کتاب فیل ها


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: فیل ها
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : شاهرخ گیوا
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

فیروز مرد چاق میانسالی است که به تنهایی زندگی می‌کند. او انسانی منزوی است که مشغله‌ای ندارد جز جمع کردن اسکناس‌هایی خاص. در واقع او یک کلکسیونر اسکناس است، اما فقط اسکناس‌هایی را جمع می‌کند که مردم روی آنها جملاتی در مورد اندوه یا شادی‌هایشان نوشته‌اند. او نوزده سال یا زمانی در همین حدود اسکناس‌ها را به بازی می‌گرفت تا شاید از تنهایی تاریکش به در آید. در همه این سال‌ها هیچ‌گاه شکل و شمایل، جنس کاغذ، طرح‌ها، امضاها یا تاریخ و موضوعاتی که مربوط به آنها می‌شود برایش آن‌قدر اهمیت نداشتند که چیزهای دیگر، و آن چیزهای دیگر جمله‌ها و نقوشی بود که مردم روی اسکناس‌ها ثبت می‌کردند. فیروز که سال‌ها به این کار مشغول بود طی اتفاقاتی با پیرزن مرموزی آشنا می‌شود. مدتی بعد پیرزن خودکشی می‌کند و مرگ او و تأثیر نوشته‌های روی اسکناس‌ها، باعث ایجاد تغییرات عمیقی در حال و روز فیروز می‌شود و در نهایت به واسطه همین اتفاقات است که او به معنای جدیدی از چیستی زندگی دست می‌یابد و ... . شاهرخ گیوا متولد ١٣٥٥‌ پیش از این رمان‌های مونالیزای منتشر _ اندوه مونالیزا و مسیح، سین، فنجان قهوه و سیگار نیم‌سوخته را نوشته است.

نظرات برگی از کتاب
0 0
محمد

نویسنده ادراکات و افکار شخصیت داستان را همچون رویدادی بی نظم و ترتیب در کنار هم ارائه می کند.این رمان، نوعی رمان روان شناختی است که سیر بی وقفه و ناهموار و بی پایان سیال ذهنی فیروز جناه را بیان می کند و گزارشی است از سیر ذهن او در رابطه با زندگی و جامعه و افرادی که می شناسد یا می شناخته و یا حتی نمی شناسد. نویسنده سعی دارد در این رمان، اهمیت وجودی انسان را در جریان عاطفی-روانی او جستجو کند و نه در جهانی خارج از ذهن او. این رمان ماجرایی اثر گذار بر ذهن مخاطب را بیان می دارد که با توجه به وقایع زندگی مردی ثروتمند مانند فیروز جناه، نشان می دهد انسان هایی در جامعه ی ما هستند که با وجود تمکن مالی اما راه گم کردگانی در هزارتوی جامعه هستند، تنهایی آنها را در خود بلعیده و راه گریز ندارند و حتی پول نیز دردشان را دوا نمی کند.

پاسخ

5 0
مروارید

شاهرخ گیوا متولد ١٣٥٥‌ پیش از این رمان‌های مونالیزای منتشر _ اندوه مونالیزا و مسیح، سین، فنجان قهوه و سیگار نیم‌سوخته را نوشته است.

پاسخ

15 0
شریعت

مهم‌ترین نکته درباره فیل‌ها این است که ادبیات ایران به چنین ایده‌ها و سوژه‌هایی نیاز دارد؛ داستان‌هایی بدیع و عمیق.

پاسخ

14 0
شریعت

مهم‌ترین نکته درباره فیل‌ها این است که ادبیات ایران به چنین ایده‌ها و سوژه‌هایی نیاز دارد؛ داستان‌هایی بدیع و عمیق.

پاسخ

21 0
فاطمه

مردی که کلکسیونی از اسکناس های نوشته و امضاشده رو جمع میکنه و یروزی با یه پیرزنی آشنا میشه که درگیر ماجرای اون میشه

پاسخ

9 0
میم

عاشق کلکسیونر بودنم و مدتی این کار رو با جمع کردن سکه انجام میدادم بخاطر همین از فیروز خوشم میومد و باهاش همزاد پنداری می کردم، برای اولین بار شاید کمی گنگ باشه رمان ولی اگر دوبار بخونید بدون شک ازش خوش تون میاد

پاسخ

0 0
فاطمه

سبک معمایی و هیجان ناشی از اون،چیزیه که به جذابیت داستان اضافه می کنه وخواننده رو تا انتها پای قصه نگه میداره.چون ذهنشو درگیر رمز و راز پنهان در سطور داستان می کنه.

پاسخ

19 0
نفیسه

محتوای کتاب را خیلی دوس داشتم و ان پیرزن ک بارفتنش خیلی معمای داستان را بیشتر کرد و این کتاب یکم سخت بود برای اولین بار خواندنش

پاسخ

63 0
زهراسادات

رمان فیل‌ها به دلیل نمایش بدون تقابل دو اندیشه متفاوت شایسته تقدیر و ستایش است. شاهرخ گیوا پیش از این هم نشان داده بود که نویسنده‌ای توانمند و دانا است و در فیل‌ها بار دیگر در اوج بودن خود را به نمایش گذاشت. خواندن این کتاب یقیناً لذتی ازتفریح و تفکر را توامان نصیب مخاطب خواهد کرد و این هنری نیست که هر نویسنده‌ای از آن بهره‌مند باشد.

پاسخ

3 0
پادمیرا

داستان آدمی که دستنوشته های روی اسکناس ها را جمع می کند ، آدمی که با دیدن هر دست نوشته در خیالش دنیایی می سازد که به زعم خودش می تواند دنیای صاحب آن دست نوشته باشد

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.