کتاب لبخند در ایستگاه آخر


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: لبخند در ایستگاه آخر
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : حسین یعقوبی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

مرگ ، پس از مرگ و باقی قضایا... از دیدگاه طنز تابه حال به این فکر کرده اید که قرار است یک روز بمیرید ؟ که روزی روزگاری قرار است زندگی شما به آخر برسد؛ به ته تهش ؟ طبق تحقیقات و بررسی های میدانی، ترس شماره یک مردم آمریکا، سخنرانی در جمع و ترس شماره دویشان مرگ است. با این حساب اکثر مردم آن کشور ترجیح می دهند هنگام مراسم تدفین ، به جای اینکه مشغول سخنرانی برای جمع باشند، در تابوت خفته باشند. لبخند در ایستگاه آخر روایت متفاوت و طنزآمیزی است از شیوه های موثر مواجهه ا مرگ، و پاسخ به سوال های خروی و فرادنیوی که همیشه ذهن تان را مشغول می کرداما جرات پرسیدنش را نداشتید.

نظرات
6 3
نفس

کتاب لبخند در ایستگاه آخر با نگاهی طنز آمیز به مقوله مرگ، روش های موثر رو به رو شدن با آن، اتفاقاتی که پس از مرگ و در دنیا و فضایی دیگر رخ می دهد پرداخته است. مرگ حقیقتی است که درواقع همه مردم آن را باور دارند اما کسی آن را به خود نزدیک نمی بیند، فرهنگ ها و افراد مختلف با دیدگاهی متفاوت به آن می نگرند و مسائل پیرامون آن جزء بزرگترین و بنیادی ترین سوالات فلسفی اند.

پاسخ

7 160
حسین

طبق تحقیقات و بررسی های میدانی، ترس شماره یک مردم آمریکا، سخنرانی در جمع و ترس شماره دویشان مرگ است. با این حساب اکثر مردم آن کشور ترجیح می دهند هنگام مراسم تدفین ، به جای اینکه مشغول سخنرانی برای جمع باشند، در تابوت خفته باشند!

پاسخ

11 6
نگار

مرگ تنها واقعیتی است که از آن نمی‌توان فرار کرد. هرکسی که وارد این جهان می‌شود حتما می‌میرد و هیچکس نمی‌تواند جلوی مرگ انسان را بگیرد. مردن اتفاقی ناراحت‌کننده و در عین حال جالبی است.

پاسخ

2 6
محمد

یه جیزایش درسته ولی کامل نیست اگر از نظر دین بهش نگاه کرد غلطه ولی از دید طنز بسیار عالی ..............

پاسخ

پاسخ
نگار

مرگ تنها واقعیتی است که از آن نمی‌توان فرار کرد. هرکسی که وارد این جهان می‌شود حتما می‌میرد و هیچکس نمی‌تواند جلوی مرگ انسان را بگیرد. مردن اتفاقی ناراحت‌کننده و در عین حال جالبی است.

29 6
سپهر

مرگ حقیقتی است که درواقع همه مردم آن را باور دارند اما کسی آن را به خود نزدیک نمی بیند، فرهنگ ها و افراد مختلف با دیدگاهی متفاوت به آن می نگرند و مسائل پیرامون آن جزء بزرگترین و بنیادی ترین سوالات فلسفی اند.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

کتاب لبخند در ایستگاه آخر، روايت متفاوت و طنزآميزي است از شيوه‌هاي مؤثر مواجهه با مرگ و پاسخ به سؤال‌هاي اخروي و فرادنيوي که هميشه ذهن انسان‌ها را مشغول کرده اما جرئت پرسيدنش را ندارند. مؤلف سعی کرده تا با ادله‌های قابل قبول به اغلب اين سؤالات پاسخ دهد... این کتاب مثل دیگر آثار آقای یعقوبی بسیار خواندنی است و به دوستان توصیه می کنم حتما این کتاب رو بخوانند.

پاسخ
فرزاد

بزرگترامون وقتی کوچیک بودیم ما میگفتن مرک از رگ گردن بهت نزدیک تره ما اون موقع متوجه نمیشدیم‌ولی حالا میفهمیم چی میگن....نوستالژی

3 4
ادب

انسان غربی از دیرباز، یک تفاوت اساسی با ما داشته است و آن؛ لذت‌جویی در دوره‌های مختلف است. غیر از دوره‌ای که مسیحیت و مذهب، اساس زندگی‌اش بود، در دوره‌های دیگر زندگی آن‌ها بر محور لذت گسترش می‌یافت و این واژه در برهه‌های مختلف زمانی، معنای متفاوتی داشت؛ در دوره‌ای لذت، قناعت بود. در دوره‌ای دیگر؛ خوشگذرانی بی‌حد و حصر، و در زمانی دیگر؛ کمک به دیگران. در واقع معنای لذت را در دوره‌های مختلف، فلاسفه بر اساس نیازهای آن دوره انسان طراحی می‌کنند و همیشه یک معنای ثابت ندارد. کما این که مفاهیم زندگی انسان نیز از نوجوانی تا پیری یک معنای واحد ندارد و در سال‌های مختلف دستخوش تغییر می‌شود.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

مخالف هستم با نظرتون!!

3 4
فرنوش

یش از عصر روشنگری، تصویر عمومی از جهنم، مکانی فیزیکی آکنده از آتش بود که ماموران عذاب با ابزارهای گوناگون به شکنجه ی اهل آن مشغولند. علاقه به موضوع جهنم در قرون وسطا به اوج رسید. این علاقه به حدی بود که گویی هنرمندان آن زمان از تصویر شکنجه دیدن و سوختن گنهکاران، لذتی وافر و سادیستی می برده اند.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

این مطالب مکتوب هستند ؟؟

2 0
زهرا

مرگ به نظرم یه مسئله ایه که ما ادم ها امروزه فقط گاهی اوقات به یادش میوفتیم و ترس از اتفاقات بعدشواسمون دغدغه میشه و بعد یه مدت دوباره یادمون میره و بازم تکرار مکررات

پاسخ

1 0
لیلا

سلام متاسفانه تصویر روی جلد کتاب اصلا برام جذابیتی نداشت و رغبتی به خواندنش ندارم واصلا نمی تونم فکر کنم که مرگ و پس از مرگ بتونه طنز باشه .

پاسخ

1 0
سمیه

با سلام و ادب نگاهی طنزآمیز به مقوله مرگ، روش های موثر رو به رو شدن با آن، اتفاقاتی که پس از مرگ و در دنیا و فضایی دیگر رخ می دهد پرداخته است. مرگ حقیقتی است که درواقع همه مردم آن را باور دارند اما کسی آن را به خود نزدیک نمی بیند، فرهنگ ها و افراد مختلف با دیدگاهی متفاوت به آن می نگرند و مسائل پیرامون آن جزء بزرگترین و بنیادی ترین سوالات فلسفی اند. خواندن این کتاب را به دانشجوهام پیشنهاد می کنم. با سپاس

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.