کتاب کلاه کجاست؟


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: کلاه کجاست؟
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : یوهانس روسلر
  • مترجم : مهشید میرمعزی
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

کلاه کجاست؟ دربرگیرنده آثار داستانی کوتاهی ست که از بین مجموعه داستان های مختلف روسلر در دوره های گوناگون فعالیت ادبی او گزیده شده است و در آلمان با عنوان «بهترین داستان ها» به چاپ رسیده؛ داستان هایی که می تواند به خوبی نشان دهنده تنوع آثارش و ویژگی های سبک او و در نویسندگی باشد. داستان هایی که علاوه بر برخورداری از طنزی جذاب، از مضامین خانوادگی و اجتماعی برخوردارند و می کوشند دست روی نکته های ساده ای بگذارند که اغلب از چشم ما در طول زندگی پنهان می مانند. برای تیتر این نوشته کوتاه، از نام یکی از داستان های این کتاب «بدون در زدن وارد شوید» استفاده کردیم که به شکلی غیر مستقیم حکایت کم و کیف داستان های روسلر است، نویسنده ای که بدون در زدن خواننده را وارد دنیای شخصیت های آثارش می کند!

نظرات
0 0
هانیه

حس میکنم برای طرح روی جلد خیلی وقتی گداشته نشده است وقتی متن کتاب اینقدر زیباست بهتر بود برای روی جلد ایده بهتری در نظر گرفته می شد.

پاسخ

2 0
عاطفه

مطالعه داستان های طنز سایر کشورها یکی از چالش های مطالعاتی من است! به دفعات تکرار شده که متن طنزی خواندم و برایم سوال شده که چرا برایشان خنده دار است. اما روزی که آدم شوخی آدم های کشوری دیگر را بفهمد یعنی به قلب آن کشور راه پیدا کرده است.

پاسخ

1 0
شهیده

یو هانس روسلر، با همان شور و علاقه‌ای که به نویسندگی می‌پرداخت، یک شوهر، پدر و پدر شوهر هم بود. او در رمان‌های طنز متعدد خود (من و همسرم. من و دخترم. من و دامادهایم. من و خانه‌ام) از تجربیاتش در مقام رییس خانواده تعریف می‌کند. کتاب فوق که برگزیده‌ای از تمام داستان‌های اوست، یک بار دیگر روسلر را به‌عنوان یک داستان‌نویس بزرگ مطرح می‌کند. این کتاب در آلمان با عنوان بهترین داستان‌ها منتشر شده است. داستان‌های «حال شما چطور است»، «رزهای آقای “ز”»،‌ «راه مدرسه»، «بوروکراسی»، «گل رز»، «دو کارگر ناپدید شده‌اند»، «شوهری ظرف می‌شوید»، «میز عتیقه»، «پرتره»، «تعمیرات» و «آخرین ابزار» در روزنامهٔ اعتماد به صورت ستون هفتگی منتشر شده‌اند.

پاسخ

1 17
محسن

کلاه کجاست؟ دربرگیرنده آثار داستانی کوتاهی ست که از بین مجموعه داستان های مختلف روسلر در دوره های گوناگون فعالیت ادبی او گزیده شده است و در آلمان با عنوان «بهترین داستان ها» به چاپ رسیده؛ داستان هایی که می تواند به خوبی نشان دهنده تنوع آثارش و ویژگی های سبک او و در نویسندگی باشد. داستان هایی که علاوه بر برخورداری از طنزی جذاب، از مضامین خانوادگی و اجتماعی برخوردارند و می کوشند دست روی نکته های ساده ای بگذارند که اغلب از چشم ما در طول زندگی پنهان می مانند. وسلر در این داستان ها با ظرافت و طنازی، شخصیت هایی را ترسیم کرده که نمونه های آن ها را در اطراف خود می توانیم مشاهده کنیم؛ نمونه اش آدم هایی که انتظارات بی پایانی از دیگران دارند، شخصیت هایی که در ارتباط با دیگران دچار مشکل هستند، آدم های خودبزرگ بین، کسانی که حاضر نیستند قدمی را برای دیگران بردارند. یک کتاب خواندنی برای علاقه مندان طنز.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

