کتاب ماهی گربه را خورد


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: ماهی گربه را خورد
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : تورج رهنما
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

کتاب حاضر مجموعه‌ای است از داستان‌های طنزآمیز. اما طنز چیست؟ طنز هنری است ظریف و کمو بیش استثنایی. اگر به اندازه کافی جدی گرفته نشود، به اثری مضحک و «نخ‌نما» و اگر بیش از حد جدی گرفته شود، به هجو تبدیل می‌شود. بر خلاف لطیفه، طنز زمینه‌ای ذهنی دارد، اما ذهن طنزپرداز ذهنی است در بند و طغیانگر و شگفتا، وسیله‌ای که طنزنویس از آن برای بیان این خشم استفاده می‌کند، خنده است! اما این خنده، سطحی نیست، برای تفریح نیست. این خنده، بغض‌آلود و از سر درد است. دکتر تورج رهنما استاد بازنشسته دانشگاه است و نویسنده و مترجم آثار متعددی در زمینه ادبیات امروز ایران و آلمان به زبان‌های آلمانی و فارسی. رهنما برنده جایزه ادبی شهر هانوفر است و نشان بین‌المللی «گوته».

نظرات
0 0
احمد

کتاب ماهی گربه را خورد همان طور که از اسم کتاب معلومه کتابی طنز یا محتوایی جذابه که متشکل از داستان های طنز است که واقعیت های زندگی رو به صورت طنز مطرح کرده است و پیشنهاد میدم حتما این کتاب رو مطالعه کنید.

پاسخ

6 5
نفس

در بخش هایی از کتاب می خوانیم:« باز حافظ عاشق شده است، باز زیبارویی کمان ابرو دل از او ربوده است.باز آه های سرد و گل گاو زبان های داغ! باز کم حوصله بودن و در خود فرورفتن ها،شب ها نمی خوابد،یا روی پاشویه حوض می نشیند ویا زیر درخت بیدمجنون دراز می کشد. واقعا چه بلای بزرگی است عشق! آن هم در پیرانه سر...»

پاسخ

1 0
معصومه

با سلام باتشکر از استاد عزیز بابت اثر زیباشون. ممنون از دوستانی که خواندن این کتابو پیشنهاد دادند.من این کتابو نخونده بودم وقتی دیدگاههای دوستانو خوندم رفتم کتابو خوندم.

پاسخ

0 1
مهدی

طنز نیز به نوع خود دارای سبک های بسیاری است. بسیاری از ما طنز را تنها برای تفریح انتخاب می کنیم اما بعضا برخی از ما طنز را برای این انتخاب می کنیم که بتوانیم واقعیت ها و حقایق تلخ و جدی جامعه را بیشتر تحمل کرده و راحت تر از آن عبور کنیم. کتاب بسیار خوبی است.

پاسخ

0 1
سیده محدثه موسوی

مجموعه‌ای است از داستان‌های طنزآمیز. اما طنز چیست؟ طنز هنری است ظریف و کم و بیش استثنایی. اگر به اندازه کافی جدی نگرفته نشود، به اثری مضحک و «نخ‌نما» ، و اگر بیش از حد جدی گرفته شود، به هجو تبدیل می‌شود. بر خلاف لطیفه، طنز زمینه‌ای ذهنی دارد، اما ذهن طنزپرداز ذهنی است در بند وطغیانگر؛ و شگفتا، وسیله‌ای که طنزنویساز آن برای بیان این خشم استفاده می‌کند، خنده است ! اما این خنده، سطحی نیست، برای تفریح نیست. این خنده، بغض آلود و از سر درد است. دکتر تورج رهنما استاد بازنشسته دانشگاه است و نویسنده و مترجم آثار متعددی در زمینه ادبیات امروز ایران و آلمان به زبان‌های آلمانی و فراسی. رهنما برنده جایزه ادبی شهر هانوفر است و نشان بین‌المللی «گوته».

پاسخ

2 1
محمود

واقعیت این است که طنز کتاب مثل طنزهای اروپایی و آمریکایی است. تا نتوانی فرهنگی کتاب را بدانی نمی توانی ارتباطی برقرار کنی. با این گونه طنز نتوانستنم ارتباط برقرار کنم و شاید به گفته فرانسیس بیکن این کتاب را فقط توانستم تورق بزنم و نتوانستم از آغاز تا پایان بخوانم. نثری به ظاهر طنز است. در کشورهای آمریکایی وقتی طنزی را می خوانید تا از پس فرهنگ آن منطقه اطلاعی نداشته باشید نمی توانید درک کنید این کتاب دقیقا همین گونه است. امیدوارم نویسنده در کارهای بعدی موفق تر عمل کنند

پاسخ

پاسخ
مهدی

درسته

12 6
نگار

کتاب حاضر مجموعه‌اي است از 40 داستان كوتاه و قطعه‌هايي با چاشني طنز. آنچه در اين داستان‌ها احتمالا نظر را جلب مي‌كند، نوع نگاه غيرمتعارف نويسنده است به واقعيت‌هاي عيني و ذهني پيرامونش.

پاسخ

پاسخ
حسین

درود برشما

1 1
روناک

کتاب خوبیه حتما بخونید زیرا انسان با خوندن کتاب آرام میشود چون کتاب کلید هر درد روحی میباشد با تشکر از دوستداران کتاب

پاسخ

2 1
محسن

کتاب ماهی گربه را خورد حاصل مجموعه‌ای است از داستان‌های طنزآمیز و طنز تلخ هست، بقول ایشون خنده طنز خنده سطحی نیست برای تفریح نیست. این خنده، بغض‌آلود و از سر درد است.

پاسخ

8 159
حسین

اسم کتاب برگرفته از مقدمه خود کتاب است از زاویه ای دیگر نگریستن به واقعیتهای جهان آنگونه که در نگاهی طنزآلود از زاویه ای دیگر داستان چوپان دروغگو را نگریسته اند ماهی گربه را خورد!

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.