کتاب میز گربه


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: میز گربه
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : مایکل اونداتیه
  • مترجم : نادر قبله ای
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

میز گربه اثر مایکل اونداتیه اوایل دهه 1950 پسربچه ای 11 ساله در سریلانکا سوار کشتی می شود تا به انگلستان برود. او وقت غذا پشت میز گربه می نشیند. دورترین میز به میز ناخدا. تا همراه گروهی از آدم بزرگ هایی از طبقه فرودست جامعه و دو پسربچه دیگر غذا بخورد. هریک از این آدم بزرگ ها حکایتی برای این پسربچه ها دارند و آنها را برایشان نقل می کنند. مردی برای آنها از موسیقی جاز می گوید، و مرد دیگری برایشان دری به دنیای ادبیات باز می کند. مایکل اونداتیه در میز گربه وارد دنیاهای غریب دوران کودکی می شود و مکاشفه ای را پیش پای آنها می گذارد که برای هر انسانی در آن سنین دنیایی اسرارآمیز و پر از پرسش های مبهم و غبارآلود است، دنیایی که با تمام بازی ها و شیطنت های سرخوشانه و کودکانه اش، دنیایی معصوم و دست نخورده است. مایکل اونداتیه، زاده ی 12 سپتامبر 1943، نویسنده ی کانادایی سریلانکایی تبار است که با رمان های بیمار انگلیسی و در پوست شیر به شهرت جهانی رسید. وی از نویسندگان مطرح جهان است و تاکنون در کارنامه-ی ادبی اش پنج رمان و یازده مجموعه شعر و سه گلچین ادبی به چاپ رسانده است. شبح آنیل، آخرین رمان اوست که پس از انتشار و فروشی بی سابقه، نشان شوالیه ی فرهنگ و ادب فرانسه را برای اونداتیه به ارمغان آورد. استقبال فراوانی که منتقدین از کتاب به عمل آوردند، نشان داد که اونداتیه از نویسندگان پیشرو در جهان است.

نظرات
6 5
نفس

مایکل اونداتیه، زاده ی 12 سپتامبر 1943، نویسنده ی کانادایی سریلانکایی تبار است که با رمان های بیمار انگلیسی و در پوست شیر به شهرت جهانی رسید. وی از نویسندگان مطرح جهان است و تاکنون در کارنامه-ی ادبی اش پنج رمان و یازده مجموعه شعر و سه گلچین ادبی به چاپ رسانده است. شبح آنیل، آخرین رمان اوست که پس از انتشار و فروشی بی سابقه، نشان شوالیه ی فرهنگ و ادب فرانسه را برای اونداتیه به ارمغان آورد. استقبال فراوانی که منتقدین از کتاب به عمل آوردند، نشان داد که اونداتیه از نویسندگان پیشرو در جهان است.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

اونداتیه استاد رمان های پیچیده و چند لایه هستش ... کتابی عالی...کتابی که نثر بسیار روانی داره.... به نظرم این کتاب یک شاهکاره و عجیب اینکه در کشور به اندازه کافی این کتاب مورد توجه قرار نگرفته... به نظرم این کتاب رو باید در سفر خواند چه بهتر که این سفر یک سفر دریایی باشه... اولین کاری بود که از اونداتیه می خوندم... حتما و حتما سعی میکنم بقیه کارهای این نویسنده رو هم بخونم...استاد به تمام معنا هست این نویسنده.

6 162
حسین

مایکل اونداتیه در این رمان عجیب و سراسر حادثه، شما را وارد دنیای غریب و معصومانه کودکی‌تان می‌کند و مکاشفه‌ای را پیش پای کاراکتر قصه و شما می‌گذارد که برای همه ما پر از پرسش‌های مبهم و غبارآلود است: دنیایی که با تمام بازی‌ها و شیطنت‌های سرخوشانه و کودکانه‌اش، معصوم و دست‌نخورده است. مایکل اونداتیه را به‌خاطر بیگ‌بنگ ادبیات داستانی‌اش در زمان و مکان، میراث‌دار فاکنر و گابریل گارسیا مارکز می‌دانند.