واقعا منکه علاقه دارم بطنز خوبه

پاسخ
جواد

از طنزهای بسیار جذاب

پاسخ
محمد

خیلی خیلی خواندنی و گیرا

2 16
مهسا

كتاب كه در داستانهاي مختلف اجتماعي و طنز تلخي از زندگي خودش را در داستانهايش مي اورد مترجم خوب هم با ترجمه عالي داستانها را با زبان طنز فارسي نوشته و هر كدام از داستانها جذابيت خودش را دارا مي باشد

پاسخ

پاسخ
فرزاد

کتاب های طنز تلخ رو میپسندم

پاسخ
جواد

هرکدام به نحوی جذاب اند

پاسخ
محمد

مورد پسندم هستن اکثرشون

2 16
نیما

طنز تلخی در این کتاب نهفته است و آن آنجایی است که شما ناآگاهانه قضاوت میشوید کتاب شما را به تفکر وا میدارد که آیا حاضرید در قبال خدمتی که به دیگران میکنید به جای پاداش، تهمت دریافت کنید و نکوهش شوید به نظر باید به این پرسش پاسخ داد که ما خوبی میکنیم که در درونمان احساس خوشایندی داشته باشیم که حتی در صورت دریافت بازخورد منفی از طرف مقابل، نفس آن عمل نیک برایمان لذت بخش باشد یا نه اگر دچار سوءتعبیر و بازخورد منفی شدیم نباید به احسان به دیگران ادامه داد

پاسخ

پاسخ
فرزاد

منم موافقم

پاسخ
جواد

کاملا درست میفرمایید

پاسخ
محمد

خیلی زیبا بیان کردید

107 17
مریم

کتاب با نگاهی به زندگی روزمرۀ انسان ها، آدم های طلبکاری را نشان می دهد که هر کاری برایشان بکنیم باز هم توقع بیشتری دارند و محبت اطرافیانشان را نادیده می گیرند. وسلر سعی نمیکند بامزه باشد و داستان هایش نشان های از طنز وجودی خودش است که آنها را وارد داستانهایش کرده.

پاسخ

پاسخ
ناهید

عالی بیان کردید. ممنون دوست عزیزم

پاسخ
فرزاد

پسندیم مطالبتونو

پاسخ
جواد

جالب بود ممنونم

پاسخ
مهسا

سخنان و توصيف خوبي از كتاب داشتيد

پاسخ
محمد

مرسی از شما

7 18
نسرین

«کلاه کجاست؟» با نگاهی به زندگی روزمرۀ انسان‌ها، آدم‌های طلبکاری را نشان می‌دهد که هر کاری برایشان بکنیم باز هم توقع بیشتری دارند و محبت اطرافیانشان را نادیده می‌گیرند.

پاسخ

پاسخ
ناهید

بله کتاب جذاب و لذت بخشی هست

پاسخ
امین

همیشه از این مدل داستانا خوشم نمیومده ولی شاید چند صفخه ازشو بخونم ببینم سبکشو دوست دارم یا نه !

پاسخ
فرزاد

واقعا با خواندش لذت میبری

پاسخ
جواد

حقیقتا لذت بخش است

پاسخ
محمد

امان از این آدما

6 26
فردوس

داستان های کوتاه و طنز الود که محتوا های زیادی داره میتونه از کودم تا بزرگه و پا این کتاب بیاره و ترجمه فوق العادش و بیان زیبا مطالب عالیه

پاسخ

پاسخ
ناهید

یکی از جذابیت هاش هم همینه

پاسخ
فرزاد

اون قسمت طنز تلخ کتاب رو جذاب میکنه

پاسخ
محمد

بیان مطالب فوق العاده اس

14 10
محمد

تو زمانی که نویسنده کتابو نوشت و تو جو جنگ و اینا واقعا طنز نوشتن خیلی جرات میخواست که دمش گرم و این کارو کرد

پاسخ

پاسخ
ا

احسنت به این دیدگاه

پاسخ
ناهید

واقعا دمشون گرم. دستمریزاد به این جرات و جسارت

پاسخ
فرزاد

از این زاویه ندیده بودمش

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.