کتاب ملت عشق


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: ملت عشق
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : شافاک الیف
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166408640
  • آدرس ناشر : تهران- تهران-خیابان انقلاب - خیابان منیری‌جاوید - خیابان شهدای ژاندارمری - پلاک ۱۱۱
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

کتاب ملت عشق که نام اصلی آن The Forty Rules of Love است، از نوشته های الیف شافاک نویسنده ترکی-بریتانیایی می باشد. این رمان که دارای تم عاشقانه است، برای اولین بار در سال 2010 میلادی منتشر شد و هم اکنون به عنوان پر فروش ترین کتاب تاریخ ترکیه شناخته می شود و بیش از 500 مرتبه در این کشور تجدید چاپ شده است! ارسلان فصیحی، نویسنده و ویراستار خوب کشورمان نیز این کتاب را به زبان فارسی ترجمه نموده و نشر ققنوس نیز در سال 1394 آن را منتشر نمود. کتاب ملت عشق در ایران نیز تبدیل به یکی از پر فروش ترین کتاب ها شد. به طوری که در طی مدت یک سال و نیم چاپ هفدهم آن نیزمنتشر شد و در سال 1397 به چاپ هفتاد و چهارم رسید.

همه نقد معرفی هم کتابی
2 0
محسن

باسلام کتاب بسیار زیبایی بود و تاثیرگذار البته باید دوستان توجه کنند که هرکسی از ظن خود شد یلر من از درون من نجست اسرار من یاعلی

پاسخ

2 0
داود

کتاب جالب و قشنگی بود، توی این کتاب دو داستان به موازات هم میخونید، داستان زندگی زنی در دنیای مدرن که با مشکلاتش دست و پنجه نرم میکنه و داستان دیگه که بار اصلی کتاب رو به دوش میکشه، زندگی شمس و مولاناست. بر خلاف تصورم این کتاب فوق العاده جذاب و پر کشش بود، و علاوه بر این چهل قاعده در اون وجود داشت که همگی میتونن قاعده های مفیدی برای زندگی محسوب بشند.

پاسخ

5 0
رضا

واقعاااا کتاب عالییی هست خودم دقیقا همین نسخه را تو خونه دارم زیباست

پاسخ

5 0
صفا

خوبه ولی بیشتر تکیه کرده به داستان مولوی و شمس و داستانی که خود نویسنده در زمان حال روایت میکنه به اندازه داستان شمس و مولوی کشش نداره و زمان خوندن کتاب این اختلاف سطح کاملا به چشم میاد.ولی در کل اون چهل قاعده ای که بیان کرده خیلی خوبن و من توصیه میکنم کسانی که حوصله ندارن کتابو کامل بخونن،برن همون چهل قاعده رو بخونن و لذتشو ببرن.

پاسخ

6 0
آرمین

 خوبه ولی بیشتر تکیه کرده به داستان مولوی و شمس و داستانی که خود نویسنده در زمان حال روایت میکنه به اندازه داستان شمس و مولوی کشش نداره و زمان خوندن کتاب این اختلاف سطح کاملا به چشم میاد.ولی در کل اون چهل قاعده ای که بیان کرده خیلی خوبن و من توصیه میکنم کسانی که حوصله ندارن کتابو کامل بخونن،برن همون چهل قاعده رو بخونن و لذتشو ببرن.

پاسخ

6 0
امید

تاب جالب و قشنگی بود، توی این کتاب دو داستان به موازات هم میخونید، داستان زندگی زنی در دنیای مدرن که با مشکلاتش دست و پنجه نرم میکنه و داستان دیگه که بار اصلی کتاب رو به دوش میکشه، زندگی شمس و مولاناست. بر خلاف تصورم این کتاب فوق العاده جذاب و پر کشش بود، و علاوه بر این چهل قاعده در اون وجود داشت که همگی میتونن قاعده های مفیدی برای زندگی محسوب بشن.

