کتاب گزینه اشعار طنز فرانو اکبر اکسیر


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: گزینه اشعار طنز فرانو اکبر اکسیر
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : اکبر اکسیر
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

اکبر اکسیر شاعر طنزپرداز معروف به پدر شعر فرانو ایران، متولد آستارا (1332) از ویژگی‌های برجسته‌ی اشعار اکسیر، طنزپردازی در عین سادگی و ایجاز است. مجموعه شعرهای «بفرمایید بنشینید صندلی عزیز»، «پسته‌ی لال سکوت دندان‌شکن است»، «ملخ‌های حاصلخیز»، «مالاریا» و «ما کو تا اونا شیم؟» از آثار اوست.

نظرات
0 0
حمید

کتاب بسیار خوبیه

پاسخ

1 0
حسین

عالیه کتابش واقعا خیلی جذابه و خنده داره جدای از محتوای خنده دارش پند های خوبی داشت که لذت بردم

پاسخ

1 0
امیر

سلام و خسته نباشید اول باید واقعا تبریک گفت به این ذهن خلاق نویسنده استاد هنرمند ..پیشنهاد میکنم این کتابو...

پاسخ

1 0
متین

بسیار کتاب پر مفهوم و گیرا. درونم رو متحیر کرد. مشتاق خواندن بقیه کتاب های این نوسینده متفکر هستم

پاسخ

10 1
روژینا

جدای از شعرهای خیلی پر مغزی که هم خنده بر لب میآورد و هم تلخی اش در ذهن میماند.و دقیقا این ویژگی طنز فاخر است.از طرح جلد و اسم کتاب هم میشود فهمید چی توی چنته دارد! حداقل با عنوانش الکی بازار گرمی نکرده و این را دوست داشتم.

پاسخ

10 2
وحید

کتاب خوب و اموزنده و سبک ساده بود و این که این کتاب میتواند درنسل های جوانان به خصوص افرادی که در تنهایی به سر میبرند می تواند روحیه استدلال طلبی و خوبی را در نقش ایفا کند و بهترین ثاثیر مثبت در فرد بگذارد

پاسخ

8 1
محمد

تبریک بسیار به استاد اکسیر بابت کتاب عالی و بی‌نظیر ایشان انشالله سالهای سال زنده و سلامت باشین و با قلم زیبا تون کتاب های بسیاری رو برای ما به یادگار بزارید،پیشنهادم به دوستان اینه که در اولین فرصت کتاب رو تهیه و مطالعه کنن

پاسخ

9 0
امیر

باید اول به نویسنده تبریک گفت بابت همچین کتاب های خوبی که در اختیار ما میزاره اصلا کارشون جای حرفی نداره وفقط باید لذت کبر اکسیر بنیانگذار شعر فرانو هست بخاطر همین لقب پدر شعر فرا نو را گرفته شعری که در آن از اصطلاحات عامیانه و ضرب المثل ها در قالب طنز بیان میشود. این کتاب هم گزیده ای از این سبک شعر هست.

پاسخ

6 1
علی

جالب بود. تا به امروز همچین سبکی نخونده بودم. حالم را خوب کرد شاید چون حرفهاش با بقیه فرق داشت! شاید هم من فرق دارم که سبکش را دوست داشتم. بگذریم... واقعا زیبا بود. شدیدا به شما پیشنهاد میشه حتما بخونید.

پاسخ

6 8
نفس

او در این کتاب گزیده‌ای از اشعار خود را از دفاتر شعر «بفرمایید بنشینید صندلی عزیز»، «زنبورهای عصل دیابت گرفته‌اند»، «پسته لال سکوت دندان شکن است»، «ملخ‌های حاصل خیز»، «مالاریا» و «ماکوتا اونا شیم» درج شده است. همچنین اکسیر برخی از اشعار منتشر نشده خود را شامل هفت قطعه شعر نیز در این کتاب آورده است. اکسیر خالق‌ گونه‌ای تازه از اشعار طنز به شمار می‌رود که خود با عنوان «فرانو» از آن‌ها یاد کرده و در دهه هشتاد مخاطبان بسیاری را برای خود کسب کرده است

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

کتاب خیلی خوب و اموزنده ای بود. استاد طنزپرداز مبدع و منتقد آذری زبان آستارایی، در زمره ادب دوستان و شعرسرایانی می باشد. شعری بدون وزن و قافیه را با عنوان فرانوکه شاخه ای از شعر نو است، با درنظر گرفتن دو عامل مسلط بر جهان حاضر یعنی سرعت و فن آوری، به جهان معرفی می کند.

پاسخ
محمد

در مدرسه به من آموخته بودند تا به حرف پدر و مادر گوش بدهم من هم تا صبح بیدار می ماندم و به حرف پدر و مادر گوش می دادم!

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.