کتاب باب اسرار


تصویر
  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: باب اسرار
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : احمد امید
  • مترجم : ارسلان‌ فصیحی‌
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

باب اسرار کتاب رازهاست: راز شعله‌ای که اولین‌بار آتش رابطه شمس و مولانا را برافروخت... رازجنایتی که هفتصد سال از آن میگذرد اما هنوز رد سرخ آن شاهرگ پیکر تصوف است: قتل شمستبریزی... راز پیوند کیمیا و کارن... راز آن شهر، راز قونیه... و رازهایی که هر یک دری است برایگشایش دری دیگر.باب اسرار رمانی است معمایی و عرفانی که همین پیوند دیرینه و در عین حال نو معما و عرفان آنرا چنان جذاب کرده که از همان نخستین صفحات مخاطب را با خود همراه می‌کند. زبان و زمان ازمهمترین نقاط قوت و جذابیت کتاب‌اند: از یک سو مولانا و شمس تبریزی در ترجمه فارسی اینکتاب فرصت یافته اند که اندیشه هایشان را به زبان خودشان بیان کنند، همان زبان غنی و قوی قرنهفتم که برای ما فارسی زبانان با عرفان و حکمت و زیبایی گره خورده است. از سوی دیگر، حضورشمس تبریزی در قرن حاضر و دنیای مدرن، که با زبان زمانه خودش حرف می‌زند و به سیاق زمانهخودش لباس پوشیده و رفتار میکند، موقعیت‌هایی خوش و خیال‌انگیز خلق کرده است که برجذابیت داستان، که در لایه‌ای دیگر ماجرایی کاملاً پلیسی و امروزی را روایت می‌کند، افزوده است.احمد امید از تواناترین نویسندگان ترکیه است که آثارش به بیست زبان ترجمه شده است.باب اسرار از محبوب‌ترین آثار این نویسنده است و تنها در ترکیه یک میلیون نسخه از آن بهفروش رسیده است.

نظرات
13 0
فرشاد

زبان و زمان ازمهمترین نقاط قوت و جذابیت کتاب‌اند: از یک سو مولانا و شمس تبریزی در ترجمه فارسی اینکتاب فرصت یافته اند که اندیشه هایشان را به زبان خودشان بیان کنند، همان زبان غنی و قوی قرنهفتم که برای ما فارسی زبانان با عرفان و حکمت و زیبایی گره خورده است. از سوی دیگر، حضورشمس تبریزی در قرن حاضر و دنیای مدرن، که با زبان زمانه خودش حرف می‌زند و به سیاق زمانهخودش لباس پوشیده و رفتار میکند، موقعیت‌هایی خوش و خیال‌انگیز خلق کرده است که برجذابیت داستان، که در لایه‌ای دیگر ماجرایی کاملاً پلیسی و امروزی را روایت می‌کند، افزوده است.

پاسخ

68 3
علی

کتاب باب اسرار یکی از نمونه کتاب های خوب و عرفانی که دنیای شمس و مولانا به روایت دنیای امروزی اونرو زیبایی اون رو چندین برابر کرده

پاسخ

33 0
فرزاد

باب اسرار رمانی است معمایی و عرفانی که همین پیوند دیرینه و در عین حال نو معما و عرفان آن را چنان جذاب کرده که از همان نخستین صفحات مخاطب را با خود همراه می کند. زبان و زمان ازمهم ترین نقاط قوت و جذابیت کتاب اند: از یک سو مولانا و شمس تبریزی در ترجمه فارسی اینکتاب فرصت یافته اند که اندیشه هایشان را به زبان خودشان بیان کنند، همان زبان غنی و قوی قرن هفتم که برای ما فارسی زبانان با عرفان و حکمت و زیبایی گره خورده است. از سوی دیگر، حضورشمس تبریزی در قرن حاضر و دنیای مدرن، که احمد امید از تواناترین نویسندگان ترکیه است که آثارش به بیست زبان ترجمه شده است . باب اسرار از محبوبترین آثار این نویسنده است و تنها در ترکیه یک میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است

پاسخ

17 0
کریمی

این کتاب خیلی جذاب و گیراست.ولی حذف عمدی ایرانیان و زبان فارسی به واضح ترین شکل ممکن باعث آزار خواننده است.مولانا درحد ۳۰ بیت هم شعر ترکی نداره ولی آنچنان ترکیه ای ها مال خودش کردن که حتی برای معرفی شمس تبریزی هم از بردن اسم ایران و ایرانی طفره میرن. همه جا از آناتولی نام برده میشه و این که مولانایی که در اونجا زندگی می‌کرده ولی شعر فارسی رو به عمیق ترین و پرمعناترین شکل این زبان میگه ، چرا باید اینچنین غصب بشه و به همه جهان ، ترکیه ای معرفی بشه!!؟؟؟

پاسخ

69 2
پویا

کتاب باب اسرار در عین حال که یک کتاب عرفانی است با روایتی معمایی گره خورده و آن را چنان جذاب کرده است که مخاطب را به دنبال خود می‌کشد. جذابیت ایت کتاب به زبان آن و بستر زمانی است، که در آن اتفاق می‌افتد. از یک سو مولانا و شمس تبریزی در ترجمه فارسی این کتاب فرصت یافته‌اند که اندیشه‌هایشان را به زبان خودشان بیان کنند، همان زبان غنی و قوی قرن هفتم که برای ما فارسی‌زبانان با عرفان و حکمت و زیبایی گره خورده است. از سوی دیگر، حضور شمس تبریزی در قرن حاضر و دنیای مدرن، که با زبان زمانه خودش حرف میزند و به مدل زمانه خودش لباس پوشیده و رفتار میکند، موقعیت‌هایی خوش و خیال‌انگیز خلق کرده است که بر جذابیت داستان، افزوده است.

پاسخ

15 0
صباغی

بسيار كتاب آموزنده

پاسخ

15 0
مجتبی

دنیای شمس و مولانا برای جویندگان عرفان و سلوک درس های زیادی داره

پاسخ

14 0
عبدالجبار

عالی

پاسخ

15 0
محسن

بسیار عالی بود

پاسخ

13 0
بهنام

سلام این کتاب خوبیه واقعا لذت بردم

پاسخ

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.