کتاب سلام


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: سلام
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : تبسم غبیشی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

رمان «سلام» شرح اضطراب‌ها و اضطرارهای چند زوج جوان در اواسط دهه ٧٠ است که در فضاهای روشنفکری و فرهنگی آن روزگار با هم در حال گفتگو و مراوده‌اند. هر یک از شخصیت‌ها به قلم خود، درون و چیزی را که بر وی می‌گذرد، بازگو می‌کند، شخصیت‌هایی که از یک سو تابع امیال و غرض‌های شخصی خود هستند و از سوی دیگر، خود را پیرو اصول اخلاقی پذیرفته شده می‌دانند و این گونه تضادها و تعارض‌ها، آنان را دچار بحران‌های خانوادگی و اجتماعی متعدد می‌سازد. رمان سلام ترس‌ها و بحران‌های زندگی در کلانشهر تهران و درگیری‌های سیاسی و فرهنگی اجتماعی شخصیت‌ها با این شهر را درگیرودار تحولات این دهه به شیوه چند صدایی روایت می‌کند: «آقای فرزاد مولایی عزیز، سلام شما من را نمی‌شناسید. در واقع این اسم را نمی‌شناسید. چطور بگویم؟ گیج شده‌ام و نمی‌دانم از کجا شروع کنم. می‌شود خواهش کنم صبور باشید و تا پایان نامه را بخوانید؟ پیش از هر چیز از شما می‌خواهم که متن این نامه محرمانه بماند، هر چند با نام دیگری برای شما می‌نویسم. مجبورم ناشناس بمانم، چون هنوز از شما مطمئن نیستم و اگر به گوش شوهرم برسد زندگی‌ام از آنچه هست بدتر می‌شود. متأسفانه تا زمانی که از کمک شما مطمئن نشوم، نمی‌توانم شوهرم را هم به شما معرفی کنم. من به مقداری پول احتیاج دارم تا از مشکلی که به آن گرفتار شده‌ام به جایی دور فرار کنم و بعد از مدتی بتوانم کار کنم و پول را به شما برگردانم.»

نظرات برگی از کتاب
Avatar

تبسم غبیشی مولف سلام

با کلیک روی تصویر و مطالعه برگی از کتاب احساس خود را بیان کنید

18 0
نفیسه

این کتاب از رو اسمش دوس داشتم این یه برگ خیلی به فکر فرو برد منو این کتابو حتما پیدا کنم مطالعه میکنم

پاسخ

59 0
سبا

تناقض و ترس از پایبندی به اصول سنتی و در مقابل دنیای هوس و غرایز نوجوان در وجود نویسنده نامه مشهود است.

پاسخ

30 0
فاطیما

چه اسم جالب و بامزه ای داره این کتاب متاسفانه نخوندمش اما انشاالله به زودی تهیه میکنم و میخونمش این کتاب رو

پاسخ

209 3
محمد مهدی

واقعا معنا و مفهوم خوبی داشت وقتی ادم این کتاب میخونه قشنگ درگیر موضوعات و افکار داخل کتاب میشه بخش های خیلی نویسنده به اوج خوبی رسیده بود..

پاسخ

209 3
مسعود

هنر روایت «سلام» همان چیزی است که فوکو، "هنرِ حکومت نشدن" می‌نامد و به ما یادآوری می‌کند که روشن‌فکری ایرانی، در امتداد پدرسالاری و مردسالاری، در ۱۵۰ ساله اخیر برای ما هیچ کاری نکرده است.»

پاسخ

209 3
مصطفی

تبسم غبیشی در رمان«سلام» خیلی دنبال طرد یا تطهیر شخصیت های داستانی نیست اما به نوعی آرامش بازیافته را در قالب خانواده کوچک مرتضی و همسرش زهرا نشان می دهد که با تدبیر و دور اندیشی از توفان حوادث به سلامتی عبور می کنند

پاسخ

پاسخ
حامد

چرا سه تایی میرین جلو؟ 😅😩

پاسخ
محمد

این سه نفر با هم دارن لایک می زنن. حق نازنین و میرصانعی و که اون همه زحمت کشیدن باطل کردن. قوانین مسابقه رو زیر پا گذاشتن. من گزارششون و به مدیر دادم.‌

93 0
زهراسادات

فروپاشی یک جمع کوچک مرتبط با حلقه های روشنفکری سال های پایانی دهه هفتاد در جامعه ایران، جوهره اصلی رمان«سلام» نوشته تبسم غبیشی را تشکیل می دهد.

پاسخ

2 0
ندا

امروز کتاب رو خریدم و با تورقش متوجه شدم که کل کتاب به صورت نامه‌‌های جداگانه نوشته شده... برام خیلی جالبه که چطور داستان در این قالب پیش میره... بی‌صبرانه منتظرم که خوندنش رو شروع کنم.

پاسخ

2 0
مصطفی

اینطور یواشکی نامه نوشتن ها خیلی حال می دهد خصوصا اگر آدرس گیرنده را نداشته باشی و برای گرفتن آدر مجبور باشی ماجرا بسازی که توصیف این ماجرا و منت گذاشتن ریز زنانه ای که در نامه به نوید وجود دارد جالب بود مانا باشید

پاسخ

22 0
فرنوش

فروپاشی یک جمع کوچک مرتبط با حلقه های روشنفکری سال های پایانی دهه هفتاد در جامعه ایران، جوهره اصلی رمان«سلام» نوشته تبسم غبیشی را تشکیل می دهد.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.