کتاب قطعه 203


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: قطعه 203
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : پوریا سوری
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

تکنولوژی هم چیز خوبی ست ها... همین الان که دارم این چند خط را با آیفون عزیزم از برزخ برای ناشر می نویسم که بزند پشت جلد کتاب دکتر مصدق کنار دستم نشسته و می گوید از قولش خطاب به شما بنویسم که حلال تان کرده و اصلاً چیزی توی دلش نیست که تک وتنها توی احمدآباد رهایش کردید تا دق مرگ شود. پیرمرد خوش بینانه می اندیشد و می گوید مردم ما حافظه ی تاریخی خوبی دارند و از اشتباهات شان درس می گیرند و دیگر چنان خبطی نمی کنند... بگذریم کتابی که در دست دارید بخش اول خاطرات من است از زندگی در قطعه ی 203 برزخ یعنی سعی کرده ام آنچه موجب مرگ مشکوک من و پیوستنم به اهالی قطعه ی 203 شد را مختصر برای تان شرح دهم. از همنشینانم در برزخ هم مثل همین دکتر مصدق یا معمر قذافی محمدرضا پهلوی سیمون دوبووآر ریچارد نیکسون ایرج میرزا استالین چه گوارا و... البته سرور ارجمندم استیو جابز خاطراتی را نقل کرده ام که مسلماً خواندنش برای شما که آن پایین هستید و از این بالا خبری ندارید خالی از لطف نیست حالا مبحث شیرین عبرت گرفتن و مرگ اندیشی و توبه کردن آن هم پس از خواندن این دفترچه بماند. زیاده عرضی نیست الا این که از ناشر محترم می خواهم حق التألیف کتاب را با یک گلدان ارکیده ی بنفش از طرف من به آدرس میوخانوم بفرستد. باقی بقای تان و شادزی.

نظرات
6 4
نفس

کتاب «قطعه 203» با مرگ استیو جابز آغاز می‌شود. در قطعه 203 دیکتاتورها و آزادی‌خواه‌هایی هستند. طنز مطبوعاتی ما این روزها یا به شکل روز نوشت است که پوریا عالمی و مسعود مرعشی می‌نویسند یا یا با یک خط داستانی سوژه‌ای را دستمایه قرار می‌دهند که به گمانم این کار دشوارتر است. داستان این کتاب در دوره دولت قبل می‌گذرد و سیاست‌های آن دوره نقد می‌شود. برخی دیگر از موضوعات فرعی داستان نیز حول محور اخبار جهان و بررسی تاریخ می‌گذرد. در این مجموعه چند شخصیت معرفی می شوند که به نوعی با یکدیگر ارتباط دارند. به طور مثال محمد مصدق و محمدرضا پهلوی در کتاب «قطعه 203» حضور دارند یا استالین در کنار یک فیلمساز ارمنی که در اتحاد جماهیر شوروی زندان رفت و ممنوع التصویر شد قرار گرفته‌اند.

پاسخ

7 160
حسین

کتاب طنز جالبی دارد که در آن بزرگانی چون چگوارا و سیمون دوبووار و دکتر مصدق و پابلو نرودا و... حضور دارند و با شوخی با آنها طنز سیاسی و اجتماعی شکل می گیرد

پاسخ

12 5
نگار

خوندن این کتاب تجربه جدیدی بود توی این سبک ، کتاب برخلاف تصویر جلدش که فضای تاریکی رو القا میکنه دارای حس جذابی هست.

پاسخ

30 6
سپهر

کتاب «قطعه 203» با مرگ استیو جابز آغاز می‌شود. در قطعه 203 دیکتاتورها و آزادی‌خواه‌هایی هستندداستان این کتاب در دوره دولت قبل می‌گذرد و سیاست‌های آن دوره نقد می‌شود. برخی دیگر از موضوعات فرعی داستان نیز حول محور اخبار جهان و بررسی تاریخ می‌گذرد.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

طنز این کتاب طنزی سیاسی-اجتماعی است. داستان این کتاب داستان زندگی شخصیتی است که با سقوط از آسانسور سر از قطعه 203 درمی‌آورد، جایی که چهره هایی مثا قذافی، ایرج میرزا و.. خاک شده اند. در واقع راوی داستان خاطراتش رو می نویسه و سر از برزخ درمیاره....اون بخشی که به استیضاح وزرای دولت و بودجه بندی می پرداخت هم خیلی جالب بود.

2 3
مریم

داستان این کتاب داستان زندگی شخصیتی است که با سقوط از آسانسور سر از قطعه 203 درمی‌آورد، جایی که چهره هایی مثا قذافی، ایرج میرزا و.. خاک شده اند. در واقع راوی داستان خاطراتش رو می نویسه و سر از برزخ درمیاره....اون بخشی که به استیضاح وزرای دولت و بودجه بندی می پرداخت هم خیلی جالب بود

پاسخ

3 4
ادب

داستان این کتاب در حوالی سال‌های ۹۰ تا ۹۱ رقم می‌خورد و اگرچه کتاب دستمایه ای تخیلی در فضای برزخ را محور روایت خود قرار داده است اما بسیاری از اتفاقاتی که در روند کتاب رخ می دهد، برگرفته از سیاست‌های آن دوران است.

پاسخ

31 2
امیر

قسمتی از متن کتاب از زبان دکتر مصدق:پتن به جرم همکاری با دشمن ملت فرانسه به دست ملت فرانسه محاکمه شد و من به گناه مبارزه با دشمن ملت ایران به دست عمال بیگانگان!

پاسخ

2 6
علی

آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا بی وفا حالا که افتاده ام از پا چرا نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی سنگدل این زودتر می خواستی حالا چرا

پاسخ

پاسخ
محمد

شعر زیبای استاد شهریار به به

پاسخ
فرزاد

ایولا نوشدارو رو حال کردم باهاش

2 6
سجاد

خوب بود .جالب و خواندنی .ولی خوب سلیقه ای است و نمیتوان گفت برای هنه جالب باشد .ولی شاید هم جالب باشد باید دید که دوست دارد و که. دوست ندارو

پاسخ

پاسخ
فرزاد

دیدگاه متفاوتی بود

پاسخ
امیر حسین

اون بخشی که به استیضاح وزرای دولت و بودجه بندی می پرداخت به نظرم عالی بود

پاسخ
امیر حسین

طنز این کتاب طنزی سیاسی-اجتماعی است. داستان این کتاب داستان زندگی شخصیتی است که با سقوط از آسانسور سر از قطعه 203 درمی‌آورد، جایی که چهره هایی مثا قذافی، ایرج میرزا و.. خاک شده اند. در واقع راوی داستان خاطراتش رو می نویسه و سر از برزخ درمیاره

پاسخ
محمد

هرکس سلیقه ی متفاوتی داره

1 4
مارا

واقعا جالب بود کتاب «قطعه 203» با مرگ استیو جابز آغاز می‌شود. در قطعه 203 دیکتاتورها و آزادی‌خواه‌هایی هستندداستان این کتاب در دوره دولت قبل می‌گذرد و سیاست‌های آن دوره نقد می‌شود. برخی دیگر از موضوعات فرعی داستان نیز حول محور اخبار جهان و بررسی تاریخ می‌گذرد.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

کاملا موافقم با نظرتون

پاسخ
محمد

درسته توضیحاتتون

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.