کتاب حسرت نمیخوریمکتاب


تصویر
  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: حسرت نمیخوریمکتاب
  • ناشر : انتشارات ثالث
  • نویسنده : باربارا دمیک
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02188325376
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

کتاب حسرت نمیخوریم شرح آنچه از زندگی در کره شمالی نمی دانیدکتاب حسرت نمیخوریم که توسط نشر ثالث به چاپ رسیده است، یک کتاب بسیار جذاب با داستانی حقیقی از زندگی در کره شمالی است. باربارا دمیک نویسنده توانمند این کتاب به خوبی موفق شده است زندگی مردم کره شمالی و بسیاری از حقایقی که حتی شهروندان کره شمالی نیز از آن ها بی اطلاع هستند را برای خوانندگان کتابش توصیف کند و زینب کاظم خواه، با ترجمه ای روان، این اثر ادبی را به فارسی ترجمه نموده است.کتاب حسرت نمیخوریم که در ژانر ادبیات سیاسی جای دارد، تا کنون برنده جایزه اثر غیر داستانی ساموئل جانسون بی بی سی و نامزد جایزه ملی انگلستان شده است.

نظرات
0 0
نسرین

با وجود اینکه طبیعت کره‌شمالی بسیار زیبا و دل‌انگیز است و تنوع آب و هوایی شگفت‌انگیزی دارد اما مردم این کشور در هر نقطه از این سرزمین که روزگار می‌گذرانند باید تا آخر عمر همان‌جا بمانند و حق خروج از منطقه محل سکونت خود را ندارند و اگر زمانی هوای سفر به سرشان بزند یا بخواهند برای کاری از روستا یا شهر خود خارج شوند، حتما باید اجازه حکومتی داشته باشند، در غیر این صورت قانون را شکسته‌اند و مجازات خواهند شد.

پاسخ

0 0
عارفه

خوانش حداقل یک اثر از نوع و شیوه ی زندگی مردمان کره ی شمالی مفید است.

پاسخ

5 0
فرشاد

این کتاب به خوبی موفق شده زندگی مردم کره شمالی و بسیاری از حقایقی که حتی شهروندان کره شمالی نیز از آن ها بی اطلاع هستند را برای خوانندگان کتاب توصیف کند.

پاسخ

6 0
حمید

«حسرت نمی‌‌خوریم» برگرفته از موسیقی یکی از فیلم‌های محصول 1970 کره شمالی به نام هیچ چیز در دنیا نیست که حسرت آن را بخوریم است به نظر می‌رسد آن‌ها همچنان به این موضوع باور دارند زیرا درباره زندگی در خارج از مرزهای کشورشان اطلاعات کمی دارند و دولت اجازه ورود اطلاعات گسترده را به این کشور نمی‌دهد. با این همه، در سال‌های اخیر، به لطف قاچاقچیانی که از رودخانه تومن عبور می‌کنند و دنیای اطرافشان را مشاهده میکنند در مورد قحطی و دسترسی نداشتن مردم به اطلاعات واقعی همانند زندانی واقعی است

پاسخ

26 0
فرزاد

این کتاب که روایتی مستند از زندگی مردم کره شمالی است، داستان پناهنده‌ای را بازگو می‌کند که از چونگ جین کره شمالی فرار کرده‌اند و حالا در کره جنوبی زندگی می‌کنند. کتاب حاصل گفت‌گوهای روزنامه‌نگار لس‌آنجلس تایمز، باربارا دمیک، در زمان سکونتش در کره جنوبی است. این اثر در 2010 جایزه اثر غیرداستانی ساموئل جانسون بی‌بی‌سی را از آن خود کرد. همچنین همان سال جزو آثار راه‌یافته به مرحله نهایی جایزه ملی انگلستان نیز بود

پاسخ

63 2
پویا

کتاب بسیار جالب و در عین حال ترسناکی است. مخصوصا قسمت مربوط به قحطی دهه ۱۹۹۰ . همچنین مقایسه شباهت های روشهای اداره کشورمان و روند تغییرات در آن، با کره شمالی ناامید کننده است.

پاسخ

8 0
محمد

اظهارات شش تن از ساکنین کره شمالی که اکنون از این کشور گریخته و به کره جنوبی پناهنده شده اند، محتوای اصلی کتاب حسرت نمیخوریم را شکل می دهند. اطلاعاتی باور نکردنی از دوران قحطی، اخبار نادرستی که به مردم کره شمالی اعلام می شود، محدودیت هایی که برای زندگی در این کشور وجود دارد، میزان حقیقی محبوبیت رهبر کره شمالی و... بر اساس ادعاهای افرادی که موفق به فرار از این کشور شده اند، گرد آوری شده و به انتشار رسیده تا جهانیان از آنچه بر مردم کره شمالی می گذرد با خبر باشند

پاسخ

29 1
آیلار

اظهارات شش تن از ساکنین کره شمالی که اکنون از این کشور گریخته و به کره جنوبی پناهنده شده اند، محتوای اصلی کتاب حسرت نمیخوریم را شکل می دهند. اطلاعاتی باور نکردنی از دوران قحطی، اخبار نادرستی که به مردم کره شمالی اعلام می شود، محدودیت هایی که برای زندگی در این کشور وجود دارد، میزان حقیقی محبوبیت رهبر کره شمالی و... بر اساس ادعاهای افرادی که موفق به فرار از این کشور شده اند، گرد آوری شده و به انتشار رسیده تا جهانیان از آنچه بر مردم کره شمالی می گذرد با خبر باشند.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.