کتاب مونالیزای منتشر


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: مونالیزای منتشر
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : شاهرخ گیوا
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

«مونالیزای منتشر» بازگو کنندۀ عشقی موروثی در میان خاندانی اصیل است که از دوران گذشته شروع می‌شود و به زمان حال می‌رسد. قیونلوها خانواده‌ای اشرافزاده و منتسب به دربار و حکومت قاجار هستند. افسانه‌ای در میان اعضای این خانواده وجود دارد که بر اساس آن هر یک از آن‌ها اگر عاشق بشوند، سرانجام این عشق به جنون و مرگ منتهی خواهد شد. داستان مونالیزای منتشر روایت این دلدادگی‌های جنون‌آمیز است. ماجراهایی که از اوایل دوره قاجار آغاز می‌شود و با گذر از آن به دوران پهلوی و در نهایت به سال‌های اخیر می‌رسد و از آن گذر می‌کند. این کتاب در نه فصل به صورت مستقیم و یا در حاشیه، روایتگر این عشق‌های جنون‌آمیز است که غالب آن‌ها در پیش زمینه یک اتفاق مهم سیاسی و یا اجتماعی نقل می‌شود و بازتاب‌دهنده و طعنه‌ای به وقایع زمانه خود نیز است. شاهرخ گیوا متولد ١٣٥٥ از نویسندگان جوانی است که پیش از این کتاب «مسیح، سین، فنجان قهوه و سیگار نیم‌سوخته» را منتشر کرده است.

نظرات برگی از کتاب
0 0
محمد

نویسنده بر پایه این اندیشه رمانش را آسان پیش می‌برد که می گوید ایران و ایرانی از قدیم در تاریخش انواع و اقسام حرکت‌ها و جریان‌ها را تجربه کرده است. جنبش‌هایی که چون جنون بر سر همگان می زند و نهایت هم، هیچ است و لیلی از این عاشقی برای مجنون درنمی‌آید.

پاسخ

7 0
مروارید

«شاه عباس آمد گفت؛ ریش تان را بتراشید و سبیل بگذارید، گذاشتیم، آن هم تا بناگوشش را. آن یکی روبند و شلیته و کلاه نمدی برمان کرد. گفتیم؛ مبارک است، دیگری آمد، گفت؛ زن ها چادرها را بردارند، برداشتند. مردها سبیل کوتاه کنند، کلاه شاپو و پهلوی بگذارند، ما هم گذاشتیم، حالا هم که این شکل شده ایم. همیشه دنبال شکل خودمان؛ شکل حقیقی مان می گردیم، اما نمی دانیم آن شکل چه شکلی است،»

پاسخ

0 0
فاطمه

هر جا که پای افسانه در میونه اونم از نوع بدیمنی،قصه پیچ و تاب جذابی به خودش می گیره.و با توجه به صفحه نمونه،ظاهرا بدبختی های زیادی در انتظار کاراکتر های داستان است.

پاسخ

16 0
شریعت

کلیت اثر را پسندیدم, خوب بود, هرچند از نیمه به بعد کمی افت داشت ولی علیرغم مشکلات جانبی که واضح است دست و پای نویسنده را می بندد باز هم چفت و بست کار در دو سه روایت آخر قابل قبول است.

پاسخ

15 0
شریعت

کلیت اثر را پسندیدم, خوب بود, هرچند از نیمه به بعد کمی افت داشت ولی علیرغم مشکلات جانبی که واضح است دست و پای نویسنده را می بندد باز هم چفت و بست کار در دو سه روایت آخر قابل قبول است.

پاسخ

204 0
مسعود

کتابی بسیار زیبا و دور از حاشیه بود. نویسنده قدرت بیان و ذهن خلاقی داشت. شخصیت پردازی را دوست داشتم. عالی بود

پاسخ

0 0
پادمیرا

به نظرم کتاب خوب میرسد در کامنتا هم از این کتاب خیلی تعریف شده پس شاید این کتاب هم به کتاب های خوانده شده کتاب خانه ام اضافه شه به نظر من اقای گیوا اسم بامزه ای هم برای این کتاب انتخاب کردم امیدوارم خود کتاب هم همین طور خوب باشه

پاسخ

1 0
سیده

دوستان تو کامنتا خیلی تعریف کردن پس میره تو لیست خرید .

پاسخ

0 0
سیده

تو زمان گذشته روایت شده گویا پس. میتونه مورد علاقم باشه باید بخونمش.

پاسخ

19 0
نفیسه

مونالیزا چه اسم زیبایی انشالله توفقی پیدا کنم این کتاب رو مطالعه کنم بسیار دوس دارم این کتابو بخونم با تعاریفی ک در کامنتهای دوستان شده

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.