرـًی

چرا دانش آموزان را در محدودیت قراردهیم؟اگر دانش آموزی ترجیح میدهد درحالی که به مسافرت در جهان مشغول است آموزش هم ببیند،خب باشه. فروریختن دیوارهای آموزشی به سادگی به معنای ایجاد کلاس های آنلاین نیست اما به معنای تشویق کردن دانش آموزان است تا در فضاهای باز باهم ملاقات کنند وخارج از محدوده ی آموزشگاه یاد بگیرند.

تدریس خارج از کلاس درس،باید منبع الهام باشد نه یک پدیده ی عجیب و غریب.

30.سی امین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:توانمندسازی اقتصادی

توانایی دادن به دانش آموزان برای کنترل کردن وضعیت اقتصادیشان،توسط آموزش مهارت ها و سیستم های ارزش اقتصادی در سراسرکشور به آن ها کمک میکند تا به رهبران و نوآوران تبدیل شوند و همچنین کمک میکند تا پایه ی درآمدزایی در اقتصادی که داـًما در حال تغییر است را پیداکنند.

31.سی ویکمین شیوه مدرن آموزش و یادگیری:آموزش حرفه ای

چه دانش آموزان درحال جستجوی آموزش عالی تخصصی و چه مهارت خاص به منظور ادامه دادن مسیرشغلی باشند،به طور کلی آموزش حرفه ای یک راه و دیدگاه آموزش عمومی تر شده است.

از این موضوع اغلب توسط دولت ها برای آموزش کارگران آواره استفاده میشود.این میتواند یک منبع یادگیری ارزشمند باشد برای هرکسی که میخواهد در زمینه هایی مانند انواع مختلف تکنیسین های پزشکی یا حتی هنرهای تجسمی تخصصی داشته باشد