پاسخ

30 0
فرزاد

خلاصه ای از داستان داستان از زبان حدود ۲۰ شخصیت مختلف گفته میشه که در طول داستان با هر کدوم آشنا میشیم و این موضوع یکی از ویژگی‌های خوب رمان هستش که باعث میشه حوصلتون سر نره. در شروع داستان با اعضای خانواده آمریکایی روبینشتاین آشنا میشیم که یک خانواده ۵ نفره هستن، از لحاظ مالی شرایط خوبی دارن و خیلی براش زحمت کشیدن.اللا مادر خانواده، دیوید پدر خانواده، ژانت دختر بزرگ و یک دوقلوی دختر و پسر این خانواده رو تشکیل دادن.. اللا یه زن خانه‌دار در آستانه ۴۰ سالگی هست که برای همه زندگی و اعضای خانواده برنامه‌ریزی می‌کنه و همه امور رو تحت کنترل داره.. دیوید یا پدر خانواده هم یک دندانپزشک هست و اللا مدتی هست که متوجه خیانت‌های اون شده و بخاطر مسائل مختلف، این موضوع رو به روی دیوید نمیاره.

پاسخ

5 0
امینی

کتاب فوق العاده ای در زمینه عرفان و فلسفه هست و بررسی رو رویداد بطور موازی در زمان حال و گذشته فضای جالبی را در کتاب ایجاد کرده است ترجمه کتاب بسیار دل نشین و روان است

پاسخ

8 0
نرگس

به طور کلی کتاب خوب و عامه پسندیه.البته من به شخصه بعضی از نکته های ریزی که تو کتاب بود رو قبول نداشتم و به نظرم داستانی که در زمان حال روایت میشد علاوه بر اینکه نسبت به اون یکی روایت ضعیف تر بود ، خیانت رو عادی تلقی میکرد و خب یک سری چیزای دیگ. ب نظرم باب های عشقی که نویسنده نام برده بود جالب و تا حدودی هم کاربردی بود. و اینکه درباره داستان شمس و مولانا دو تا روایت وجود داره که یکیش در این کتاب ذکر شده (کشته شدن شمس در قونیه) و یک روایت هم اینک شمس بعد از آزار و اذیت هایی که توسط طرفداران مولانا در قونیه متحمل میشه ب کلی اون شهرو ترک میکنه و میره تبریز و شهری ک الان خوی هستش و همونجا هم از دنیا میره.

پاسخ

5 0
علیرضا

ملت عشق شامل دو داستان است که به شکل موازی روایت می‌شود. روایت معاصر آن مربوط به زنی متاهل یهودی خانه‌دار و غمگین به اسم اللا است که در نورث همپتون ماساچوست زندگی می‌کند. اللا برای یک انتشاراتی شروع به کار می‌کند و به تازگی کتابی به اسم شکنجه شیرین – Sweet Blasphemy – نوشته نویسنده‌ای به اسم عزیز زاهارا به او داده‌اند تا بخواند. (کتابی که به اللا داده شده است در ترجمه فارسی، ملت عشق ترجمه شده است.) او از طریق همین کتاب با تصوف آشنا شده و زندگی‌اش دچار تحول می‌شود. ملت عشق روایت دوم این رمان است. ملت عشق داستانی مربوط به قرن سیزدهم است. داستان درویش فارس و اهل تصوف به نام شمس تبریزی و رابطه‌ الهام‌بخش او را با مولانا بزرگترین شاعر طریقت تصوف روایت می‌کند. نهایتا مولانا از طریق عشقش به شمس متحول می‌شود و همین عشق منشا الهامی برای نوشتن مثنوی می‌شود، اثری کلیدی از تصوف که تحلیل‌هایی قرآنی را در قالب شعر، داستان‌های روزمره، افسانه‌ها و معجزات بیان می‌کند. این آغاز طریقت تصوف مولوی بوده که از طریق شعر موسیقی و سما صورت می‌گرفته است.

پاسخ

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.