کتاب ماهی گربه را خورد


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: ماهی گربه را خورد
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : تورج رهنما
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

کتاب حاضر مجموعه‌ای است از داستان‌های طنزآمیز. اما طنز چیست؟ طنز هنری است ظریف و کمو بیش استثنایی. اگر به اندازه کافی جدی گرفته نشود، به اثری مضحک و «نخ‌نما» و اگر بیش از حد جدی گرفته شود، به هجو تبدیل می‌شود. بر خلاف لطیفه، طنز زمینه‌ای ذهنی دارد، اما ذهن طنزپرداز ذهنی است در بند و طغیانگر و شگفتا، وسیله‌ای که طنزنویس از آن برای بیان این خشم استفاده می‌کند، خنده است! اما این خنده، سطحی نیست، برای تفریح نیست. این خنده، بغض‌آلود و از سر درد است. دکتر تورج رهنما استاد بازنشسته دانشگاه است و نویسنده و مترجم آثار متعددی در زمینه ادبیات امروز ایران و آلمان به زبان‌های آلمانی و فارسی. رهنما برنده جایزه ادبی شهر هانوفر است و نشان بین‌المللی «گوته».

نظرات
2 2
مهسا

در نام كتاب ماهي گربه را خورد خيلي جالب و لبخند اور است مي توان گفت گربه ها هم جديدا مي توانند با خواندن اين كتاب خواب ببينند سگها را مي گيرند و لاي داندانها خود همانند استخوان له كنند عجب خوابي شود

پاسخ

3 4
فرینا

باز حافظ عاشق شده است ، باز زیبارویی کمان ابرو دل از او ربوده است. باز آه های سزد و گل گاو زبان های داغ!...

پاسخ

5 26
هانیه

ماهی گربه را خورد و تبدیل به گربه ماهی شد جلو آینه ایستاد و از سبیلهای جدیدش لذت برد به این فکر بود که فردا اگر قناری زرد را بخورد چه شکلی میشود.

پاسخ

4 5
سحر

هنگامی که ماهی در تنگش شنا می کند، گربه ای زیر درخت بید خواب می بیند که ماهی را گرفته و خورده است. هنگامی که گربه ای در تنگ آبی در حال دست و پا زدن است، ماهی زیر درخت بید خواب می بیند که گربه را گرفته و خورده است. چقدر خوب است که به واقعیتهای دنیا از این زاویه هم نگاه کنیم. مثل اینکه گربه ای از دست موشی فرار می کند یا اینکه گربه ای دم شیری را گرفته و شیر را در هوا می چرخاند. این کتاب دنیای رویا را به زیبایی به ما نشان می دهد.

پاسخ

پاسخ
محمد

بسیار زیبا است و قابل تحسین

4 4
پوریا

کنج اتاقم چمباتمه زده‌ام و زانوی غم را به بغل گرفته. به حرفهای درشت محسن فکر می کنم که برای ندادن قرضش نثارم کرد. با خودم فکر می کنم چقدر خوب می شد اگر من از محسن طلبکار بودم. لبخند کم‌رنگی روی صورتم می ‌نشیند. به ثانیه نمی شود که فکر لیلا چهره‌ام را چروک می کند. وقتی پیشنهاد ازدواجم را با پوزخند و طعنه‌ای تحقیرآمیز پاسخ داد انگار تیری پولادین به قلبم فرو کرده باشد. در رویا می بینم که لیلا عاشق من شده و من هم برایش عشوه خرکی می آیم. گل از گلم می شکفد. بلند می شوم. اول به محسن زنگ می زنم و می پرسم که؛ تو نمی خوای قرضتو برگردونی؟ می گوید: تو چیزی تو سرت خورده یا کلاً رَد دادی؟ تلفن را قطع می کنم و شماره‌ی لیلا را می گیرم. می گویم: اگه تو واقعاً مشتاقی که با من ازدواج کنی، من هم حرفی ندارم. لیلا پس از مکثی طولانی جواب می دهد: ببین، من شماره چند تا تیمارستان رو برات می فرستم، یه مدتی که اونجا بمونی حالت خوب میشه. آخر شما بگویید، در روزگاری که ماهی گربه را می خورد چرا آدم نباید از این فکرها به سرش بزند؟ اگر این کتاب را نخوانید حتماً دلتان می سوزد چون نمی توانید مثل من رویاهای به این عشقی ببیند.

پاسخ

7 5
عاطفه

گربه ماهی را خورد و گربه ماهی متولد شد! ولی اگر گربه های کره زمین تمام ماهی ها رو بخورند ذره ای در شخصیتشان اثر نمی گذارد! همه گوشت می شود به تنشان!

پاسخ

43 126
امیرحسین

به نظرم کسایی که این کتاب رو خوانده اند در نهایت به 2 دسته تقسیم میشن.... یا به شدت از این کتاب خوششان خواهد آمد و لذت برده اند یا با کتاب ارتباط نگرفته اند.... یعنی حد وسطی وجود نداره.... ((یک ساعت گذشته ، اما بی نتیجه، شعر گریخته است! به کلی گریخته است! چه می توان کرد؟باید انتظار کشید، باید شکیبا بود، اما ناگهان…ناگهان…از خلوت بیرون می آید،پاورچین پاورچین، ولی نه شعر، بلکه شاخ نبات، شاخ نبات با چشمانی خواب الود و نگاهی غضبناک)) توصیه می کنم دوستان کتاب رو حتما بخوانند شاید از گروه اول باشند.

پاسخ

پاسخ
محمد

من که قطعا تو دسته ی اولم

2 36
منتظرزاده

یعنی چه؟ چرا زن ها اینقدر کم طاقتند؟چرا این قدر ایجاد مزاحمت می کنند؟ان هم این موقع روز؟آن هم با جارو؟!مگر صدای پرندگان را نمی شنوند؟مگر نوازش نسیم را حس نمی کنند؟مگر باز شدن شکوفه ها را نمی بینند؟

پاسخ

پاسخ
فرزاد

سخنان پر معنایی بود ؟؟

پاسخ
محمد

چطوری نمیبینین؟؟

3 13
نسرین

بخشی از کتاب: «باز حافظ عاشق شده است، باز زیبارویی کمان‌ابرو دل از او ربوده است. باز آه‌های سرد و گل گاو زبان‌های داغ! واقعا چه بلای بزرگی است عشق»

پاسخ

پاسخ
فرزاد

عاشق ای بخشم

پاسخ
محمد

چه بلای بزرگی....

2 14
محمد

سلام و خسته نباشید خدمت استاد محترم جناب اقای رهنما طنزی جالبی بود شیرین و گویا البته شاید عامه پسند نباشد ولی ارزش خوندن داره

پاسخ

پاسخ
فرزاد

بنظر من عامه پسندم هست

پاسخ
محمد

خیلی عامه پسنده

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.