کتاب زبل خانوم


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: زبل خانوم
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : زهرا دری
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

در این کتاب طنزنوشت نامه ی زندگی واقعی دختری که هرگز وقتی برای چاپلوسی و تملق نداشته همراه با داستان های کوتاه طنز، متن طنز، با روایتی شیرین و ساده را خواهید خواند و به راحتی لبخند خواهید زد. پیشگویی کرده اند این کتاب یا جایزه ی نوبل می گیرد یا جایزه ی کتاب سال یا هیچی! اصلاً چه جایزه ای بهتر از داشتن دوستان شوخ و اهل لبخندی مثل شما؟! چه داشتم بگویم؟ کمی از آزادی بیان حرف زدم. از بدبختی و بی کاری و بی مسکنی حرف زدم. از اختلاس نکردن و دروغ نگفتن و خوش اخلاقی حرف زدم. از وام ازدواج های صدمیلیونی حرف زدم. از اشتغال همه ی جوانان حرف زدم. هی حرف زدم... اشک در چشمانم حلقه زد. مردم هم گریه می کردند. من می گفتم: «ازدواج»، گریه می کردند. می گفتم: «مسکن»، گریه می کردند. می گفتم: «دکل»، گریه می کردند. کاش با دکل می زدم توی فرق این خانم همراهم که تنم را با نیشگون هایش سیاه کرد ...

نظرات
1 1
معصومه

با سلام زبل خانم منو برد به دوران کودکیم. دوران زبل خان و پلنگ صورتی وووو کتابو نخوندم ولی با شنیدن اسم کتاب رفتم به دهه ی ۶۰. ممنون از دوستانی که درباره کتاب توضیح دادن. حتما کتابو مطالعه میکنم.

پاسخ

2 1
احمد

کتاب های زهرا دری رو همیشه مطالعه میکنم و یکی از طرفداران ایشون هستم و این کتاب طنزشون با استفاده از زندگی نامه دختری خنده های زیادو عمیقی بر لبان مخاطیبن خود می نشاند و پیشنهاد میدم حتما این کتاب رو مطالعه کنید.

پاسخ

2 0
معصومه

با سلام.من این کتابو نخوندم .با خوندن دیدگاههای دوستان که خیلی از کتاب تعریف کردن مشتاق شدم هرچه زودتر کتابو تهیه کنم و مطالعه کنم.

پاسخ

1 1
مهدی

کتابی است بسیار زیبا و با قلمی جذاب و شگفت انگیز که با داشتن طنز هایی ساده اما خنده های عمیقی را بر لب می نشاند. حتما این کتاب رو بخونید.

پاسخ

1 1
امین

در این کتاب طنزنوشت‌نامه زندگی واقعی دختری که هرگز وقتی برای چاپلوسی و تملق نداشته را خواهید خواند.

پاسخ

4 1
محمود

جالب است مدتی است نویسندگان زن دست به قلم شده اند و طنز می نگارند. تفاوت این کتاب با کتب طنز دیگر در این است که نویسنده با زبان عامی و خاطره گونه به نقل روایت ها می پردازد. آنچه که من از بررسی کتاب به آن رسیدم این است که واژگان بسیار ساده، عامی و روان نوشته شده است. البته این نوع نگارش مدتی است که مرسوم شده است. نویسنده در پی آن نیست که با واژگان سنگین خود را از خاننوه امروزی دور کند. نویسنده دریافته است که اگر بتواند واژگان ساده را خوب بیاراید می تواند برنده بازی شود. و به نظرم در این کار هم موفق بوده است و مطمئنا لبخند بر لبان شما می نشاند. در هر حال کتاب جالبی است. و آرزوی موفقیت برای ایشان دارم

پاسخ

پاسخ
مهدی

درسته

0 0
ادب

طنز در ایران چه سرپایی شده آه، این دنیا عجب جایی شده ولی هستند هنوز ناشران ناپولکی و کاربلد که به طنز درست اهمیت می دهند و طنزپردازانی قدیمی که هنوز می شود از آن ها آموخت.

پاسخ

0 0
ادب

با همه ی شیرینی ها و تلخی هایش. زندگی کودکی من در اصفهان و طبیعت سرسبز و روح نواز “سده لنجان” و زاینده رود و برنج و شالیزار که به روحیه شاد و شوخ طبعی و لطافت طبع کمک می کند. در مطلع شعری نوشته: تا شنیدید یکی لهجه اش اصفاهانی ست مطمئن باش که نصف دگرش پیدا نیست!

پاسخ

0 0
ادب

یک رباعی تقدیم شما و همکاران تان: آشفته و بی قرار باید باشد هر لحظه به فکر کار باید باشد بی مایه و بی خانه و بی بیمه ترین بیچاره خبرنگار باید باشد!

پاسخ

0 0
ادب

از زندگی روز مرّه. تناقضاتی که اتفاق می افتد. مثلاً چند وقت پیش، در ایستگاه مترو، که قبلاً نامش ایستگاه شیخ الرییس بود، تبدیل به “ابن سینا” شد.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.