پاسخ

0 0
ادب

خب، به‌عنوان شخصی که رمان‌هایی می‌نویسد که اغلب در دوره‌های زمانی دیگری یا در سنین یا در سرزمین‌های دیگری می‌گذرد، عنصر ویژه‌ای از تحقیق برای من وجود دارد، و اغلب، کم‌حرف‌ترین آدم‌ها، جالب‌ترین می‌شوند. یادم می‌آید یک‌بار با کشاورزی درباره گاوش حرف می‌زدم که چگونه در یخ افتاده و آب منجمد بوده، و او باید گاو را بیرون می‌کشید، که به نظر می‌رسید بسیار دراماتیک بود.

پاسخ

0 0
ادب

در اوایل رمان، پسربچه، مایکل، که لقبش مینا است، می‌گوید: «آقای نویل، برخلاف آقای مازاپا، باحیا بود و درباره این فصل‌های گذشته زندگی‌اش فقط وقتی صحبت می‌کرد که می‌دانستید چگونه به رویدادی درباره او اشاره کنید. اگر او اینقدر باحیا نبود، آنطور که به رگبار سوالات ما پاسخ می‌داد، هرگز حرف‌‌هایش را باور نمی‌کردیم، یا اینقدر شیفته‌اش نمی‌شدیم». خب مایکل، آیا این مصاحبه هم قرار است همین‌طوری باشد؟ آیا من هم باید به تو سقلمه بزنم؟ ما هم شیفته‌ خواهیم ماند چون تو فقط کمی از آن را برایمان می‌گویی؟

پاسخ

12 6
نگار

ما آدما ازبچگی که دنبال بزرگ شدنیم ووقتی هم بزرگ شدیم میخواهیم کودک باشیم.کتابی آغشته به طنز که کنجکاوی وپرسش های پسری نوجوان روبه شکلی بسیار جذاب مطرح میکنه.

پاسخ

31 6
سپهر

کتاب میز گربه رمانی از «مایکل اونداتیه»، نویسنده کانادایی است. او در این رمان وارد دنیای غریب دوران کودکی می‌شود.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

اونداتیه استاد رمان های پیچیده و چند لایه هستش ... کتابی عالی...کتابی که نثر بسیار روانی داره.... به نظرم این کتاب یک شاهکاره و عجیب اینکه در کشور به اندازه کافی این کتاب مورد توجه قرار نگرفته.

0 0
حمید

عالی بود

پاسخ

3 3
ادب

مایکل اونداتیه در این رمان عجیب و سراسر حادثه، شما را وارد دنیای غریب و معصومانه کودکی‌تان می‌کند و مکاشفه‌ای را پیش پای کاراکتر قصه و شما می‌گذارد که برای همه ما پر از پرسش‌های مبهم و غبارآلود است: دنیایی که با تمام بازی‌ها و شیطنت‌های سرخوشانه و کودکانه‌اش، معصوم و دست‌نخورده است. مایکل اونداتیه را به‌خاطر بیگ‌بنگ ادبیات داستانی‌اش در زمان و مکان، میراث‌دار فاکنر و گابریل گارسیا مارکز می‌دانند.

پاسخ

1 3
فرنوش

اوایل دهه 1950 پسربچه ای 11 ساله در سریلانکا سوار کشتی می شود تا به انگلستان برود. او وقت غذا پشت میز گربه می نشیند. دورترین میز به میز ناخدا. تا همراه گروهی از آدم بزرگ هایی از طبقه فرودست جامعه و دو پسربچه دیگر غذا بخورد. هریک از این آدم بزرگ ها حکایتی برای این پسربچه ها دارند و آنها را برایشان نقل می کنند. مردی برای آنها از موسیقی جاز می گوید، و مرد دیگری برایشان دری به دنیای ادبیات باز می کند. مایکل اونداتیه در میز گربه وارد دنیاهای غریب دوران کودکی می شود و مکاشفه ای را پیش پای آنها می گذارد که برای هر انسانی در آن سنین دنیایی اسرارآمیز و پر از پرسش های مبهم و غبارآلود است، دنیایی که با تمام بازی ها و شیطنت های سرخوشانه و کودکانه اش، دنیایی معصوم و دست نخورده است.

پاسخ

1 4
مهسا

كتابي خوب و عالي از نويسنده معروف و با ترجمه روان نادر قبله اي داستاني از انسانهاي را روايت مي كند كه مخاطب را راغب به اخر رساندن كتاب مي كند كتابي همانند داستانهي هزار و يك شب فارسي موضاعات مختلفي مطرح مي كند

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

کتاب واقعا عالیه و اونداتیه یک استاد به تمام معناست

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.