نقد و بررسی پلت فرم آموزشی Vuo Learning Blended- قسمت دوم

 نقد و بررسی پلت فرم آموزشی Vuo Learning Blended- قسمت دوم

 

ویرایشگر Block پلت فرم آموزشی Vuo ، امکان برخی ویرایش‌هایی که قابلیت شخصی سازی دارند و همینطور قالب‌بندی بخش‌ها را فراهم می‌کند و حقیقتا تجدید دوباره بخش‌ها با یک قابلیت ساده "کشیدن و رها کردن" بسیار سریع و آسان می‌باشد. توانایی اضافه کردن قابلیت برهم‌کنشی و تعاملی، به هرحال توانایی قدرتمندی است:

اضافه کردن فایل‌های صوتی، فایل‌های تصویری و عکس‌ها، تسهیل مضمون با استفاده از عنوان و دیگر قابلیت‌ها مثل جداول و ساخت سؤالات بطور استثنائی آسان می‌باشد.

در اینجا یک سؤال آزاد طراحی کرده‌ایم و به یادگیرندگان اجازه می‌دهیم که پاسخ‌هایشان را از راه‌های متنوعی بوسیله بارگذاری فایل‌ها همچنین ایجاد پاسخ متنی ارائه دهند:

ما برخی از موضوعاتی که آنها باید در بخش بازخورد ارجاع دهند فراهم کرده‌ایم.

این یک راه بسیار آسان و مؤثر برای اساتید است تا بتواند اطلاعات آموزشی‌ خود را بسیار سریع و آسان دیجیتالی کنند. سند Word شامل سنجش‌های علمی درونی و فعل و انفعالات ساده مثل اضافه کردن فایل‌های صوتی و تصویری می‌باشد.

همچنین PowerPoint ها هم می‌توانند به ساختار پلت فرم آموزشی Vuo بروزرسانی شوند. اطلاعات تغییر یافته می‌توانند برای خودآموزی یا بعنوان اطلاعات کمکی در کلاس درس مورد استفاده قرار گیرد، همانطور که Vuo امکان حالت ارائه تحویل را میسر می‌سازد.

درواقع نحوه استفاده قابل تبدیل می‌باشد، بطوریکه دوره‌ها می‌توانند هم در قالب خواندن و هم باز، ارائه شوند.

این صفحه ابتدایی است که توسط یک استاد دیده می‌شود:

برای اساتید، کنترل ساده و قابل اجرا است تا پیشرفت اطلاعات و تکرارهای بعدی را مورد استفاده و مدیریت قراردهند. این شامل دستور، تجدید دستور (با سادگی بسیار)، ویرایش و ضمیمه ساختن می‌شود که می‌تواند بعنوان نتیجه بازخورد یا تحلیل‌ها باشد.

بازخورد در پلت فرم آموزشی Vuo

برای دانش‌آموزانی که از Vuo به صورت خودآموز استفاده می‌کنند، بازخورد دانش‌آموزان ناشناس بر روی اطلاعات، مجاز است. این ویژگی برای ارجاع دادن موارد کیفی بسیار مفید است. گپ‌ وگفت کردن نیز بدلیل نیاز به تعامل، برای دانش‌آموزان ثبت شده و یا ناشناس مهیا می‌باشد.

اگر دوره به صورت همگانی دردسترس قرار بگیرد، بازخورد‌ها (البته بصورت ناشناس)، در رشد توجه همگانی درباره اطلاعات آموزشی، مفید خواهند بود.

ترجمه آموزش الکترونیک و کاربرد‌های جست‌وجو

برای اینکه پلت فرم آموزشی Vuo اجازه دهد تا مخاطبان مفاهیم علمی را اکتشاف کنند، خود دارای یک قابلیت جست‌وجوی داخلی و قدرتمند می‌باشد که منظم هم می‌باشد. بعلاوه اینکه، Wikipedia، Google و ابزار ترجمه نیز، برای دردسترس قرار گرفتن راحت این منابع، قرار داده شده‌اند. جست‌وجو‌هایی که توسط دانش‌آموزان انجام شده است، حتما در تحلیل‌ها نشان گذاری می‌شوند...یصورت دقیق!

زبان‌ها

تا به‌حال 9 زبان مورد پشتیبانی قرار گرفته است، از جمله چینی در کنار زبان‎های اصلی اروپایی شامل فنلاندی که زبان توسعه این محصول نیز می‌باشد.

دیدگاه یک دانش‌آموز

رهیافت بدست آمده از دیدگاه یک دانش‌آموز، به خوبی به سادگی این سیستم نیرو می‌بخشد. آزمایش کردن ما شامل تراکم زدایی از مقالات خشک آکادمیک و تأثیرشان بر آموزش الکترونیک می‌باشد، که از تحلیل‌های آماری قابل ‌توجهی ناشی می‌شوند. تفکیک مطالب به بلوک‌ها با سنجش‌ معلومات، تحول‌ در شکل‌گیری آموزش‌ها از تحلیل‌های آماری را نشان داده است و این بواسطه اضافه شدن نمایش برخی فایل‌های تصویری از آمارها داخل Youtube می‌باشد. اینها همگی باعث شدند که مقالات احیا شوند و همینطور زمینه‌هایی برای سنجش‌های فوری اطلاعات فراهم شده است. یک راه‌حل ساده و هوشمند.

آزمون‌ها (یا در اصطلاح پلت فرم آموزشی Vuo "تکالیف") در دوره آموزشی با استفاده از صفحه فرمان، ساخته می‌شوند، ولی به‌صورت جداگانه در پوشه تکالیف، جایی‌که می‌توانند ارزیابی و ویرایش شوند، نگهداری از آنها صورت می‌پذیرد، که بسیار سودمند نیز می‌باشد.

ساخت یک تکلیف همانا بسیار راحت می‌باشد.

ما ساخت یک سؤال آزاد را درنظر داشتیم، اما می‌توانیم ایجاد پرسش‌های چند گزینه‌ای که بسیار آسان می‌باشد را نیز مدنظر قرار دهیم. ولی تنها محدود شدن به چندگزینه‌ای، یعنی نبود سیستم "کشیدن و رها کردن" یا ترسیمات طیفی.