کتاب نام کوچک من بلقیس


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: نام کوچک من بلقیس
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : بلقیس سلیمانی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

نام کوچک من بلقیس، مجموعه خاطرات و یادداشت‌های بلقیس سلیمانی است که خود در این کتاب روایتگر کودکی، نوجوانی و جوانی‌اش شده است. نویسنده در این کتاب ابایی ندارد دست خواننده را بگیرد و او را به زوایای پنهان زندگی شخصی خود ببرد. سلیمانی از رهگذر این یادداشت‌های پراکنده به بیان آرا و اندیشه‌های خود درباره موضوعات مختلف می‌پردازد. با این همه بهره خواننده تنها آشنایی با زندگی خصوصی نویسنده نیست، او از رهگذر آشنایی با زندگی نویسنده با یک برهه از تاریخ اجتماعی و سیاسی مردم ایران، به‌خصوص نسل آرمان‌خواه و انقلابی معاصر نیز آشنا می‌شود. از بلقیس سلیمانی پیش از این چهار اثر موفق دیگر به نام‌های شب طاهره، خاله‌بازی، بازی آخر بانو، و آن مادران این دختران در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است. در ابتدای کتاب می‌خوانیم: نامم را در سال ١٣٤٦ گذاشتند بلقیس. چهار سال بعد از تولدم صاحب شناسنامه شدم. آن‌طور که بزرگ‌ترها گفته‌اند و می‌گویند، آن چهار سال بدون سجل و هویت مرا «بلقیسو» صدا می‌کردند و، تا همین حالا هم که در سراشیب عمر قرار دارم، هنوز هم برخی اهالی روستا و قوم و خویش‌هایم همان «بلقیسو» صدایم می‌کنند. حکایت آن چهار سال بی‌هویتی‌ام را در داستانکی در مجموعه پسری که مرا دوست داشت آورده‌ام... .

نظرات برگی از کتاب
14 0
شریعت

این کتاب دو وجه دارد؛ یک وجه خاطرات نویسنده در ارتباط با حوادث، مناسبات اجتماعی و رخداد‌های دهه ۶۰ و وجه دیگر آن مربوط به نوشتن و نویسنده شدن بلقیس سلیمانی است.

پاسخ

13 0
شریعت

ین کتاب دو وجه دارد؛ یک وجه خاطرات نویسنده در ارتباط با حوادث، مناسبات اجتماعی و رخداد‌های دهه ۶۰ و وجه دیگر آن مربوط به نوشتن و نویسنده شدن بلقیس سلیمانی است.

پاسخ

22 0
فاطمه

خانم بلقیس سلیمانی نام آشنایی در بین کتابخون های حرفه ای دارند و من همیشه تعریف قلم ایشونو خوندم. به نظرم کتاب خیلی خوبیه.

پاسخ

11 0
میم

از این نویسنده ی عزیز پیش از این "بازی اخر بانو" و "خاله بازی" رو خوندم و خیلی پسندیدم ش این کتاب جدید رو نمایشگاه تهیه کردم و هنوز شروع نکردم اما مطمئن هستم مث دو اثری که خوندم عالی و بی نقص ه

پاسخ

19 0
نفیسه

کتاب های سرکار خانوم سلیمانی با بیان شیرین و قلم بسیار جذاب خود مارو در لابه لای کتاب گم میکند شخصا کتابهای ایشون رو دوس دارم و توصیه میکنم

پاسخ

19 0
نفیسه

شخصیت بلقیس بسیار بانک و جذاب بود و خانم سلیمانی خیلی روان و زیبا این کتاب هارو مینویسند بسیار این کتاب توصیه میشه برای کسایی ک نخوندن

پاسخ

60 1
زهراسادات

بلقیس سلیمانی یکی از نویسنده های مورد علاقه من هست و کتابهایی که مینویسن واقعا زیبا هستن و منو به وجد میارن

پاسخ

205 2
محمد مهدی

چه موضوع جالبی،باید کتاب اتوبیوگرافی زیبایی باشه چون معمولا نویسنده های همسن خانم سلیمانی با تمام وجود از ته دل مینویسن و به قول معروف هرآنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند :)

پاسخ

205 2
مسعود

بلقيس نام ملكه اى بود كه از طريق حضرت سليمان (ع) خداپرست شد اسم و فاميلى نويسنده خيلى برام جالب بود، بلقيس سليمانى! وقتى رمانشو خوندم واقعا ازشون خوشم اومد اميدوارم ساليان سال زنده باشين و برامون همينطور پر انرژى رمان بنويسين

پاسخ

205 2
مصطفی

برای من که اکثر کتاب‌های خانم بلقیس سلیمانی را خواندم، مطالعه این کتاب خیلی جذاب بود. بیشتر به این خاطر که درباره سوژه و الهام داستان هایش و چگونگی آشنایی اش با کتاب و نویسنده شدنش صحبت می کند.

پاسخ

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.