کتاب توسعه اقتصادی


  • دسته‌بندی: دانشگاهی
  • عنوان: توسعه اقتصادی
  • ناشر : انتشارات دانشگاه تهران
  • نویسنده : مایکل پی. تودارو ؛ استفن سی. اسمیت
  • مترجم : دکتر وحید محمودی
  • شماره تلفن ناشر : 88338712
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

ناشر هنوز متنی قرار نداده است

نظرات
0 0
حسین

توسعه اقتصادی درگذشته معمولاً برحسب تغییر برنامه ریزی شده ساخت تولید واشتغال بررسی شده است؛ به این ترتیب که سهم کشاورزی درتولید واشتغال کاهش می‌یابد، درحالی که برسهم بخشهای صنعت (صنایع کارخانه ای) وخدمات افزوده می‌شود. بنابراین، استراتژی‌های توسعه معمولابرصنعتی شدن سریع شهری واغلب به زیان کشاورزی وتوسعه روستایی تاکید کرده‌اند. بالاخره، این شاخصهای اصلی اقتصادی توسعه اغلب با پذیرش کلی واشاره گذرا به شاخصهای اجتماعی غیر اقتصادی، مانند بهبود درسطح سواد، تعلیم وتربیت، شرایط بهداشت، خدمات وتامین مسکن، تکمیل شده است.

پاسخ

1 0
نگار

توسعه اقتصادی یعنی رشد اقتصادی همراه با تغییرات بنیادین در اقتصاد و افزایش ظرفیت‌های فیزیکی، انسانی و اجتماعی تولیدی. در توسعه اقتصادی، رشد کمی تولید حاصل خواهد شد اما در کنار آن، نهادهای اجتماعی نیز متحول خواهند شد.

پاسخ

0 0
ناهید

نویسنده در این کتاب مسائل اروپای شرقی ـ مرکزی و اتحاد شوروی سابق، فروپاشی سوسیالیسم دولتی و گذار به اقتصاد آزاد و اصلاحات اقتصادی این کشورها و نیز گذار چین به اقتصاد بازار را تحلیل می‌کند.

پاسخ

2 0
زهرا

مایکل تودارو چهره شناخته شده سه دهه اخیر اقتصاد توسعه است. و کتاب توسعه اقتصادی او، منبع اصلی درس توسعه اقتصادی در مقطع کارشناسی و بعضا کارشناسی ارشد،در بیشتر دانشگاه های معتبر دنیاست. این کتاب در دو بخش اصلی نوشته شده است؛ در بخش نخست، تودارو بر ماهیت و معنای توسعه و کمترتوسعه یافتگی و نشانه های آن در کشورهای در حال توسعه پرداخته و با بررسی تجربه رشد تاریخی کشورهای توسعه یافته کنونی و تعیین میزان تناسب این تحربیات با شرایط کشورهای درحال توسعه، به تشریح 4 نظریه معروف توسعه و الگوهای جدید توسعه پرداخته است ؛ بخش دوم نیز به بیان معضلات و سیاست های اصلی توسعه در دو حوزه داخلی و بین المللی، اختصاص یافته است.

پاسخ

2 0
ادب

کشور ما با داشتن بیش از نیم قرن تجربه برنامه‌ریزی در زمره باسابقه‌ترین کشورهای در حال توسعه جای می‌گیرد که نه فقط به هدف‌های متعارف رشد و توسعه اقتصادی دست نیافته بلکه به نظر می‌رسد اکنون در مقایسه با آغاز دوره برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های اقتصادی در کشور، کفه ترازوی عوامل همسو و مغایر با الزامات توسعه اقتصادی، به نفع عوامل مغایر سنگین‌تر شده باشد. به نظر می‌رسد از طریق مطالعات جامعه‌شناختی بتوان میزان قرابت عوامل و نهادهای اجتماعی مانند ارزش‌ها، باورها و انتظارات جامعه کنونی ایران را با این الزامات مورد تجزیه و تحلیل قرار داد اما حتی ارزیابی شهودی تحولات فرهنگی و اجتماعی در ایران شاید این نتیجه را به دست دهد که این عوامل و نهادهای اجتماعی مساعد را عوامل و نهادهایی گرفته‌اند که شدیداً ضد توسعه‌ای عمل می‌کنند.

پاسخ

2 0
نسرین

موضوع کتاب ارائۀ نظریه‌های اقتصادی در قالب مباحث سیاسی است. این اثر، با هدف نشان دادن چگونگی ارتباط میان نظریه‌ها و مطالعات کاربردی با مسائل و دغدغه‌های کشورهای در حال توسعه و تحلیل و ارزیابی برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی کشورهای مختلف تدوین شده است.

پاسخ

154 1
هانیه

توسعه اقتصادی عبارتست از رشد اقتصادی همراه با تغییرات بنیادین در اقتصاد و افزایش ظرفیت‌های تولیدی اعم از ظرفیت‌های فیزیکی، انسانی و اجتماعی. در توسعه اقتصادی، رشد کمی تولید حاصل خواهد شد اما در کنار آن، نهادهای اجتماعی نیز متحول خواهند شد.

پاسخ

1 0
مهسا

كتابي كه از دروس دانشجويان است و در ارتباط با مشكلات توسعه و كمتر توسعه يافتگي دارد و به بررسي و بحث كارشناسي در همه فصلها مي پردازد كتابي كه جناب دكتر وحيد محمودي ترجمه نموده و انتشارات خوب تهران چاپ كرده اند

پاسخ

1 0
شکیبا

بعد از پاس کردن درس اقتصاد خرد و کلان در دانشگاه تصمیم گرفتم این کتاب رو تهیه و مطالعه کنم چون نظرات اقتصاد دان ها برام جالب بود و به نظرم با استفاده از اون نظریات خیلی مشکلات حال نیز قابل حل هستند

پاسخ

0 0
مهسا

این کتاب نظریه های اقتصادی را در قالب مباحث سیاستی ارائه داده و نشان می دهد که چگونه این نظریه ها و مطالعات کاربردی،با مسائل و دغدغه های کشورهای در حال توسعه مرتبط است.

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.