کتاب بوطیقای شیطان


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: بوطیقای شیطان
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : علیرضا لبش
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

این مجموعه داستان شامل هفت داستان است که به شیوه سورئالیسم به بیان ضعف‌ها و مشکلات اجتماعی در قالب طنز سیاه می‌پردازد. نویسنده ضعف‌های آدم‌ها و اجتماع را به صورتی سیاه و اغراق آمیز جلوه می‌دهد. منطق موجود در داستان با منطق دنیا کمی متفاوت است. در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: زندگی قایم باشک عجیبی است. یک نفر چشم می‌گذارد و بقیه قایم می‌شوند. آن یک نفر تا آخر عمر دنبال بقیه می‌گردد و در لذت پیدا کردن یا هراس گم شدن پیر می‌شود. بقیه هر کدام در مکان امنی قایم می‌شوند، به مخفیگاهشان عادت می‌کنند و در پناهگاه‌هایشان پیر می‌شوند. صابر صنوبر احساس کرد مدت‌هاست منتظر است کسی که چشم گذاشته بیاید و پیدایش کند. بعد فکر کرد دنیا سگ هاری است که پاچه همه آدم‌ها را گرفته است. زنگ تلفن دوباره به صدا درآمد . زنش از کیلومترها آن‌طرف‌تر، آن طرف مرزها، از یک کشور دور موفق شده بود دوباره شماره صابر را بگیرد. زن گفت: «چهل ساعت شد. هنوز تصمیمت را نگرفته‌ای؟ مانده‌ای آن‌جا که چه؟ به چه دردت می‌خورد آن نقاشی‌ها؟ بفروش بیا. مردم از تنهایی.»

نظرات برگی از کتاب
0 0
امیرعلی

اسم متفاوت این کتاب یک وجه تمایز خیلی عالی برای این کتاب است وقعا جای بسی خوشحالی داره که در بین نویسنده های جوان ما هنوز خلاقیت سرشاری دیده میشود

پاسخ

21 0
فاطمه

داستان های کوتاه ایرانی رو من واقعا دوست دارم. مثل دریاروندگان جزیره ی آبی تر آقای معروفی و خیلی کتاب های دیگه. این کتاب هم صددرصد خوب و خواندنی خواهد بود.

پاسخ

10 0
میم

نویسنده در بیان کاستی های اجتماع بسیار خوب عمل کرده کم پیش میاد مجموعه داستان بخونم ولی بوطیقای شیطان رو هم از اسم ش خوشم اومد هم از روایت های کتاب با تشکر از نویسنده ی گرامی

پاسخ

16 0
نفیسه

داستان بسیار زیبایی است مرگ هبوط اشیا را بیان میکند محتوایی روان و ساده و قابل فهم برای تمامی سنین دارد و باعث افتخار ایران است این چینن نویسنده و کتاب هایی

پاسخ

60 0
زهراسادات

اسم این رمان اسمی خاص هست که من تا حالا نشنیده بودم و همین متمایز میکنه این رمانو و دوست دارم هرچه زودتر بخونمشش

پاسخ

204 1
محمد مهدی

در يك كتاب طنز ؛ طناز مورد نظر ميتواند همه چيز را از شير مرغ تا جان آدميزاد به شوخي و نقد و طنز و حتي هجو و هزل بگيرد و حتي با شير خشك مادري كه معلوم نيست دقيقا مادر خشك شده بوده يا شير مادر خشك شده بوده يا اصلا شير خشك شده بوده است شوخي كند. عليرغم همه اينها شايد هر چيز كه مردم را در اين دوران ترس و هراس و فشار بخنداند ؛ جايز و روا و حلال است كه كارمان از گريه گذشته است!

پاسخ

204 1
مسعود

باید خداوند را شکر گوییم که نویسندگان ایرانی خلاقانه برایمان قصه می‌گویند. چه ترانه‌ها و نغمه‌ها که از دل این خلاقیت‌ها می‌جهند و همراهمان میشوند. خلاقیت مسری است. وقتی روحت را با آفرینندگیش در کلمات می‌دمی الهام بخش روح خوانندگانت میشوی. سپاس که ما را با جادوی بی‌نظیر واژگان پذیرا بودید. واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد. من کنار واژه‌ها می‌نشینم. کنار آن‌ها می‌آسایم، در اندیشه غرق در واژه سکوت می‌کنم، با واژه می‌خوابم و بیدار می‌شوم. هر ستاره‌ای را شبیه واژه میبینم که واژه هم مثل ستاره می‌درخشد. داستانی از این همه ستاره ... داستان بگویید داستان می‌خواهیم داستان‌ها نشانمان می‌دهند که ما جاری هستیم. باقی هستیم. همه یک روحیم؛ یک جانیم؛ زنده بودیم ... زنده‌ایم... و زنده می‌مانیم.

پاسخ

204 1
مصطفی

با احترام به نویسنده کتاب برای من این کتاب به هیچ وجه لذت بخش نبود مخصوصا اینکه داستان ها پیرامون مرگ نیز بودند. اما شما اگر دنبال داستان های متفاوت و فانتزی پیرامون موضوع مرگ هستید، این کتاب می تواند گزینه مناسبی باشد.

پاسخ

0 0
سعید

اسم و طرح کتاب واقعا عالی انتخاب شده ..... ، اگه درست متوجه شده باشم ، کلمه ی بوطیقا ریشه ی یونانی داره ، در مفهوم شعر .... در خصوص نوشته ی کتاب من از خوندن این صفحه لذت بردم . ممنونم بابت ثبت این اثر

پاسخ

59 0
زهرا

مجموعه داستان که شامل 7 داستان است. داستان های کوتاه تخیلی که مرگ در همه آنها به چشم میخورد.با تشکر از نویسنده

پاسخ

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.