کتاب فابل های توفیق


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: فابل های توفیق
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : عباس توفیق
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

قصه های حیوانات از کهن ترین آثار ادبی انسان هاست. آنچه فابل به آن می پردازد ظاهرا رفتار حیوانات و باطنا رفتار آدمیان است. کار فابل به در می گویم، دیوار تو گوش کن است. فابل به ظاهر درباره حیوانات می گوید.ولی در باطن مقصودش حیوانات دو پاست! هنگامی که ما قصه جانوران دیگر را می خوانیم، در واقع داستان خودمان را می خوانیم و در ذهن مان تشویق می شویم فکر کنیم ما دیگر چه جانوارانی هستیم؟ ... و با چنین جانوران اطراف مان چگونه رفتار کنیم؟ فابل احمق ها را دست می اندازد. بدکاران را لو می دهد و ستم کاران را می کوبد. شناخته شده ترین این گونه قصه ها در ایران به نام فابل: فابل های لافونتن است. و معروف ترین آن: قصه روباه و کلاغ و پنیر. یکی از فایل های بسیار مشهور قرن اخیر، فابل مزرعه حیوانات شاهکار جورج اورول می باشد. نویسنده این کتاب، دکتر عباس توفیق، روزنامه نگار، شاعر، طنزپرداز، حقوق دان، جامعه شناس و رئیس هیات تحریریه ی روزنامه ی معروف توفیق می باشد. فابل هایی که در این کتاب خواهید خواند محصول کار چندین سال گذشته ی این نویسنده مشهور است. فابل های توفیق شامل یک صد فایل اورِجینال است که خالق آنها خود نویسنده است و برای نخستین بار منتشر می شود، به اضافه ی ده ها فابل آموزنده و شیرین دیگر.

نظرات
0 0
احمد

کتاب فابل های توفیق یکی از فوق العاده ترین کتاب هایی است که تا به خال خوندم. که جناب توفیق با استفاده از حیوانات افراد های حیوان صفت اطرافمان رو به خوبی به ما معرفی می کنند. واقعا کتاب اموزنده ای هس و پیشنهاد مطالعه کتاب رو به همه دوستان میدم.

پاسخ

2 0
معصومه

با سلام با تشکر از آقای توفیق بابت اثر و قلم زیباشون . من تازه خوندن کتابو شروع کردم ولی با خوندن این چند صفحه کلی چیز یاد گرفتم.اینکه نیاز نیست هر مطلب رو مستقیم به طرفت بگی.مثل نویسنده این اثر که به حیوانات میگه ولی مقصودش انسانهاست.به در میگه تا دیوار هم گوش بده.

پاسخ

1 1
سیده محدثه موسوی

فابل یا قصه حیوانات، از کهن ترین آثار ادبی انسان هاست. آنچه فابل به آن می پردازد، ظاهرا رفتار حیوانات و باطناً رفتار آدمیان است. کار فابل، حکایت «به در می گویم، دیوار تو گوش کن» است. فابل به ظاهر درباره حیوانات می گوید، ولی در باطن مقصودش حیوانات دوپاست.

پاسخ

7 5
نفس

کتاب «فابل های توفیق» اثر «عباس توفیق» است. در این مورد آمده است: « توفیق، هفته‌نامه‌ی فکاهی و طنزآمیز ایران با حدود نیم قرن فعالیت از سال ۱۳۰۲ تا ۱۳۵۰ (۱۹۲۳ تا ۱۹۷۱) بود. از این رو که مجله‌ی توفیق در شب‌های جمعه منتشر می‌شد، شعارش این بود: "همشهری! شب جمعه دو کار یاد نره: دوم خریدن مجله‌ی توفیق!" شخصیت‌های اصلی توفیق، کاکاتوفیق، گشنیزخانم (عیال کاکا)، ممولی (میمون کاکا) و ملت بود. در دوره‌ی سوم، توفیق توانست پس از دو-سه سال، انتقادات طنزآمیز خود را متوجه دولت (خصوصاً شخص نخست‌وزیر و وزرا) و وکلا و سناتورها یا سیاست‌های آمریکا و انگلیس و اسرائیل نماید. مشی سیاسی توفیق در این دوره، حمایت از ملل محروم بود، چنان‌که هنگام جنگ در ویتنام با مطالب و کاریکاتورهای ضدآمریکایی از مردم ویتنام پشتیبانی می‌کرد» این کتاب را نشر «مروارید» چاپ کرده و در اختیار خوانندگان قرار داده است.

پاسخ

2 1
محمود

این کتاب مرا به یاد کتاب قلعه حیوانات جرج اورول انداخت اگر چه تفات های بساری در این دو کتاب مب توان دید. کتاب قلعه حیوانات یک نوع طنز سیاسی است ولی این کتاب بیشتر طنز اجتماعی است لکن هر دو از شخصیت های حیوانات استفاده نموده اندو هر دو نیز طنز را استفاده نموده اند. با توجه به شرایط کلی نویسنده طنز این کتاب و نحوه نگارش کتاب کمی قدیمی به نظر می رسد و با خواننده دهه 90 شاید نتواند ارتباط برقرار کند

پاسخ

9 160
حسین

فابل به معنای قصه و حکایت است و از کلمه لاتین Fabula آمده است و در ادبیات جهانی به آن دسته از قصه ها و افسانه های کوتاه منثور یا منظوم گفته می شود که از زبان حیوانات گفته شده باشد. این کتاب نیز بیان طنز از زبان حیوانات است

پاسخ

3 1
مهناز

می توان گفت این کتاب هم مثل کتاب قلعه حیوانات است و ظاهرا حیوانات و باطنا انسان ها مد نظر هستن و خواندنش خالی از لطف نیست

پاسخ

14 5
نگار

من این کتاب خوندم خیلی کتاب خوب باحالی به همه پیشنهاد میکنم که بخونن ارزش خوندن داره میشه گفت که دیگه هر روز یه بار میخونین.

پاسخ

3 1
محسن

کتاب وقتی میخونی درباره حیوانات هست اما بسیار زیرکانه و استادانه منظورش از اون حیوان ، حیوان دوپا هست ، و اتفاقات اندر احوال انسان، که معروف ترین فابل در ایران قصه معروف روباه و کلاغ و پنیر هست و معروف ترین در دنیا قلعه حیوانات هست.

پاسخ

4 1
اعظم

با سلام وادب بنده این کتاب را مطالعه ننموده امم با بررسی نظرات ثبت شده از دوستان مشتاق تهییه و خواندن این کتاب شده ام. با سپاس

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.