کتاب الفبای تقلب


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: الفبای تقلب
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : کافکا-خارمس-مارکس-پارکر
  • مترجم : حسین یعقوبی
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

در این کتاب می خوانید: گوسفندهایی که برای جاسوسی به گرگ آباد می روند، جغد فرزانه ای که با رهبری غلطش یک گله حیوان را به زیر چرخ های یک تریلی هدایت می کند، نویسنده ای که نمی داند چطور از شر جنازه ی پیرزنی که مدام زنده می شود خلاص شود، ستاره ای که بعد از یک آخرالزمان هسته ای تنها دغدغه ی حفظ شهرتش را دارد، دختر زشتی که به یک سبدساز سفارش ساخت یک شوهر حصیری می دهد و... «الفبای تقلب» مجموعه ی سی و هفت داستان کوتاه و خیلی کوتاه طنز سوررئال، فانتزی و گروتسک از نام آوران این حوزه است.

نظرات
6 6
نفس

چندی پیش گزارشگر روزنامه‌ی نیویورک نیوز گزارشی از یک زن نسبتا ریزه میزه منتشر کرد که درون یک کیوسک تلفن عمومی زندگی می‌کرد. تمام تجهیزات خانه‌ی این خانم منحصر بود به یک بخاری، یک صندلی تاشو، مقداری حبوبات و یک شماره از مجله‌ی ریدرز دایجست. این خانم در مصاحبه‌اش با خوشحالی گفته بود: فکرشو بکنین، نه تنها یه خونه برای زندگی دارم، بلکه یه چیزی دارم که دسترسی بهش برای خیلی‌ها سخته…یک تلفن!

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

این کتاب را با دیدن نام جیمز تربر انتخاب کردم چرا که یافتن ترجمه فارسی نوشته های او دشوار است. با مطالعه کتاب دیدم مترجم و گردآورنده کار با کیفیتی انجام داده و طراحی جلد هم متناسب با داستان های سورئال و فکاهی انتخاب شده است. در این کتاب داستان هایی از ده نویسنده گردآوری شده اند که کافکا، تربر و گروچو مارکس مشهورترین آنها هستند. اگر با فضای سورئال و هجو مدرن بیگانه نیستید، این داستان ها می توانند لبخند بر لبانتان بنشانند. پیشنهاد میکنم این کتاب رو حتما بخوانید و لذت ببرید.

12 6
نگار

طنز کافکا همیشه سرشار از نبوغ منحصر بفرد و چند لایه و معنا دار است و سر لوحه و منزلگاه فکری مناسبی برای نویسندگان و اندیشمندان است ....

پاسخ

7 163
حسین

طنز نوشته هایی از نویسندگان بزرگی چون کافکاست، مجموعا 38 داستان طنز و در انتها نیز بررسی تفاوت طنز و کمدی تصور کافکا با لبخندی بر لب کمی غریب به نظر می رسد

پاسخ

31 9
سپهر

این کتاب با طنزنوشته‌هایی از جیمز تربر، ‌فرانتز کافکا، ‌دانیل خارمس‌، گروچو مارکس‌، دوروتی پارکر و ... و همچنین مطلبی درباره تفاوت طنز و کمدی همراه است.در ابتدای هر بخش، یادداشتی درباره نویسنده مورد نظر منتشر شده

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

در این کتاب داستان هایی از ده نویسنده گردآوری شده اند که کافکا، تربر و گروچو مارکس مشهورترین آنها هستند. اگر با فضای سورئال و هجو مدرن بیگانه نیستید، این داستان ها می توانند لبخند بر لبانتان بنشانند.

4 11
ادب

کتاب الفبای تقلب ما را با 10نویسنده با ملیت ها و سبک های گوناگون آشنا می کند. داستان های این نویسندگان بیشتر در قالب های سورئال، طنز، گروتسک، فانتزی، پارودی و طنز سیاه نوشته شده اند. این مجموعه شامل سی و هشت داستان از 10 نویسنده برتر جهان در این سبک نوشتاری است که توسط مترجم انتخاب و به فارسی بر گردانده شده است.

پاسخ

پاسخ
رضا

درک بالایی دارین؛ استفاده کردم از مطلبتون

2 4
فرنوش

طنز بارزترین نشانه‌ی وجود فرهنگ و تمدن در یک کشور است. و طنز واقعی طنزی است که همراه با شاد کردن مخاطب او را وادار به تفکر کند. طنز، خشمی است که به هنر تبدیل می‌شود.

پاسخ

0 0
علی

باسلام وعرض ادب الفبای تقلب مجموعه‌ی سی و هفت داستان کوتاه و خیلی کوتاه طنز سوررئال، فانتزی و گروتسک از نام آوران این حوزه است. آثار طنز نویسندگانی همچون جیمز تربر، دانیل خارمس، گروچو مارکس، دوروتی پارکر و فرانتس کافکا در این کتاب گردآوری شده‌اند.

پاسخ

2 4
علی

انتشارات معتبر. نویسنده ها معروف و نامی. مترجم خوب و قابل قبول. قیمت واقعا منصفانه. کتاب واقعا سرگرم کننده. دیگه چی می خواهید. نکنه برای این که کتاب را تهیه کنید و بخوانید منتظرید یک کیک و نوشابه اشانتیون بگیرید؟

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

در این کتاب داستان هایی از ده نویسنده گردآوری شده اند که کافکا، تربر و گروچو مارکس مشهورترین آنها هستند. اگر با فضای سورئال و هجو مدرن بیگانه نیستید، این داستان ها می توانند لبخند بر لبانتان بنشانند.

2 3
غزل

داستان های جالبی داشت، برای کسانی که علاقه مند به مکتب سورئالیسم هستند حتما جالب انگیز میتونه باشه.

پاسخ

1 3
اعظم

با سلام وادب الفبای تقلب مجموعه‌ی سی و هفت داستان کوتاه در قالب طنز است.من نتایج اخلاقیشو دوست داشتم مثلا این هر حرف مزخرفی را به صرف اینکه جایی چاپ شده باور نکن.خواندن این کتاب را به دانشجوهام پیشنهاد می کنم. با سپاس

پاسخ

پاسخ
رسول

سلام منم با نظر شما موافقم.موفق و موید باشید

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.