کتاب سوزن ته گرد


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: سوزن ته گرد
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : رحیم رسولی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

مجموعه داستان طنز به نام سوزن ته گرد از 16 داستان کوتاه تشکیل شده و بخشی از دریافت ها و تجربه های تازه ی رحیم رسولی از نثر طنز به مفهوم امروزی آن است و تلاش کرده نوعی تردید میان خنده و گریه در مخاطب ایجاد کند.

نظرات
1 0
شهیده

از متن کتاب : راستش نميدونم اين داستان رو كجا خوندم يا از كي شنيدم و اصـلاً نميدونم بازگو كردنش درسته يا نه. البته نميشه گفت داستان... به نظـر من بيشتر شبيه يه قصه س كه پدربزرگا يا مادربزرگا واسه نوه هاشون تعريف ميكنن. شايدم من خودم از اونا شنيدم به . هرحـال نمـي تـونم اسمشـو بـذارم داستان. درست نيس كه آدم سليقه شو تـو مسـائل ادبـي دخالـت بـده... آخه... داستان... نمي دونم چه جوري حاليتون كنم... به نظر من داسـتان يه جورايي بايد اين داستان رو تو خودش داشته باشه؛ مث داسـتاناي شگفت دستغيب شيرازي، يا داستان راستانِ مرتضي مطهري. نميدونم تونستم حرفمو برسونم يا نـه، البتـه اينـو هـم بگمـا، مـن خـودم يـه تيكه هايي رو واسه معلم فارسيمون تعريف كردم، اتفاقاً خوشش اومد، گفت خيلي هم داستانه. آخه اون تو كار داستان و اينجور چيـزاس و به قول خودش پارامتراي داستان رو خوب ميشناسه، جايزه هاي زيادي هم از اينور اونور گرفته.....

پاسخ

1 10
مهسا

جناب رسولي ممنون از كتاب و طنزي كه ياداوري خوبي مي شود برايمان تا بدانيم و بفهميم در چه جايگاهي قرارداريم و خواهيم داشت

پاسخ

41 131
امیرحسین

کتابی که 16 داستان دارد... داستانی مثل فکر اساسی که فقط 5 خط هست و داستانی مثل بفرمایید بنشینید که 11 صفحه هست و به نظرم این داستان و داستان نشانه گذار از همه بهتر بودن.... با بعضی از داستانها حسابی میشه خندید و با بعضی ها حسابی میشه تو فکر فرو رفت.... ( هنوز یک بیت بیش تر نخوانده بودم که از شدت هیجان غش کردم و پشت تریبون از حال رفتم. با صدای ایستگاه کرج و زنگ تلفن، چشم هایم را باز کردم. مدیر انتشارات گفت: یک اصلاحیه جزئی خورده. گفتند به جای آزادی، یک واژه دیگر جایگزین کن... مثلا نواب )

پاسخ

پاسخ
فرزاد

عالی بود افرین

پاسخ
محمد

احسنت عالی بود

3 15
عاطفه

تا حالا به سوزن ته گرد اینجوری نگاه نکرده بودم! واقعیتش اصلا چند وقته ندیدمش! ولی الان که فکر میکنم خیلی چیز بدرد بخوریه و میشه کتابها در موردش خوند و نوشت!

پاسخ

پاسخ
فرزاد

کاشکی در مورد کتاب یک مقدار توضیح میدادید

پاسخ
محمد

خیلی کاربردی تر از این حرفاست

1 16
محسن

داستان های طنز عالی دارد. داستانی که زن مرد قالی را به مسجد نذر میکند وخودشون فرشی زیر پا ندارند و مرد میرود که قالی را از مسجد بیاورد...طنز گزنده دارد. خیلی خواندنی است . همچنین داستانی که ارشاد مجوز نمیدهد و میگوید برو اسم خیابان آزادی را عوض کن بذار نواب... خیلی دوست داشتم این کتاب رو

پاسخ

پاسخ
فرزاد

داستان های طنزش حرف نداره

پاسخ
امیرحسین

دقیقا این داستانهایی که اسم بردید عالی بودن ... (هنوز یک بیت بیش تر نخوانده بودم که از شدت هیجان غش کردم و پشت تریبون از حال رفتم. با صدای ایستگاه کرج و زنگ تلفن، چشم هایم را باز کردم. مدیر انتشارات گفت: یک اصلاحیه جزئی خورده. گفتند به جای آزادی، یک واژه دیگر جایگزین کن... مثلا نواب )

