کتاب آن مادران این دختران


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: آن مادران این دختران
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : بلقیس سلیمانی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

آن مادران، این دختران رمانی اجتماعی است. بلقیس سلیمانی در این داستان رابطه ی مادر و دختری را روایت می کند که خیلی با یکدیگر تفاوت دارند. در واقع او می خواهد به موضوع و مسئله ی شکاف نسل ها، تفاوت ارزش ها چگونه می تواند زندگی را دچار بحران کند. شخصیت این داستان زن هستند، زنانی با دغدغه های متفاوت. آن طور که خود سلیمانی اظهار می دارد این رمان شبیه هیچ کدام از کارهای قبلی اش نیست. در قسمتی از این کتاب می خوانیم: این روز روز پاره شدن بند ناف بین خودش و آنا هم بود، از آن سالی که اولین بار آنا چند قدمی تا مهدکودک راه رفته بود و او احساس خوب فارغ البالی را تجربه کرده بود سال ها می گذشت، حالا دخترک آماده بود پر بگیرد. آیا او هم آماده بود آنا را پر بدهد؟ چهل سالش بود، نصف موهایش سفید شده بود و چند خواستگار درب و داغان را رد کرده بود. آپارتمانی داشت و حقوق، آیا برای شروعی دوباره این ها کافی بودند؟ اگر آنا مستقل می شد شاید می توانست از نو شروع کند،‌ مگر نه اینکه خیلی از دختر های هم نسلش هنوز ازدواج نکرده بودند، مگر نه اینکه چهل سالگی سن پختگی است و شکفتن.

نظرات برگی از کتاب
0 0
روناک

کتاب خوبیه حتما بخونید زیرا انسان با خوندن کتاب آرام میشود چون کتاب کلید هر درد روحی میباشد با تشکر از دوستداران کتاب

پاسخ

1 1
محسن

این کتاب به تفاوت دیدگاه ها دو نسل(دهه شصتی) و جوان ها امروزی پرداخته، اینکه هر نسلی فک میکنه خودش بهترین نسل بوده، بهترین زندگی و دیدگاه داشته و .... که این نگاه ها باعث شکافی بین این نسل ها شده و مد نطر ایشون توی این کتاب مادران و دختران هستن، دقیق مثل خود نویسنده که دهه شصتی هست و دختران جوانی داره.

پاسخ

0 1
محمد

سلام. آن مادران، این دختران، کتابی است که از قالب ماجراهای روزمره‌ی رمان‌های آپارتمانی و کلیشه‌ای خارج شده و موضوعات جدی‌تر و بحرانی‌تری را بازتاب می‌دهد. سلیمانی در این کتاب تفاوت بین نسل‌ها را نشان می‌دهد.

پاسخ

1 0
معصومه

باسلام.کتاب زیبایی بود ۲بار مطالعه کردم وبه بقیه هم میگم ۱بار بخونید بازم به سمتش کشیده میشید.تفاوت دونسل دیروز و امروز.همون موضوع همیشگی ولی این بار با قلمی شیرین و روان توسط بانویی پر توان.با تشکر.

پاسخ

1 1
زینب

در این کتاب تفاوت بین نسل‌ها نشان داده شده. ارزش‌های نسل دیروز برای جوانان امروز کمرنگ شده است و حالا مادران و پدرانی مانده‌اند بر سر دو راهیِ آرمان‌های دیروز که در جانشان تنیده و ارزش‌های امروز که با آن غریبه هستند.

پاسخ

0 1
رضا

سلام ودرود.رمانی بسیار زیبا و لذت بخش که با مقایسه نوع زندگی یک مادر و دختر شما رو متوجه تغییرات گذشته تا کنون میکند حتما بخونید

پاسخ

3 1
فائزه

اختلاف و فاصله بین نسل ما و مادرامون واقعا مشخصه و نیاز به اثبات نداره فقط باید سعی کنیم این اختلاف مایه ناراحتیشون نشه .بلاخره مادر مادره و ربطی به این نسل و اون نسل نداره

پاسخ

1 2
سمیرا

با سلام و وقت بخیر قهرمانان این کتاب زنان هستند، زنانی سرگردان در مرز سنت و مدرنیته و به دنبال پیدا کردن معنای واقعی زندگی. درواقع، دغدغه‌ها و درونیات زنان یکی از درون‌مایه‌های اصلی این کتاب است.

پاسخ

0 2
رسول

باز هم یک داستان عالی از خانم بلقیس سلیمانی. داستان کتاب درباره مادر و دختری تنهاست. بخش اعظم کتاب هم بیان تضادهای فکری بین نسل مادر با نسل دختر و شیوه ای که هر کدام برای رسیدن به خواسته هایشان، در پیش می گیرند، است. به هر حال به نظرم، بعد بازی آخر بانو و کتاب به هادس خوش آمدید، این بهترین اثر خانم سلیمانی است.

پاسخ

1 2
محمد

سلام و درود قلم خانم سلیمانی عالیه. این رمان خیلی دوست داشتم. توصیفات عالی که می تونی دقیقا تجسم کنی. روان و سلیس. بی پرده و دقیق. اصل مطلب. حرفای تو ذهن. که در عمل جوری دیگه میشه

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.