کتاب تاریخ اسلام


  • دسته‌بندی: دانشگاهی
  • عنوان: تاریخ اسلام
  • ناشر : انتشارات دانشگاه تهران
  • نویسنده : دکتر علی‌اکبر فیاض
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 88338712
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

ناشر هنوز متنی قرار نداده است

نظرات
5 0
حسین

این کتاب بصورت خلاصه وار تاریخ اسلام را بررسی می کند اما بعنوان یک مسلمان باید بسیاری از کتابهای نگاشته شده در باره تاریخ اسلام را بخوانیم تا با دیدی باز به دینمان بنگریم

پاسخ

14 0
نگار

نظم نويسنده خيلي خوب بود و باعث ميشد اطلاعات و اسامی به راحتی قابل طبقه بندی باشند ... دکتر فیاض بخش جاهليت رو هم عالی بررسی كرده اند... براي كسی كه ميخواد از تاريخ اسلام يه ديد كلی بدست بياره واقعا توصيه اش می كنم.

پاسخ

2 0
مهدی

انتخاب بهترین کتاب تاریخ اسلام و سیره کار سختی است اما بهترین کتاب ها برای بالابردن سطح اطلاعات علمی و دینی،بخصوص با توجه به مقتضیات زمانی،کتابهایی هستند که ضمن ارائه مطالب مستند،تا حدودی همراه با تحلیل و بررسی مطالب تاریخی هم همراه باشد. انتخاب بهترین کتاب تاریخ اسلام و سیره کار سختی است اما بهترین کتاب ها برای بالابردن سطح اطلاعات علمی و دینی،بخصوص با توجه به مقتضیات زمانی،کتابهایی هستند که ضمن ارائه مطالب مستند،تا حدودی همراه با تحلیل و بررسی مطالب تاریخی هم همراه باشد.

پاسخ

11 0
نگار

نظم نويسنده خيلي خوب بود و باعث ميشد اطلاعات و اسامی به راحتی قابل طبقه بندی باشند ... دکتر فیاض بخش جاهليت رو هم عالی بررسی كرده اند... براي كسی كه ميخواد از تاريخ اسلام يه ديد كلی بدست بياره واقعا توصيه اش می كنم.

پاسخ

1 0
علیرضا

در زمینه تاریخ اسلام افراد بسیاری در داخل و خارج کشور قلم فرسایی کرده و از دیدگاه خود به موضوع پرداخته اند. کتاب حاضر مزیتش در این است که به قلم فردی آگاه و چیره دست به زیور طبع آراسته شده و در عین اختصار، جنبه های مختلف موضوع را برکاویده است. دیگر اثر ایشان که تصحیح تاریخ بیهقی است، هنوز هم مرجعی معتبر برای دانشجویان ادبیات و تاریخ و دیگر پژوهشگران علاقه مند به این حوزه است.

پاسخ

3 0
نسرین

دکتر فیاض مصحح و استاد ادبیات فارسی و بنیانگذار دانشکدهٔ ادبیات و علوم انسانی دانشگاه مشهد بود و چشمگیرترین اثر او تصحیح تاریخ بیهقی بوده است. کتاب تاریخ اسلام اثر دیگر ایشان است.

پاسخ

5 0
ادب

انتخاب بهترین کتاب تاریخ اسلام و سیره کار سختی است اما بهترین کتاب ها برای بالابردن سطح اطلاعات علمی و دینی،بخصوص با توجه به مقتضیات زمانی،کتابهایی هستند که ضمن ارائه مطالب مستند،تا حدودی همراه با تحلیل و بررسی مطالب تاریخی هم همراه باشد.

پاسخ

190 1
محمد

تاریخ اسلام با بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در عربستان آغاز می‌شود. اما اهمیت بررسی شخصیت آن حضرت به عنوان آورنده اسلام و نیز بررسی اوضاع عربستان مقارن ظهور اسلام برای پی بردن به تحولاتی که با بعثت پیامبر در آن جامعه صورت گرفت موجب می‌شود که معمولاً بررسی تاریخ اسلام از میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله یا حتی پیش از آن آغاز گردد.

پاسخ

195 1
هانیه

خواندن این کتاب را به همه توصیه میکنم چون باعث میشود با خواندن کتاب پی به حقانیت اسلام , شناخت مراحل مختلف نزول آیات قرآن و همچنین مراحل حرکت پیامبر برای به اجرا در آوردن آیین اسلام و بر قراری حکومت اسلامی و روش های مختلف تبلیغی و تربیتی پیامبر و خصوصیات و ویژگی های فردی و اجتماعی ایشون پی ببریم.

پاسخ

2 0
ابوالفضل

استادم دوره ی کارشناسی این کتاب را معرفی کرد من خریدمش وای متاسفانه کتاب را نخواندم از انجایی که شب امتحانی هستم و روزش دو تا امتحان داشتم اخر ترم هم نتونستم یک وررق بزنم اخر هم نفهمیدم به سوالات چه طور باسخ دادم که با 15 باس شدم جالب این بود اون یکی امتحانم که شب امتحان زیاد خونده بودم افتادم

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.