کتاب شاه پری


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: شاه پری
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : زهرا امیدی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

شاه‌پری روایت زندگی محمد و شاه‌پری‌‌ست. شاه‌پری دختری‌ست که از کودکی درگیر‌ ماجراهایی می‌شود که در پی فرار دایی اش در روستای زادگاهش، از توابع ایلام، اتفاق می افتد و ناگزیر از پدرش داودخان و مادرش سیاه گیس جدا می شود و از بغداد سر درمی آورد. مسیر زندگی این دو و خانواده‌هایشان تحت تأثیر یک قاچاقچی اسلحه به نام عماد تغییر می‌کند. شاه‌پری، پس از پشت سر گذاشتن ماجراهای بسیار، در آغاز نوجوانی و در خلال روزهای انقلاب به همراه رقاصه‌ای عرب با وقایع جدیدی مواجه می شود که ادامه و پایان رمان را رقم می زند. در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: مرد به من نزدیک شد. فرار کردم طرف پله‌ها. قبل از این‌که دستم به نرده برسد من را گرفت و نقش بر زمینم کرد. پاهایش را دو طرف پاهایم چفت کرد و با دست سالمش کلت را قاپید. وقتی بلند شد بی‌معطلی خزیدم گوشه زیرزمین. مطمئن بودم مرا می‌کشد، اما او گلوله‌های اسلحه را کف دست زخمی‌اش ریخت و کلت را جلوی پاهایم انداخت

نظرات برگی از کتاب
Avatar

زهرا امیدی مولف شاه پری

با کلیک روی تصویر و مطالعه برگی از کتاب احساس خود را بیان کنید.

16 1
بهاره

داستان روایت خوبی داره،روی کلمات فکر شده،از کودکی با کل خانواده و اطرافیانت متفاوت بودن چیز عجیبی نیست اما برای من کاملا قابل درکه،در تمام داستان های با این موضوع واکنش اطرافیان شخصیت تقریبا یکسانه اما واکنش خود شخصیت اصلی هست که هیجان رو به داستان تزریق میکنه

پاسخ

15 0
شریعت

تا دستم خورد به موها و مایع گرمی که از گردنش بیرون می‌زد چراغ‌قوه‌ام را روشن کردم. قدرت فکر کردن نداشتم. او را روی دوشم کشیدم و شروع کردم به دویدن. قیل و قال سربازها را پشت سرم می‌شنیدم و می‌دویدم. گلوله‌ای شلیک شد. کنار جاده سقوط کردم. شاه‌پری از روی دوشم افتاد و از شیب کنار جاده سر خورد پایین.

پاسخ

0 1
فاطمه

با توجه به خلاصه داستان با یک عشق نا تمام یا حداقل صعب الوصول طرفیم! اما با توجه به صفحه نمونه:اول شخص قصه،علاوه بر کنجکاوی و شیطنت،شخصیتی خانواده دوست هم داره چون در کنار جمع کردن پولهاش برای جمع کردن مایحتاج خودش به فکر علایق مادرش هم هست و اجتماع بهم ثابت کرده اینجور آدمها در زندگی علاوه بر رنج های خودشون متحمل رنج های دیگران هم میشن.امیدوارم یه پایان غمگین نداشته باشه.

پاسخ

10 0
سیده

شیطنتای دختری سرحال که جذاب و خوندنیه و میتونه مخاطب خوبی رو به خودش جلب کنه اگر یکم بیشتر جا بیفته بین مردم

پاسخ

1 0
اعظم

شاه پری دختری است که ازهمان کودکی نگاهی متفاوت به زندگی داشته وزندگی رایک خط مستقیم وغیرقابل برگشته میدانسته. همچنین آینده نگری خاصی داشته وبه فکرپس اندازپولهایش وتهیه اجناس موردعلاقه اش بوده. همچنین شیطنت خاصی دررفتارکودکانه اش وبه دام انداختن موش هانهفته است. درکل شاه پری دختری پرجنب وجوش وشیطون ومتفکراست وبادقت به اطرافش توجه میکند. من باخواندن یک صفحه ازکتاب این مطالب رامتوجه شدم ودراولین فرصت این کتاب رامطالعه میکنم.

پاسخ

0 0
مسعود

داستان این رمان درباره زندگی دختری به نام شاه‌پری و مردی به نام محمد در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی است. شاه‌پری از دوران کودکی درگیر اتفاقات و ماجراهایی می‌شود که به فرار دایی‌اش از روستای زادگاهش در ایلام ارتباط دارند. دختر نوجوان ناچار است به‌خاطر اتفاقاتی که رخ داده، از پدر و مادرش جدا شده و سر از شهر بغداد دربیاورد. در ادامه مسیر زندگی شاه‌پری و محمد به خاطر مواجهه با یک قاچاقچی اسلحه به نام عماد تغییر می‌کند.

پاسخ

108 0
معصومه

شاه پری دختری است که از پدرش داودخان و مادرش سیاه گیس جدا می شود و دنبال رازگشایی فرار دایی اش از روستا هستند که همراه شخصیت محمد داستان را روایت می کند. لوکیشن داستان در توابع ایلام است.

پاسخ

پاسخ
نازنین

عالی

106 0
ناصری

شاه پری قصه ای زیبا و کم نظیر است که خیلی ماهرانه و استادانه روایت شده. جملات مفهومی در این کتاب قابل تامل است.

پاسخ

2 0
میم

با خوندن اين يك صفحه از كتاب و خلاصه اي كه درباره ش نوشته شده مشتاق شدم تا كتاب رو تهيه كنم روايت پر كششي داره و دوست دارم بدونم سرنوشت شاه پري چطور ميشه

پاسخ

38 0
احسان

پاراگراف اول بی نظیر و خرد کننده بود،ازون جمله های زیبا که تا ساعتها آدمو به فکر فرو میبره و با خودش درگیرش میکنه....

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.