کتاب روش پژوهش و نگارش علمی


  • دسته‌بندی: دانشگاهی
  • عنوان: روش پژوهش و نگارش علمی
  • ناشر : انتشارات دانشگاه تهران
  • نویسنده : دکتر علی‌اشرف نظری
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 88338712
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

تعليم ندادن به کسی که علاقه مند آموختن است. هدر دادن یک «انسان»؛ و تعلیم دادن به کسی که علاقه مند به آموختن نیست. هدر دادن «خود» است. هر یک از ما به واسطه علاقه مندی ذاتی به انجام دادن پژوهش، تحصیل در دانشگاه و ملزم شدن به انجام دادن تکلیف آموزشی به صورت ارائه مقاله پژوهشی با نوشتن پایان نامه و رساله، یا به دلیل علاقه مندی به فعالیت های پژوهشی، با نگارش علمی و مسائل اولیه آن سر و کار پیدا کرده ایم. احتمالا وقتی برای نخستین بار در صدد نوشتن یک مقاله یا نوشتار پژوهشی برآمده ایم، چنین پرسش هایی در ذهن ما مطرح شده است: درباره چه مسئله ای باید پژوهش کنم؟ عنوان پژوهش را چگونه باید انتخاب کنم؟ باید از کجا شروع کنم؟ تیترها و عناوین فرعی پژوهش کدامند؟ چگونه می توان فیش برداری دقیقی انجام داد و آنها را ساماندهی و تنظیم کرد؟ چگونه می توان مطالب و محورهای مقاله را ساماندهی کرد؟ منابع مرتبط با پژوهش را چگونه می توان شناسایی کرد؟ نحوه ارجاع دهی به منابع به کار رفته و مستندسازی متن چگونه است؟

نظرات
5 0
حسین

لازمه یک پژوهش مفید و اصولی بهره گیری از قوانین و راهکارهای علمی آن است تا در چارچوب صحیح به بار نشیند

پاسخ

14 0
نگار

در کتاب آقای نظری مباحثی چون درآمدی بر مقاله و مقاله‌نویسی، مهارت‌های تدوین پژوهش نامه ها ومقالات، فرایند ارسال مقاله و مهارت‌های نگارشی برای دانشجویان و پژوهشگران آمده است.

پاسخ

2 0
علیرضا

متاسفانه به دلایل گوناگون، سواد عمومی و اختصاصی در میان قشر تحصیلکرده سیر نزولی داشته و با اندکی دقت در کارهای علمی پژوهشی دانشجویان و محققان امروز به سادگی می توانیم نادرستی های متعددی را از نظر اصول روش تحقیق و مرجع شناسی و ... بیابیم. در روزگاری که معیار سنجش علم و دانش کمیت و گاه کیفیت آثار منتشرشده جامعه علمی است انتظار می رود که این آثار دست کم از نظر اصول اولیه و بنیادین تحقیق مشکلی نداشته باشند. منابعی که دستیار نویسنده و محقق در این زمینه باشند، بی گمان بسیار ضروری اند و تا حدی می توانند این کاستی بزرگ را پوشش دهند.

پاسخ

11 0
نگار

این کتاب درباره موضوعات زیر بررسی می‌شود. آشنایی با مفاهیم و کلیات روش پژوهش رویکردهای اصلی در پژوهش چارچوب نظری پژوهش نحوه جستجوی علمی در اینترنت.

پاسخ

1 0
ناهید

کتاب خیلی عالی و به درد بخوری هست که این کلا شامل آشنایی با مفاهیم و کلیات روش پژوهش رویکردهای اصلی در پژوهش چارچوب نظری پژوهش نحوه جستجوی علمی در اینترنت هست

پاسخ

3 0
نسرین

اين درس معمولاً در مقطع كارشناسی ارشد ارائه می‌شود و به دانشجويان می‌آموزد كه چگونه روشمند بيانديشند و روشمند بنويسند.

پاسخ

4 0
ادب

تحقیق و پژوهش و روش بهینه مطالعه و تحقیق و نیز مطالعه روشمند کتاب و منابع تحقیق، از جمله راهکارهای موفقیت در هر تحقیق و پژوهشی است. از آنجایی که مطالعه منظم و روشمند در هر پژوهش، نظری و میدانی، لازمه هر پژوهش پویاست، این مقال بر آن است تا محققان گرامی را با متد و روش تحقیق آشنا نماید. به همین منظور، کتاب شناسی روش پژوهش و تحقیق ذیل، که برای آشنایی محققان و دانش پژوهان در این زمینه نگارش یافته، از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.

پاسخ

155 0
محمد

جهت نگارش یک مقاله علمی-پژوهشی و درج آن در مجلات معتبر داخلی یا ISI رعایت برخی نکات الزامی است. پژوهش علمی را با روش صحیح پژوهش می شناسند و بخاطر داشته باشید همیشه روش پژوهش از موضوع پژوهش مهمتر است. بهترین موضوع اگر با روش صحیح مورد پژوهش قرار نگیرد و با روش صحیح نگارش نشود فاقد هرگونه اعتبار و ارزش علمی است.

پاسخ

197 0
هانیه

در کتاب آقای نظری مباحثی چون درآمدی بر مقاله و مقاله‌نویسی، مهارت‌های تدوین پژوهش نامه ها ومقالات، فرایند ارسال مقاله و مهارت‌های نگارشی برای دانشجویان و پژوهشگران آمده است.

پاسخ

1 0
مهسا

يكي از مشكلات مهم و تاثير گزار دانشجويان تهيه مقالات و پايان نامه هاست كه بيشترين وقت و انرژي انها را درگير خود مي كند چه بسا ساعتها به پيگيري نحوه نگارش و جستجوي پژوهش مي پردازند تا موضوع خود را تهيه كنند و حال كتابهاي معرفي شده مي تواند راهكاراها ي مثبت و سريعي در اين زمينه كمك كند كتاب حاضر نيز توسط نويسنده دكتر نظري نوشته شده كه بسيار كامل و و همه موضاعات را در دسترس علاقه مند قرار مي دهد

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.