کتاب خرمگس وزن ستیز


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: خرمگس وزن ستیز
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : حسین یعقوبی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

مجموعه یی است از داستان های طنز از نویسندگان جهان؛ مجموعه یی که حتی اگر در خریدنش تردید کنید، با خواندن همان مقدمه مترجم اش با دلایل آنچنان قانع کننده یی برای خریدن آن مواجه می شوید که احتمالاً تمام تردیدهایتان برطرف می شود و البته بعد از خواندن همان چند داستان اول می بینید از انتخاب تان آنقدرها هم پشیمان نیستید. باور نمی کنید، بخشی از مقدمه را همین جا بخوانید؛ «دوست عزیز خوب فکرش را بکن... حماسه و اسطوره چه دردی را از تو دوا می کند؟ اسطوره وقتی اثر می گذارد که به درد زندگی روزمره بخورد و مشکلی را از مشکلاتت حل کند اما حقیقت تلخ این است که ما قهرمان اساطیر باستانی نیستیم، بابت همین به رغم عذابی که می کشیم در اغلب موارد تنها فاجعه زده مضحکی هستیم که سبکی بار تحمل ناپذیر هستی را فقط به لطف مجموعه داستان های کوتاه طنزی مانند این مجموعه تحمل می کنیم...»

نظرات
7 3
نفس

حسين يعقوبي -نويسنده ،روزنامه نگار، مترجم، نمايشنامه نويس- فوق ليسانس زبانشناسي از پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي. برخي از آثار منتشر شده او عبارتند از: 1.نشان پنجم حماقت./جملات قصار طنز/جامعه ايرانيان/1379 2.اژدهاي دگرانديش/قصه هاي مدرن جن و پري/روزنه/1381 3.تارخ بشر از كج بيل تا هات ميل/تارخ جهان به طنز/13823 4.مرگ در مي زند/منتخب نوشته هاي وودي آلن/چشمه/1384 5.خرمگس و زن ستيز/مجموعه داستان هاي طنز/1386/مرواريد 6.قتل با عسل/گزيده جملات قصار سياسي/علمي فرهنگي/1387 7.محرمانه هاي رومئو و ژوليت/مجموعه داستان/1387/مرواريد 8.تاريخ سينماي جهان1895-2007/روزنه/1387 9.هرج و مرج محض/مجموعه طنز/مرواريد/1388 10.1389/مروارید/رمان/امشب نه شهرزاد 11.1390/مروارید/مجموعه طنز/الفبای تقلب 12.1391/فرناندو سورنتينو/گفتگو با بورخس 13.1392/اين گونه بشر اين گونه شد 14.1394/اتفاق ممنوع نيست:مجموعه داستان طنز/انتشارات ققنوس 15.1394/عاليجناب اژدها:مجموعه نمايش طنز/مرواريد 16.1395/ تخت بخواب:رمان/چشمه

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

این کتاب را بخونید تا متوجه بشیدکه ما ایرانیها سخت می خندیم.سخت تر از خیلی از مردمِ دنیاودیگه اینکه قلق خندوندن ما را فقط خودمون می دونیم چون احتمالا به داستانهای حسین یعقوبی بیشتر از بقیه می خندید البته من داستان اول مجموعه یعنی مردی که با خودش ازدواج کرد نوشتۀ چارلی فیش را خیلی دوست داشتم. حُسن یک چنین مجموعه هایی اینه که یاد می گیریم فقط به لودگی های چندش آور هنرپیشه های دست چندمِ سینمای کشور در مجموعه ها و فیلمهای تهوع آورِ سینما و تلویزیون نخندیم.این چنین مجموعه ها طبع طنز آدم را بالا می برند و تعالی می بخشند. چند تا جملۀ درست وحسابی از متن:حقیقت 1.تلخ نیست،دریافت ما از حقیقت تلخ است 2.زندگی یه کار روزمره اس اما مرگ هم تفریح جالبی نیست 3. زندگی خیلی جدی تر از آن است که بخواهید درباره اش جدی صحبت کنید 4. تنها آدمی که نظرشو عوض نمی کنه آدمیه که نظر نداره 5. امید فقط یه مسکنه نه یه داروی شفابخش 6. ترحم خرجی ندارد و البته ارزشی ندارد

8 161
حسین

اين جمله سارتر را شنيده‌ايد؟ چيزي كه مي‌خوري تبديل به نجاست مي‌شود اما چيزي كه مي‌خواني و درباره‌اش فكر مي‌كني مي‌تواند به راحتي تبديل به يك گل سرخ شود. حتم دارم كه منظور سارتر از چيز دومئ مجموعه قصه‌هاي كوتاه طنز درجه يكي مثل همين كتابي است كه در دست داريد.

