کتاب رفتنت برایم امد نداشت


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: رفتنت برایم امد نداشت
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : احمدرضا بهرام پور عمران
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

کاریکلماتور قالبی ست از قالب های ادبی که پس از تجربه های پرویز شاپور و با نامگذاری احمد شاملو به مخاطبانِ ادبیّاتِ فارسی معرّفی شد. شاملو این تعبیر را از پیوند کاریکاتور و کلمات ابداع کرد. ایجاز عبارات و جلوه و جلای واژه ها در این فرم جایگاهِ ویژه ای دارد. این قالب موجَز که گاه شاعرانه و حاوی فکری لطیف است و گاه بر اتفاقی زبانی استوار، ظرافت و دقت نظرِ گوینده و مخاطب را می طلبد...

نظرات
0 0
حسین

کاریکلماتور قالبی ادبی است که پس از تجربه های پرویز شاپور و توسط احمد شاملو، از پیوند کاریکاتور و کلمات ابداع و نامگذاری شد. کتاب حاضر دربردارندۀ مجموعه کاریکلماتور هایی است که توسط نویسنده ای توانا نگاشته شده است.

پاسخ

2 0
نگار

خسته نباشید کتاب خوب خوبیه کتاب های سخت دو سه دفعه خوند تا بفهمم معانی واژگان فارسی سختی داره ولی ...

پاسخ

پاسخ
امیرحسین

این کتاب که قیمت خیلی پایینی هم داره رو حتما به دوستان توصیه میکنم تهیه کنن و بخوانند و لذت ببرن از کتاب.

1 0
نفیسه

کاریکلماتور قالبی ادبی ست کتاب فوق العاده جذاب و خوبیه برای یه بار خوندن هم بهتون پیشنهاد میکنم که بخونید

پاسخ

پاسخ
امیرحسین

قالب کاریکلماتور، این قالب موجز که گاه شاعرانه و حاوی فکری لطیف است و گاه بر اتفاقی زبانی استوار، ظرافت و دقت نظر گوینده و مخاطب را می‌طلبد. در این دفتر هرگاه احساس شد نکته‌ای کوتاه - بخصوص برای خواننده کمتر آشنا به آن ظرائف - برای درک عبارتی راه‌گشاست، عددی آمده و در پایان متن توضیح داده شده است.

34 0
مونا

از قالب کاریکلماتور استفاده شده است مثل :معترض تخم مرغ می گذارد . کودک سر راهی بهتر از آدم سردوراهی. سوت قطار از سر بیکاری نیست . تن فروشی بهتر از وطن فروشی است . فیل سراپاگوش است .

پاسخ

0 0
شیدا

از قالب کاریکلماتور استفاده شده است مثل :معترض تخم مرغ می گذارد . کودک سر راهی بهتر از آدم سردوراهی. سوت قطار از سر بیکاری نیست . تن فروشی بهتر از وطن فروشی است . فیل سراپاگوش است .

پاسخ

3 0
ادب

در آسیب شناسی کاریکلماتور امروز ایران باید گفت: تکرار و رونویسی، بزرگترین آفت این قالب ظریف طنز است. هر دفتر کاریکلماتوری که چاپ و منتشر می شود، به تعداد انگشتان دست، حرف حساب و کاریکلماتور ناب دارد. بقیه جنس دست دوم، تکراری، ناشیانه،دستمالی شده،نامفهوم، ساده انگارانه ،باسمه ای، جوک و لطیفه است. احمدرضا بهرام پور عمران، مجموعه کاریکلماتورهایش را در این کتاب جیبی به چاپ رسانده که حاوی اندیشه های والایی در حوزه طنز مکتوب است.

پاسخ

پاسخ
نفیسه

چه کامل و دقیق

1 0
فرنوش

غاز معترض تخم مرغ می گذارد. کودک سر راهی بهتر ازآدم سر دوراهی . سوت قطار از سر بیکاری نیست. تن فروشی بهتراز وطن فروشی است. فیل سرا پا گوش است. سال کبیسه سال نو را تحویل نمی گیرد. بعضی از اتفاق ها را باید انداخت.

پاسخ

22 0
امیر

کاریکلماتور توی ایران مهجوره و کمتر بهش پرداخته شده، ولی رفتنت برایم آمد نداشت یه نمونه ی خوب از کاریکلماتوره و بهرام پور تونسته در یک بستر مناسب، روایت لطیف و درست و در عین حال قوی ای داشته باشه.

پاسخ

پاسخ
امیرحسین

قالب کاریکلماتور، این قالب موجز که گاه شاعرانه و حاوی فکری لطیف است و گاه بر اتفاقی زبانی استوار، ظرافت و دقت نظر گوینده و مخاطب را می‌طلبد.

3 4
حسام

کاریکلماتور نویسی کار آسونی نیست ولی همه می تونن با خوندن این نمونه های خوب، شانس خودشونو در این زمینه امتحان کنن. کاریکلماتور زیر رو به کمک خوندن همین نمونه ها نوشتم: . به ترس از فضای بسته و تاریک مبتلا شد، وقتی سیگار کشیدن در اماکن عمومی را ممنوع کردند.

پاسخ

پاسخ
امیرحسین

قالب کاریکلماتور، این قالب موجز که گاه شاعرانه و حاوی فکری لطیف است و گاه بر اتفاقی زبانی استوار، ظرافت و دقت نظر گوینده و مخاطب را می‌طلبد.

43 8
امیرحسین

قالب کاریکلماتور، این قالب موجز که گاه شاعرانه و حاوی فکری لطیف است و گاه بر اتفاقی زبانی استوار، ظرافت و دقت نظر گوینده و مخاطب را می‌طلبد. در این دفتر هرگاه احساس شد نکته‌ای کوتاه - بخصوص برای خواننده کمتر آشنا به آن ظرائف - برای درک عبارتی راه‌گشاست، عددی آمده و در پایان متن توضیح داده شده است. این کتاب که قیمت خیلی پایینی هم داره رو حتما به دوستان توصیه میکنم تهیه کنن و بخوانند و لذت ببرن از کتاب.

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.