کتاب بازی آخر بانو


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: بازی آخر بانو
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : بلقیس سلیمانی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

دستش گرم بود، در را که بست بازى را شروع کردم، همان جا توى هال روى زمین نشستم و چادر سفید را تا روى ابروهایم‏کشیدم‏. »به خانه بخت خوش آمدى‏.« چیزى نگفتم و به اطراف نگاه کردم، خانه بزرگى بود، ظاهراً سه اتاق خواب داشت‏. خانم دکتر محمدجانى هم استاد فلسفه است و هم اهل داستان‏. این زن مرموز که در کلاس‏هاى فلسفه‏اش جدیتى غریب‏دارد، در بعدازظهرهاى جلسه‏هاى داستان انسانى دیگر است: مهربان و صمیمى‏. و آیا همین نمى‏تواند دلیلى باشد براى‏گلبانو بودن او؟ زنى که خواسته و ناخواسته در دشوارترین وقایع تاریخ معاصرمان نقش‏آفرینانه حضور داشته و با این همه‏بازیگرى بوده است در دست مردانى بازیگردان؛ مردانى که هر یک بنابه هواى خود حضورش را نقش و نام بخشیده‏اند. رمان «بازی آخر بانو» در ٢٩٢ صفحه در اندازه رقعی با قیمت ٢٥٠٠ تومان توسط نشر ققنوس راهی بازار کتاب شد.

نظرات برگی از کتاب
Avatar

بلقیس سلیمانی مولف بازی آخر بانو

با کلیک روی تصویر و مطالعه برگی از کتاب احساس خود را بیان کنید

18 0
نفیسه

کتاب های بلقیس سلیمانی رو خیلی دنبال میکنم چون خیلییی نثر روانشونو دوس دارم قابل فهم برای تمامی ادم هاست

پاسخ

61 0
زهرا

قصه زندگی پرمانع دختری روستایی به نام «گل بانو» است که قصد دارد وارد دانشگاه شود و سرنوشتی را که جامعه، روستا و مادر سرایدار مدرسه و مرده‌شویش برای وی پیش‌بینی می‌کنند تغییر دهد. او در طی زندگی خود عاشق می‌شود، خاستگاران را رد می‌کند، تن به ازدواجی می‌دهد که منجر به طلاق می‌شود و کودکش توسط شوهر سابق ربوده می‌شود، و تجربه‌های گوناگونی را پشت سر می‌گذارد.

پاسخ

30 1
فاطیما

و باز هم کتابی از بلقیس سلیمانی من به شدت این نویسنده رو دوست دارم و کتابهاشون رو دنبال میکنم حتما بخونید

پاسخ

210 3
محمد مهدی

رمانی که از سرنوشت دختری روایت شده به نام گل بانو… با شخصیت پردازیها و فضاسازی های خوبی که دارد و گاها فضای فلسفی ای که رد پای خود خانم سلیمانی را در آن میشود دید !!

پاسخ

209 3
مسعود

واقعاً داشتم چیزی فراتر از داستان می‌خوندم و این، معرکه بود؛ بازی ِ واقعی.. طعم یه‌بازی ِ دنباله‌دار ِ کش‌دار ِ لاینقطع ِ حساب‌شده رو مزّه‌مزّه کردم.. امّا نویسنده هر چقد که در شخصیّت‌پردازی خانم‌ها قدرتمنده، مردها رو بد ریخته. مردهایی که به‌شدّت سنّتی و خشک‌فکر هستن رو لطیف و گوگولی‌مگولی- :دی- ساخته که یه‌تناقض چندش‌آور رو رقم زده.

پاسخ

209 2
مصطفی

روایت تاریخِ سی سالۀ اخیر ایران است که پیرامون گل بانو تعریف می شود.بانویی جسور ،باهوش ،زیبا و البته طناز که بازی های جامعه در هر زمان از زندگی شخصیتی تازه به او می بخشد

پاسخ

1 0
مرتضی

کلاس های فلسفه در دانشگاه تهران عالی بود. من خیلی به آن علاقه مندم.‌ شخصیت بلقیسو در کودکی جالب است.

پاسخ

23 0
فرنوش

بازی آخر بانو، هم رمانی اجتماعی است و هم سیاسی. این رمانِ بلقیس سلیمانی که سرگذشت زنی در حدود سه دهه از زندگی­اش است، داستان تحول و شدن است.

پاسخ

2 0
مصطفی

واقعا قلم خانم سلیمانی زیباست ایشون فارغ از همه تجملات واقعا ایرانی می نویسند و این خیلی ارزنده هست.بیان عقاید همه اقشار که در بطن جامعه زندگی می کنند و خارج از تکلف و زیاده گویی ممیزه اصلی این نوشتار هست

پاسخ

93 0
زهراسادات

وای خدا من با همین یک صفحه جذب این کتاب شدم دنیایی پر از عشق و غیرت و معصومیت واقعا شیرین و جذابه قلم این نویسنده

پاسخ

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.