پاسخ

13 5
نگار

ناقوس بزرگ : دموكراسي گاهي اوقات دردسر آفرين است ! دفاع شخصي : چشم و هم چشمي در كادو دادن به يكديگر ! اون ها از گوشت درست شدن : نظر فضايي ها در مورد زميني.

پاسخ

4 7
سپهر

فقط نام کتاب کافي است تا مخاطب در کتاب فروشي، روبه روي کتاب بايستد وبا تامل، آن را بنگرد وبعد که شرح زير عنوان را که گفته :«داستان هاي طنز از نويسندگان جهان »بخواند،از شک بيرون بيايد وپول کتاب رابپردازد وکتاب رابه خانه ببرد.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

حُسن یک چنین مجموعه هایی اینه که یاد می گیریم فقط به لودگی های چندش آور هنرپیشه های دست چندمِ سینمای کشور در مجموعه ها و فیلمهای تهوع آورِ سینما و تلویزیون نخندیم.این چنین مجموعه ها طبع طنز آدم را بالا می برند و تعالی می بخشند.

3 1
رضا

فقط مینونم بگم نخونی باختی.....................................................................................................................................................

پاسخ

5 1
ادب

اگر به داستان کوتاه، به ویژه داستان های کوتاه طنزآمیز علاقه مندید، لذت خواندن «خرمگس و زن ستیز» را از دست ندهید. اما آنچه «خرمگس و زن ستیز» را از دیگر مجموعه های طنز آمیز متمایز می کند تنوع و انتخاب داستان هایی است که هریک از نظر نوع نگاه نویسنده به مقوله طنز و قالب ها و ژانرهایی که هر نویسنده برای نوشتن داستان خود به سراغ آنها رفته با یکدیگر متفاوت اند.

پاسخ

پاسخ
حسین

ممنون و عالی

3 1
علیرضا

ناقوس بزرگ : دموكراسي گاهي اوقات دردسر آفرين است ! دفاع شخصي : چشم و هم چشمي در كادو دادن به يكديگر ! اون ها از گوشت درست شدن : نظر فضايي ها در مورد زميني.

پاسخ

4 4
فرنوش

داستانهایی از کتاب که خیلی خوشم اومد ازشون :مردی که با خودش ازدواج کرد.تو میمیری.. به همین سادگی. و سه مرد در قایق، بودن. داستان پس از تاریکی در آستانه دری نیمه باز منو یاد دنیای سوفی انداخت. داستان تماس خیلی ملموس بود برام و هم برای خودم پیش اومده و هم اطرافم خیلی میبینم نمونشو. در کل کتاب خوبیه و ارزش خوندن داره. ترجمه ی بسیار روانی هم داره

پاسخ

32 2
امیر

ناقوس بزرگ : دموكراسي گاهي اوقات دردسر آفرين است ! دفاع شخصي : چشم و هم چشمي در كادو دادن به يكديگر ! اون ها از گوشت درست شدن : نظر فضايي ها در مورد زميني.

پاسخ

3 7
هانیه

ممنون از اطلاعات فراوانی که نویسنده در مورد کتاب طنز و کتاب طنزآلود و تفاوتهاشون بیان کرده اند ترجمه خوبی بود و کلاکتابهای آقای یعقوبی تا حدی آموزشی هستند و صرفا جهت خنده نیستند.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

من داستان اول مجموعه یعنی مردی که با خودش ازدواج کرد نوشتۀ چارلی فیش را خیلی دوست داشتم. حُسن یک چنین مجموعه هایی اینه که یاد می گیریم فقط به لودگی های چندش آور هنرپیشه های دست چندمِ سینمای کشور در مجموعه ها و فیلمهای تهوع آورِ سینما و تلویزیون نخندیم.این چنین مجموعه ها طبع طنز آدم را بالا می برند و تعالی می بخشند.

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.