نقد و بررسی پلت فرم آموزشی Vuo Learning Blended- قسمت سوم

 نقد و بررسی پلت فرم آموزشی Vuo Learning Blended- قسمت سوم

در مقاله‌های "نقد و بررسی پلت فرم آموزشی Vuo Learning Blended- قسمت اول" و " نقد و بررسی پلت فرم آموزشی Vuo Learning Blended- قسمت دوم" به معرفی و بررسی پلت فرم آموزشی Vuo پرداختیم، در این مقاله که مقاله آخر این مقالات می باشد به ادامه بررسی پلت فرم فوق می پردازیم.

دوره ابداعی/ تجزیه و تحلیل یادگیرنده

هنگام عرضه یک راه‌حل برای اندازه‌گیری سطح مشارکت یادگیرندگان با مطالب دوره از طریق ابزارهای تحلیلی-بصری دانش‌آموز، ساختار Vuo پیچیده و پیشرفته می‌شود.

در اینجا ویژگی ذره ذره (بخش بخش) بودن دوره به ظهور می‌رسد. در حال حاضر تعهدات دانش‌آموز در سطح فصل، می‌توانند تحلیل و تصویر شوند.

هنر، استفاده کردن از ساختار فصول، بصورت موثر می‌باشد و براستی ارزیابی جزئیات، بطور سودمندی به اثبات می‌رسد.

قطعه بندی کردن مطالب آموزشی در داخل بلوک‌ها مهم می‌باشد و دریافت حد مطلوبی از مدت تعاملات آموزشی، کلید ساخت آموزش الکترونیک جالب توجه و موثر می‌باشد. با وجود اینکه آموزش نانو برپایه فایل‌های تصویری در حال‌ حاضر بسیار مورد توجه می‌باشد، بلوک‌های آموزشی بهینه‌سازی شده در راه حل‌های پلت فرم آموزشی Vuo، بیشتر بواسطه درنظرگرفتن نظر اساتیدی که آموزش را می‌سازند و سپس توجه به تحلیل‌ها، هدایت می‌شود.

علاوه‌ بر‌ این، تحلیل‌ها بطور دقیق تاریخ و زمان (به دقیقه) سطوح فعل و انفعالات کاربر را رصد می‌کند. این بسیار قدرتمند می‌باشد.

 

کاربرد هریک از فصول در قالب نقشه‌ها (ترسیمات) طیفی ارائه می‌شود و یک مرور کلی و مؤثر مربوط به جایی‌‌که دانش‌آموزان زمان خویش را سپری می‌کنند، فراهم می‌آورد.

کل فصل ارائه شده است و شاخص‌های رنگی، جایی‌که دانش‌آموزان زمان خود را صرف توجه به مفاد آموزشی طراحی شده کرده‌اند را، مشخص می‌کند. جالب نیست؟!

فعالیت‌های مربوط به جست‌وجو دانش‌آموزان نیز مورد ضبط قرار می‌گیرد.

در نتیجه، Vuo پلت فرم آموزشی ساده برای استفاده کردن و راه حلهای هوشمند آموزشی می‌باشد، که برای آموزگاران به‌منظور دیجیتالی کردن دوره‌ها، بدون نیاز به هیچ مهارت برنامه نویسی (حقیقتا) طراحی شده‌ و پتانسیل آن برای مورد استفاده قرار گرفتن در دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها قابل توجه می‌باشد.

همچنین محصول Vuo اجازه بازخورد بی‌درنگ از الگوی‌های استفاده دانش‌آموزان را برای آگاهی از اثربخشی مطالب قرار داده شده، می‌دهد.

آموزش الکترونیکی که نیاز واقعی را برآورده می کند:

Vuo درحال تکامل یافتن می‌باشد و موارد استفاده آن در تمرینات برپایه کار که مستندات مفصل از خط مشی و دستورالعمل‌هایی که نیاز است در قالب دیجیتالی شده تهیه شوند، به آسانی قابل مشاهده می‌باشد. همچنین یک فضای جالب ایجاد می‌کند که به آن اثربخشی مضاعف افزوده شده است و الگوهای مورد استفاده آموزشی در تحلیل‌ها و اثربخشی مطالب دیده می‌شود(یا بگونه‌ای دیگر ارزیابی می‌شود).

Vuo به سرعت در حال رشد کردن می باشد. توسعه دهندگان فنلاند راهی را آغاز کرده‌اند که ناشی از ناامیدی و تحقق بخشیدن به این موضوع است که بسیاری از سازمان های آموزشی مقدار فراوانی مطالب و منابع آموزشی را در فرمت های خشن و خشک که خطر یادگیری بومی دیجیتال را از دست می دهند یا نادیده گرفته می شوند را دارند.

آنها همچنین می‌دانند هزینه تبدیل تمامی این اطلاعات به آموزش الکترونیک با ارزش‌های بالای کیفی تولید که از ابزارها و طراحی آموزشی نسل حاضر برخوردار باشند، در محدوده پول و زمان گزاف می‌باشد.

پلت فرم آموزشی Vuo  تلاشی است که به مربیان و معلمان امکان احیای مفاد آموزشی ایجاد شده در Word و PowerPoint را آسان و موثر، از طریق ایجاد فعل و انفعالات بسیار ساده در راستای سنجش دانش و ترویج دادن مفاد متناوب (فایل‌های تصویری، صوتی و عکس)، بطور استثنایی راحت ایجاد می‌کند.

بعلاوه Vuo از بازخورد و گپ ‌وگفتها پشتیبانی می‌کند و روشی جالبی برای تحلیل‌ها، جایی‌که فعالیت دانش‌آموزان یا الگوها، مقیاس آن می‌باشد. Vuo همچنین بخوبی با تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها تطبیق پیدا می‌کند. این درواقع چیزی است که بواسطه دسترسی مناسب آموزشی مورد قدردانی کاربران قرار می‌گیرد.

 

خلاصه  بازبینی

پلت فرم آموزشی ترکیبی Vuo و راه‌ حل کلاس معکوس یک افزونه بسیار خوب به فضای آموزش الکترونیک می‌باشد. یک ابزار کوچک و درعین‌حال بطور شگفت‌آوری مولد می‌باشد که اسناد خشک Word و مقالات را واقعا تعاملی، درگیرانه و بسیار جالب می‌کند.

بطور خلاصه، Vuo اسناد و کنفرانس‌ها را تبدیل به منابع آموزشی تعاملی می‌کند و سپس به مربیان این امکان را می‌دهد که چگونگی بکارگرفتن اطلاعات را با شاگرد خوب و تحلیل‌های کارکردی دوره دریابند. مربیان یا می‌توانند بهبود ایجاد کنند یا تلاش‌های تدریسی خودشان را در قالب اطلاعات مدل سازی کنند.

درحالی‌که درباره کلاس‌های معکوس بسیار نگاشته شده است، این ابزار-Vuo- همانی است که حقیقتا می‌تواند ثمربخش‌تر این هدف را پیاده کند. Vuo دیجیتال سازی محتوا را برای مربیان (و سروکار داشتن با دانش‌آموزان را) ساده می‌کند و اطلاعات دقیقی از نحوه تعامل دانش‌آموزان با آن را فراهم می‌آورد.