کتاب کلاه کجاست؟


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: کلاه کجاست؟
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : یوهانس روسلر
  • مترجم : مهشید میرمعزی
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

کلاه کجاست؟ دربرگیرنده آثار داستانی کوتاهی ست که از بین مجموعه داستان های مختلف روسلر در دوره های گوناگون فعالیت ادبی او گزیده شده است و در آلمان با عنوان «بهترین داستان ها» به چاپ رسیده؛ داستان هایی که می تواند به خوبی نشان دهنده تنوع آثارش و ویژگی های سبک او و در نویسندگی باشد. داستان هایی که علاوه بر برخورداری از طنزی جذاب، از مضامین خانوادگی و اجتماعی برخوردارند و می کوشند دست روی نکته های ساده ای بگذارند که اغلب از چشم ما در طول زندگی پنهان می مانند. برای تیتر این نوشته کوتاه، از نام یکی از داستان های این کتاب «بدون در زدن وارد شوید» استفاده کردیم که به شکلی غیر مستقیم حکایت کم و کیف داستان های روسلر است، نویسنده ای که بدون در زدن خواننده را وارد دنیای شخصیت های آثارش می کند!

نظرات
0 0
امیر

چند صفحه اولشو خوندم قشنگ بود اما واقعا جلد زیبایی ندارد و اگر کسی تعریف آن را نشنیده باشد از روی دیدن جلد واقعا از کتاب خوشش نمی آید. از نظر فلسفی طنز امیزه و نشون میده چقد اطرافیان بی رحمن هر وقت میخواندم یاد انسان های دور ورم میفتادم

پاسخ

1 2
نویسی

چند صفحه اولشو خوندم قشنگ بود اما واقعا جلد زیبایی ندارد و اگر کسی تعریف آن را نشنیده باشد از روی دیدن جلد واقعا از کتاب خوشش نمی آید.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

شخصی نزد همسایه ی من آمد و گفت: « گوش کن! می خواهم چیزی برایت تعریف کنم. دوستی به تازگی در مورد تو می گفت... » همسایه ام حرف او را قطع کرد و گفت: « قبل از اینکه تعریف کنی، بگو آیا حرفت را از میان آن سه صافی گذرانده ای یا نه؟ » « کدام سه صافی؟ » همسایه ی من گفت: « اول از میان صافی واقعیت. مطمئن هستی چیزی که تعریف می کنی، واقعیت دارد؟ » « نه. من فقط آن را شنیدم. شخصی برایم تعریف کرده است. » همسایه ام سری تکان داد و گفت: « پس حتماً آن را از میان صافی دوم، یعنی شادی گذرانده ای. مسلماً چیزی که می خواهی تعریف کنی، حتی اگر واقعیت نداشته باشد، باعث خوشحالی من می شود. » « نه دوست عزیز، گمان نکنم که تو را خوشحال کند. » « بسیار خوب، پس اگر مرا خوشحال هم نمی کند، حتماً از صافی سوم، یعنی صافی فایده رد شده است. آیا چیزی که می خواهی تعریف کنی، برایم مفید است و به دردم می خورد؟ »« نه، به هیچ عنوان! » همسایه ام گفت: « پس اگر این حرف نه واقعیت دارد، نه خوشحال کننده است و نه مفید، آن را به من نگو و سعی کن که خودت هم به سرعت فراموشش کنی... »

1 7
محمد

از نظر فلسفی طنز امیزه و نشون میده چقد اطرافیان بی رحمن هر وقت میخواندم یاد انسان های دور ورم میفتادم

پاسخ

1 5
سعید

واقعا پیشنهاد میشه بهترین تشکر از سایت خوبتون و اینکه من واقعا خرسندم از عوضیت در این سایت که باعث شده میزان مطالعم بیشتر بشه

پاسخ

1 5
امیرمحمد

بسیار عالی رابطه خوب و صمیمی متن و بیان زیبا من که لذت بردم واقعا با اینکه فقط چند صفحه نمونه ی این کتاب رو مطالعه کردم

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

وقتی در حال خواندن کتاب بودم هر از چند گاهی همسایه روبرو، عمه اقدس، پسر خاله مسعود و خلاصه بیشتر دوستان و آشنایان و اقوام رو هم در لابلای سطرهای داستانها ملاقات کردم و تو ذهنم با هم گپی هم داشتیم، دنیای خسته کننده و تلخ و تکراری آدمها که باید نادیده بگیری..

0 5
امیرمحمد

با سلام و خدا قوت به مسولین و تشکر از سایت بسیار عالی که هم تزویج کتاب خوانی می کنید و مسابقه های عالی برگزار میکنید خیلی کتاب قشنگ بود.

پاسخ

0 4
کاظم

باسلام . من وقتی کتاب را خواندم یک حس خوب و طنزی در من ایجاد شد و در کل جالب و خواندنی... به همه دوستان پیشنهاد میکنم که حتما بخوانند

پاسخ

0 3
عباس

بسیار عالی بود موضوع جالبی داشت شرح زندگی زور مره رو بسیار عالی توصیف کرد. من ک واقعا لذت بردم و بسیار تاثیر گذار بود

پاسخ

0 1
مرتضی

والا هر وقت ميخواهي به كسي كمك كني ابتدا دلت ميسوزه و كمك ميكني ولي بعداز مدتي توقع ايجاد ميشه و انتظارات بالا ميره اونجاست كه دماغت ميسوزه ميگي نه امتحان كن

پاسخ

0 4
مهدی

خیلی پرمفهوم و زیبا وقتی این کتابو خوندم حسی دونم القا کرد که تا حالا به این حس نرسیده بودم و بسیار مممنون

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.