کتاب سمفونی مردگان‌‌


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: سمفونی مردگان‌‌
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : عباس معروفی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

چکیده آدم‌ها فقط‌ یک‌ نیمه‌ از عمرشان‌ را زندگی‌ می‌کنند، من‌ مال‌ نیمه‌ اول‌ بودم‌ و او نیمه‌ دوم‌. آن‌که‌ نیمه‌ اول‌ عمرش‌ را زندگی‌ کرده‌ است‌، برادری‌ است‌ که‌ تلاش‌ می‌کند تا پا جای‌ پای‌ پدر بگذارد؛ پدری‌ مستبد و تمامیت‌خواه‌. و آن‌که‌ نیمه‌ دوم‌ را زیسته‌ است‌، برادری‌ است‌ شاعر و روشنفکر، جوانی‌ که‌ نماد نسل‌ روشنفکران‌ معاصر ایران‌ است‌. برادر روشنفکر در برابر ابتذال‌ خانه‌ و جامعه‌ عصیان‌ می‌کند، دل‌ به‌ عشق‌ می‌سپارد و تلاش‌ می‌کند اگر نه‌ در جامعه‌ لااقل‌ در گوشه‌ انزوایش‌ دنیایی‌ عاری‌ از پستی‌ و بدخواهی‌ بسازد. برادر دیگر پیش‌ می‌رود و به‌ پدری‌ دیگر بدل‌ می‌شود. تضاد میان‌ برادران‌ ادامه‌ می‌یابد و سرانجام‌ یکی‌ قربانی‌ دیگری‌ است‌.

نظرات برگی از کتاب
1 1
محمد

اگر بتوانید تا ۲۰ صفحه اول دوام بیاورید، کتاب را زمین نخواهید گذاشت. عالی بود. دست مریزاد به آقای معروفی.

پاسخ

1 0
علیرضا

یکی از کتابای برتر و عجیب غریب با طعم تلخش که آدمو مجذوب خودش میکنه دم آقای معروفی گرم پیشنهاد میکنم کتاب رو بخونید تا با دنیایی دیگر آشنا بشد دنیایی که شما رو تا آخر با خودش همراه میکنه و...

پاسخ

1 0
سجاداحمدی

آدمهایی که همیشه ساکت هستند و اهل حرف زدن نیستند برای من رازآلودند،عنوان کتاب میگه که اون خودش رو گم کرده پس ترکیب جالبی داره شخصیتی که خودش رو گم کرده و اینکه با سکوتش چی رو در دل نگه داشته.

پاسخ

1 0
????

کتاب بسیار خوبی است بیان نویسنده به گونه ای هست که خود را جای شخصیت داستان قرار می دهی . صحنه های داستان را به گونه ای بیان میکند که میتوان خود را در برفها احساس کرد یا گرمای زیر کرسی حس کرد. یا لذت و طعم خورد پسته ها را چشید. گاه متنفر میشوی از رفتار برادر گونه و گاه خرسند.

پاسخ

1 0
ابوالفضل

یک کتاب بسیار جذاب که توصیف های بسیار دقیقش باعث میشه اصلا یک لحظه هم کتاب رو از خودت دور نکنی و به خوندنش ادامه بدید. خیلی خیلی پیشنهاد میکنم برای کسانی که هنوز نخوندنش

پاسخ

1 0
پریسا

کتاب خیلیییییییییییی خوبی بود من واقعا از خوندنش لذت بردم😍 به بقیه هم حتماااااا پیشنهادش میکنم توصیف های کتاب فوق العاده بود

پاسخ

2 0
حدیثه

سلام کتاب عالی بود من که خیلی کتاب خوان نیستم آن را خواندم. سوژه را عالی توصیف کرده بود. ........ یه کم آخرش تلخ بود

پاسخ

1 0
علی

سلام واقعا این کتاب کتاب دلنشین وفوق العاده ای بود من این کتاب رابسیاردوست داشتم وبه بقیه افرادبسیارتوصیه میکنم این کتاب را بخرید موفق باشید.

پاسخ

9 0
آرزو

فوق العاده واژه ای که شاید حق مطلب رو راجب این کتاب باز هم ادا نکند...سوژه ی خوب،توصیفات عالی...تلخ اما واقعی...زندگی یک رسم قدیمی است،اخوی...بخوانیدش تا نگاه قشنگ تری به داستان فارسی داشته باشید...

پاسخ

33 0
فاطمه

این تنها کتابی بود که من ۳روزه خوندمش. فضای کتاب غم انگیز بود که من همش منتظر بودم یه اتفاق خوب تو صفحات بعد بیوفته..ولی تا تهشم تلخ و ناراحت کننده جلو رفت؛با این حال خیلی دوستش داشتم و به آیدین هایی فکر میکردم که همین الانشم بخاطر خانوادشون آرزوهاشون زیرخاک رفت.

پاسخ

پاسخ
میم

منم خيلي زمان نبرد كه كتاب رو تموم كنم با نظر شما موافقم

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.