پاسخ
محمد

آره اسم خیابونه رو منم دوسش داشتم

2 15
محمد

اول یک سوزن به خود بزنیم و بعد یک جوالدوز به دیگران. یا وقتی داریم برنامه‌های جذاب و مهیج تلویزیون را می بینیم و از شدت هیجان، تندتند خمیازه می کشیم، قوطیِ پُرِ سوزن ته گردی را روی فرش خانه پخش و پلا کنیم و برای کاستن از شور و هیجان زیادی و ضربان بالای قلبمان، آرام آرام شروع کنیم به جمع کردنشان.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

دیدگاه جالبی بود ایولا

پاسخ
محمد

آره خیلی خوب میشه اینجوری

2 16
نسرین

یک مجموعۀ طنز است که از شانزده داستانک تشکیل شده. «فکر اساسی»، «فندک من»، «داستانش طولانیه»، « همین اقا»، «سوزن ته‌گرد»، «آخر خط»، «نشانه‌گذار»، « خدا می‌دونه»، « تا حالا دم به تله ندادی»، «اهم آخر خط»، «موها و استخوان‌ها»، «وسوسۀ خیس»، «همه چی از فرانکفورت شروع شد»، «ردیف ردیف»، «شاه‌کشون» و «بفرمایید بنشینید».

پاسخ

پاسخ
نسیم

ممنون بابت اطلاعات بیشتر

پاسخ
فرزاد

همه چی رو کامل توضیح دادید افرین

پاسخ
امیرحسین

سپاس از شما.... داستانهای بفرمایید بنشینید و نشانه گذار به نظرم عالی بودن

پاسخ
محمد

شاه کشون عالیه

3 17
سارا

مجموعه داستان طنز به نام سوزن ته گرد است و بخشی از دریافت ها و تجربه های نویسنده از نثر طنز به مفهوم امروزی آن است و تلاش کرده نوعی تردید میان خنده و گریه در مخاطب ایجاد کند. در کل خواندن این کتاب خالی از لطف نیست.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

موافقم

5 18
پوریا

راستی تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که سوزن ته گرد غیر از اتصال چند کاغذ به هم یا چساباندن برگه‌ای به تابلو اعلانات یا احتمالاً استفاده در خیاطی و کاردستی و اینجور چیزها چه کاربردهای دیگری دارد؟ من خودم به تازگی پی برده ام که می توان از این موجود به ظاهر کوچک و تیز و عصبانی، به جای استفاده‌های معمول و همیشگی، فواید دیگری هم حاصل کرد. مثلاً می شود هر وقت که گرفتار بادِ غرور و نخوت شدیم، سوزنی به خودمان بزنیم تا از شَرَش خلاص شویم. یا وقتی همچون یک انسان شریف و وارسته، پشت سر کسی صفحه می گذاریم و پنبه‌شان را می زنیم، به قول قدما، اول یک سوزن به خود بزنیم و بعد یک جوالدوز به دیگران. یا وقتی داریم برنامه‌های جذاب و مهیج تلویزیون را می بینیم و از شدت هیجان، تندتند خمیازه می کشیم، قوطیِ پُرِ سوزن ته گردی را روی فرش خانه پخش و پلا کنیم و برای کاستن از شور و هیجان زیادی و ضربان بالای قلبمان، آرام آرام شروع کنیم به جمع کردنشان. یا مثلاً...، اینکه نمی‌شود، همه را من گفتم. شما هم سعی کنید به دیگر مزایای سوزن ته گرد واقف شوید شاید بتوانید در مواقع لزوم از آن بهره‌ها ببرید.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

کامل و عالی اف ین

پاسخ
مهسا

ديدگاه جالب و خوبي بود ممنون

11 14
محمد

همه چی از فرانکفورت شروع شد عالیه عالی،اصن نداریم بهتر ازش واقعا دس خوش آقای رسولی.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

دست خوش اقای نویسنده

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.