کتاب باب اسرار


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: باب اسرار
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : احمد امید
  • مترجم : ارسلان‌ فصیحی‌
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

باب اسرار کتاب رازهاست: راز شعله‌ای که اولین‌بار آتش رابطه شمس و مولانا را برافروخت... رازجنایتی که هفتصد سال از آن میگذرد اما هنوز رد سرخ آن شاهرگ پیکر تصوف است: قتل شمستبریزی... راز پیوند کیمیا و کارن... راز آن شهر، راز قونیه... و رازهایی که هر یک دری است برایگشایش دری دیگر.باب اسرار رمانی است معمایی و عرفانی که همین پیوند دیرینه و در عین حال نو معما و عرفان آنرا چنان جذاب کرده که از همان نخستین صفحات مخاطب را با خود همراه می‌کند. زبان و زمان ازمهمترین نقاط قوت و جذابیت کتاب‌اند: از یک سو مولانا و شمس تبریزی در ترجمه فارسی اینکتاب فرصت یافته اند که اندیشه هایشان را به زبان خودشان بیان کنند، همان زبان غنی و قوی قرنهفتم که برای ما فارسی زبانان با عرفان و حکمت و زیبایی گره خورده است. از سوی دیگر، حضورشمس تبریزی در قرن حاضر و دنیای مدرن، که با زبان زمانه خودش حرف می‌زند و به سیاق زمانهخودش لباس پوشیده و رفتار میکند، موقعیت‌هایی خوش و خیال‌انگیز خلق کرده است که برجذابیت داستان، که در لایه‌ای دیگر ماجرایی کاملاً پلیسی و امروزی را روایت می‌کند، افزوده است.احمد امید از تواناترین نویسندگان ترکیه است که آثارش به بیست زبان ترجمه شده است.باب اسرار از محبوب‌ترین آثار این نویسنده است و تنها در ترکیه یک میلیون نسخه از آن بهفروش رسیده است.

نظرات
0 1
محمود

نویسنده این کتاب توانسته راز های گذشته را به صورت یک کتاب به نام باب اسرار در بیاورد. این کتاب به صورت یک کتاب معمایی خودش را نشان بدهد.زمانی که این کتاب را می خواندم احساس کردم که من در همان صحنه اتفاق هستم زیرا این کتاب نثر روان و زیبایی دارد.

پاسخ

1 0
معصومه

با سلام. با تشکر از نویسنده کتاب باب اسرار. من متاسفانه با کتاب نتونستم ارتباط برقرار کنم و نصفه رهاش کردم. دلیلش برام مشخص نشد. نمیدونم چرا جذبم نکرد. با خوندن دیدگاههای دوستان مشتاق تهیه کتاب شدم ولی متاسفانه تا آخر نخوندمش.

پاسخ

0 1
سیده محدثه موسوی

راز شعله‌ای که اولین‌بار آتش رابطه شمس و مولانا را برافروخت... راز جنایتی که هفتصد سال از آن میگذرد اما هنوز رد سرخ آن شاهرگ پیکر تصوف است: قتل شمس تبریزی... راز پیوند کیمیا و کارن... راز آن شهر، راز قونیه... و رازهایی که هر یک دری است برای گشایش دری دیگر. باب اسرار رمانی است معمایی و عرفانی که همین پیوند دیرینه و در عین حال نو معما و عرفان آن را چنان جذاب کرده که از همان نخستین صفحات مخاطب را با خود همراه می‌کند. زبان و زمان از مهمترین نقاط قوت و جذابیت کتاب‌اند: از یک سو مولانا و شمس تبریزی در ترجمه فارسی این کتاب فرصت یافته اند که اندیشه هایشان را به زبان خودشان بیان کنند، همان زبان غنی و قوی قرن هفتم که برای ما فارسی زبانان با عرفان و حکمت و زیبایی گره خورده است. از سوی دیگر، حضور شمس تبریزی در قرن حاضر و دنیای مدرن، که با زبان زمانه خودش حرف می‌زند و به سیاق زمانه خودش لباس پوشیده و رفتار میکند، موقعیت‌هایی خوش و خیال‌انگیز خلق کرده است که بر جذابیت داستان، که در لایه‌ای دیگر ماجرایی کاملاً پلیسی و امروزی را روایت می‌کند، افزوده است. احمد امید از تواناترین نویسندگان ترکیه است که آثارش به بیست زبان ترجمه شده است. باب اسرار از محبوب‌ترین آثار این نویسنده است و تنها در ترکیه یک میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

پاسخ

0 1
مهدی

کتابی بسیار زیبا و با قلمی رسا و جذاب که با چالش ها و معماهایی که در خود دارد لحظات جذابی را برایمان به ارمغان می آورد. داستانی که از گذشته ای صحبت می کند که به نظر از آن عبود کرده است ولی این طور نیست. حتما بخونیدش.

پاسخ

1 0
آیدا

یکی از بهترین‌ کتاب‌هایی که خوندم هست اما یه چیزی که ذهنم رو هم درباره‌ی ملت عشق و هم باب اسرار درگیر کرده اینه که واقعا برای ما ایرانی‌ها جای تاسف هست که انقدر که بقیه‌ی کشورها از مردان تاریخ ایران مثل شمس و مولانا خبر دارند و زندگینامشون رو میدونن ما بی خبر هستیم و این به اندازه‌ای بد هستش که ... به هرحال من نویسنده‌اش رو تشویق میکنم و همچنین مترجم ..

پاسخ

1 1
مهدی

کتاب باب اسرار کتاب زیبا است و معماهایی زیبا در ان طرح شده است که ادم را کنجکاو به ادامه داستان میکند.

پاسخ

3 0
مهدی

از تمثیل های بسیار زیبا و جذابی استفاده کرده است که باعث شده حس های خوبی و زیبایی تحریک بشه.خوندنش خالی از لطف نیست

پاسخ

2 1
محمد

سلام.داستان این کتاب درباره زنی به نام کارن کیمیا است که درگیر گذشته‌ای می‌شود که به خیال خودش از آن عبور کرده است. کارن به همراه مادرش در لندن زندگی می‌کند و پدرش، که خانقاه رفته و از عاشقان مولانا بود، بعد از یک مدتی زندگی در لندن همراه یکی از دوستانش آن‌ها را ترک می‌کند. کارن هرگز دلیل این کار را نتوانسته بود درک کند و پدرش را به خاطر ترک آن‌ها نمی‌بخشید.

پاسخ

3 1
بی نام

کتاب مترجم به بیان ارتباط عاشقانه مولانا و شمس در ارتباط با زندگی شخصی یک زن انگلیسی است. این کتاب یک رمان عرفانی تاثیر گذار است.

پاسخ

2 1
فاطمه

این کتاب، صرفا یک رمان است که از زندگی مولانا و شمس الهام گرفته شده است. همچنین باید اشاره کنم که به طور کلی داستان کتاب تحت تاثیر رابطه عرفانی مولانا و شمس است و شاید ۲۰ درصد از متن کتاب به طور مستقیم به داستان مولانا و شمس پرداخته باشد. بنابراین اگر به دنبال شناختی درست و دقیق از زندگی مولانا و شمس و تاثیری که این دو بر هم گذاشته‌اند هستید، شاید بهتر باشد سراغ کتاب‌های دیگری بروید

پاسخ

پاسخ
مهدی

عالی

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.