کتاب مه مانی


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: مه مانی
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : احمد درخشان
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

رفت ایستگاه و منتظر ماشین شد . نه خبری از مینی بوس بود ، نه روی نیمكت انتظار كسی دیده می شد . صدایی از پشت سرش شنید . برگشت و مردی را توی پیاده رو دید كه پیر و فرسوده مچاله شده بود و چندك زده بود روی زمین. بقچه ای را بغل زده بود و چشمانش خالی از گرمی زندگی بود. لباس های پیرمرد رنگ و رورفته و پوسیده به نظر می رسید . انگار نور تند و مستقیم سالیان تارو پودش را به نیش كشیده باشد ، كافی بود دست بهشان بزنی تا از هم وا بروند. پیرمرد سرش را خاراند و دستش را توی بقچه كرد و نان خشكی بیرون آورد و سق زد. چق چق جویدن نان خشك در فضای خالی و سوت و كور میدانگاه پیچید و در دل شیری كور مه فرو رفت.

نظرات برگی از کتاب
Avatar

احمد درخشان مولف مه مانی

با کلیک روی تصویر و مطالعه برگی از کتاب احساس خود را بیان کنید

14 0
شریعت

لباس‌های پیرمرد رنگ و رورفته و پوسیده به نظر می‌رسید. انگار نور تند و مستقیم سالیان تارو پودش را به نیش کشیده باشد، کافی بود دست بهشان بزنی تا از هم وا بروند. پیرمرد سرش را خاراند و دستش را توی بقچه کرد و نان خشکی بیرون آورد و سق زد. چق چق جویدن نان خشک در فضای خالی و سوت و کور میدانگاه پیچید و در دل شیری کور مه فرو رفت.

پاسخ

0 0
فاطمه

تشبیهاتی که معلم توی نامش به کار برده،جالب و بدیع هستن مثل همین تشبیه وضعیت خودش در روستا به وضعیت موش توی تله افتاده.

پاسخ

18 0
نفیسه

مه مانی چه نام زیبایی خیلی معنی زیبایی دارد. کتاب خوبی بود، منطق داستان هم بی نقص نبود. تصمیماتی گرفته می شد در طول داستان که چرایی اش جای سوال داشت.

پاسخ

61 1
سبا

پیرمردی که در کنار میدان روستا به انتظار ماشین نشسته تا از روستا برود، حرف هایی می زند که بیشتر جنبه نمادین دارند و به نوعی اشاره غیر مستقیمی به شخصیت و آینده معلم است.

پاسخ

1 0
کاملیا

شايد برهه هاي خاص تقلا و تلاش و نشدن را همه تجربه كرده اند و ميكنند ولي نوشتن راه خوبي است براي فرار از تنهايي و ترس و روزمرگي. راه خوبي است براي نوشتن جنون و فرار از آن و تا بنويسيم ؛ راهي باز خواهد شد و نون و القلم و مايسطرون!

پاسخ

2 0
داود

در کل کتاب خوبی بود، منطق داستان هم بی نقص نبود. تصمیماتی گرفته می شد در طول داستان که چرایی اش جای سوال داشت. دیالوگها روان بود اما تصاویر جاندار و گیرا خیلی کم داشت.با تشکر از نویسنده

پاسخ

32 1
فاطیما

مه مانی...چه اسم زیبا و دلنشینی معنیشو نمیدونم اما مطمئنم محتوای رمان های احمد درخشان به هیچ وجه نمی تونه بد باشه

پاسخ

6 0
سروناز

ای کاش همه ما آدم ها لیلایی داشتیم تا حرف های دلمان را برایش می نوشتیم، می گفتیم . معلم داستان ما برای او می‌نویسد گویی او آنجاست در همان نزدیکی

پاسخ

4 0
علی

این سبک نوشتاری یکی ازمورد علاقه ترین سبک های من کتاب هایی که یا جورایی به صورت غریبه نوشته شده صرفا اززبان راوی نوشته شده ویک مسئله ای که درمورد این کتاب خیلی جذابه اسم کتاب مه مانی که ناخوداگاه ادم رو جذب یکنه

پاسخ

211 1
مسعود

این رمان ماجرای معلمی است که به روستایی برای تدریس می‌رود و در آنجا از سوی روستاییان پذیرفته نمی‌شود.اتفاقاتی که در روستا می‌افتد به روابط بین روستاییان و معلم غریبه می‌پردازد و بر نپذیرفتن این غریبه بین هنجارها و قوانین روستا تاکید دارد.

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.