کتاب آدم محتاط


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: آدم محتاط
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : عباس توفیق
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

آنچه در این کتاب خواهید خواند گزینه ای از داستان های کوتاه متنوع فکاهی و طنزآمیز نگارنده است که تعدادی از آن ها طی سالیان دراز در هفته نامه ی معروف فکاهی و طنزآمیز توفیق در صفحه ی «داستان هفته ی توفیق» به چاپ رسیده است که شامل بیست داستان کوتاه طنز و کاریکاتورهایی از غلامعلی لطیفی کامبیز درم بخش ناصر پاکشیر و ثنا حسین پور می باشد. دکتر عباس توفیق طنزنویس طنزسرا کاریکاتوریست سردبیر رئیس هیأت تحریریه و یکی از سه نفر صاحبان و ناشران روزنامه ی توفیق است. او دارای درجه ی لیسانس از دانشکده ی حقوق و علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه تهران و درجه ی دکتری جامعه شناسی از دانشگاه سوربُن پاریس می باشد. تز دکتری او تحت عنوان نقش مطبوعات فکاهی و طنزآمیز در جامعه ی ایران با درجه ی «بسیار افتخارآمیز» به تصویب دانشگاه پاریس رسیده است. این کتاب همچنین از طرف “Encyclopedie de I’Islam” (دائره المعارف اسلامی فرانسه) به عنوان یکی از منابع و مآخذ معتبر آن دائره المعارف درباره ی فکاهیات و طنز فارسی شناخته شده است.

نظرات
3 2
مهسا

استاد گرامي جناب توفيق از هنرمندان خوب كشورمان هستند اثار خوبي نوشتند با اين كتاب اشنايي ندارم اما در توضيحات ان مبتني بر كتاب مفيدي مي باشد

پاسخ

پاسخ
محمد

حتما بخونین تا بیشتر با ایشون آشنا بشین

3 6
شهیده

با اینکه طنزهای نوشته شده در کتاب قدیمین ولی هنوز باعث میشن که لبخند بزنیم و شاد شیم ، چی بهتر از این!

پاسخ

پاسخ
محمد

چی از این بهتر؟

2 6
ابوالفضل

درجه‌ی دکتری از دانشگاه سوربن فرانسه آنقدر جدی به نظر می‌رسد که آدم انتظار ندارد فرد مذکور لبخند بزند چه برسد به اینکه طنزپرداز شود. تحصیلات جناب توفیق برایم بسیار جالب بود. باید هرچه زودتر کتاب آدم محتاط را بخوانم. من این کتاب رو ندارم و نخوندم. خوبه واقعا؟ بیاین بگین تو رو خدا... تا حالا هم کسی بهم معرفیش نکرده.. تعدادی از این داستان‌ها در طول سالیان دراز در روزنامه‌ی معروف فکاهی و طنزآمیز «توفیق» در صفحه‌ی «داستان هفته توفیق» به چاپ رسیده است. دکتر عباس توفیق طنزنویس، طنزسرا، کاریکاتوریست، سردبیر، رئیس هیات تحریریه و یکی از سه نفر صاحبان و ناشران روزنامه‌ی توفیق است.

پاسخ

پاسخ
محمد

حتما بخونین

42 10
امیرحسین

ادبیات و طنز چند دهه گذشته که خواندنش خالی از لطف نیست. چرا که طنزهایش هنوز هم جواب می ده ! و آدم رو به خنده می ندازه... ضمنا کتاب مقدمه و موخره ای داره که برای آشنایی با توفیق بسیار مفید است.... کتاب رو حتما بخوانید... لذت خواهید برد

پاسخ

پاسخ
فرزاد

موافق عالی بودش

پاسخ
محمد

بسیار لذت میبرن خواننده ها از خوندنش

3 17
عاطفه

درجه‌ی دکتری از دانشگاه سوربن فرانسه آنقدر جدی به نظر می‌رسد که آدم انتظار ندارد فرد مذکور لبخند بزند چه برسد به اینکه طنزپرداز شود. تحصیلات جناب توفیق برایم بسیار جالب بود. باید هرچه زودتر کتاب آدم محتاط را بخوانم.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

بخونیدش عالی هستش

پاسخ
محمد

آره طنازی به تحصیلاتشون نمیخوره :))

3 16
محمد

من این کتاب رو ندارم و نخوندم. خوبه واقعا؟ بیاین بگین تو رو خدا... تا حالا هم کسی بهم معرفیش نکرده..

پاسخ

پاسخ
فرزاد

اره حتما بخونید عالیه

پاسخ
محمد

شک نکنین از خوندنش پشیمون نمیشین

3 16
محسن

آدم محتاط پر از داستان طنز است. البته فهرستش شماره صفحاتش اشتباه چاپ شده.مثلا داستان کسی که حسرت یک درد بی درمان را میکشید در فهرست خورده ۱۰۷ اما در متن کتاب در صفحه ۱۰۵ است😊😊 ۲۲ داستان طنز خواندنی دارد. در نامه ای به خدا گفته خدا نکند ادم بی پول بیکار هم باشد که یقینا به کله اش خواهد زد 😊 مثل الان من!! که به خودم قول دادم نفر اول جشنواره بشم و برای همه کتابها نظر بنویسم حتی انهایی که نخوانده ام را لااقل حدس بزنم چی دارن😊 .

پاسخ

پاسخ
عاطفه

شاید محض شوخی صفحاتو جا‌به‌جا زدن :)

پاسخ
فرزاد

جالب بودش ممنون

پاسخ
محمد

چه تلاشی احسنت :))

4 17
فردوس

یه کتاب خیلی باحال با پر از کاریکاتورهای جالبه تقریبا یه بیستا داستان طنز فکاهی داره که نه خیلی طولانیه نه خیلی کوتاه کتابش سنگین و خسته کنندس برعکس دوست داشتنیه

پاسخ

پاسخ
فرزاد

ارع واقعا دوست داشتنی هستش

پاسخ
مهسا

توضيح مختصر اما مفيدي داديد

پاسخ
محمد

بسیار دوست داشتنیه

0 0
علی

عالیه دوسش دارم

پاسخ

5 16
نسرین

هفته‌نامۀ «توفیق» مجلۀ طنز پیش از انقلاب بود که گاهی وقتی توقیف می‌شد مردم شایعه می‌كردند كه به‌خاطر فلان شعر یا كاریكاتور -كه هیچ‌گاه در توفیق چاپ نشده بود- توقیف شده است.

پاسخ

پاسخ
فرزاد

چه جالب اطلاع نداشتم

پاسخ
نسیم

جدی؟ چه جالب!

پاسخ
محمد

جالبه ها

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.