کتاب انقلاب مشروطه با رسم شکل


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: انقلاب مشروطه با رسم شکل
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : محمد رفیع ضیایی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

در این کتاب وقایع مشروطه تا کودتای 1299 به طنز روایت می شود و شاهان قاجار از ناصرالدین شاه تا مظفرالدین شاه و حتی کودتای رضاخان به طور اجمالی و طنز در میان صفحه های آن جا دارند با بیش از 350 کاریکاتور با شرح های کوتاه درباره ی وقایع مهم مشروطه می تواند برای مخاطبان جالب باشد. محمدرفیع ضیایی از پیشکسوتان طنز در ایران به شمار می رود و بیش از سی سال در نشریات مختلف فکاهی به فعالیت پرداخته است او بیش از هرکس دیگری در مورد تاریخ کاریکاتور و کارتون در ایران به تحقیق و گردآوری اطلاعات پرداخته و مقالات او مرجعی برای بررسی تئوری این هنر در ایران به شمار می روند. از مهم ترین فعالیت های او حضور در مجله ی خورجین و همچنین همکاری با گل آقا از اولین شماره ی آن است. هزاران کاریکاتور از او به چاپ رسیده است.

نظرات
2 0
امیر

البته جالب اینکه اسم ایشون شبیه آقای رضا ریه هست که ایشون هم طناز هستن! ولی بطور خلاصه در این کتاب وقایع مشروطه تا کودتای ۱۲۹۹ به طنز روایت می شود و شاهان قاجار از ناصرالدین شاه تا مظفرالدین شاه و حتی کودتای رضاخان به طور اجمالی و طنز در میان صفحه های آن جا دارند با بیش از ۳۵۰ کاریکاتور با شرح های کوتاه درباره ی وقایع مهم مشروطه می تواند برای مخاطبان جالب باشد. محمدرفیع ضیایی از پیشکسوتان طنز در ایران به شمار می رود و بیش از سی سال در نشریات مختلف فکاهی به فعالیت پرداخته است او بیش از هرکس دیگری در مورد تاریخ کاریکاتور و کارتون در ایران به تحقیق و گردآوری اطلاعات پرداخته و مقالات او مرجعی برای بررسی تئوری این هنر در ایران به شمار می روند. از مهم ترین فعالیت های او حضور در مجله ی خورجین و همچنین همکاری با گل آقا از اولین شماره ی آن است. هزاران کاریکاتور از او به چاپ رسیده است. این کتاب با نثر طنز و ساده اش بیان تاریخی مخاطب پسندی دارد ،کاریکاتور های موجود در کتاب بسیار خلاقانه و دلچسب بوده و مخاطب را غرق در وسعت دید هنرمند می کند .دوران مشروطه یکی از دوران هایی است که نویسندگان بزرگی اون رو مجسم کردند. تاریخ همیشه جزو لاینفک کتابهای مدرسه بوده و هست. شاید حداقل با رسم شکل برای همه جالب تر باشه. تصویر معمولا جذاب تر از نثر هست و چه بهتر که این تصویر به شکل کاریکاتور باشه. جنبه طنز این تصاویر در خواننده کتاب ایجاد رغبت خواهد کرد. استفاده از زبان طنز برای بیان وقایع یکی از بهترین روش های برای ارایه مطلب و القای مفهمون مورد نظر نوسینده به مخاطب میباشد که در این کتاب با بیان فکاهی که دارد و کارکاتور های جذاب به خوبی توانسته ای مهم را براوده کند در کتاب انقلاب مشروطه به رسم شکل وقایع مشروطه تا کودتای ۱۲۹۹ به طنز روایت می‌شود و شاهان قاجار از ناصرالدین‌شاه تا مظفرالدین‌شاه و حتی کودتای رضاخان، به‌طور اجمالی و طنز در میان صفحه‌های آن جا دارند. وقتی کتاب تاریخ مشروطه ایران به قلم احمد کسروی را خواندم آنرا کمی کسل کننده یافتم اما این کتاب با نثر طنز و ساده اش بیان تاریخی مخاطب پسندی دارد

پاسخ

2 0
روژینا

البته جالب اینکه اسم ایشون شبیه آقای رضا ریه هست که ایشون هم طناز هستن! ولی بطور خلاصه در این کتاب وقایع مشروطه تا کودتای ۱۲۹۹ به طنز روایت می شود و شاهان قاجار از ناصرالدین شاه تا مظفرالدین شاه و حتی کودتای رضاخان به طور اجمالی و طنز در میان صفحه های آن جا دارند با بیش از ۳۵۰ کاریکاتور با شرح های کوتاه درباره ی وقایع مهم مشروطه می تواند برای مخاطبان جالب باشد. محمدرفیع ضیایی از پیشکسوتان طنز در ایران به شمار می رود و بیش از سی سال در نشریات مختلف فکاهی به فعالیت پرداخته است او بیش از هرکس دیگری در مورد تاریخ کاریکاتور و کارتون در ایران به تحقیق و گردآوری اطلاعات پرداخته و مقالات او مرجعی برای بررسی تئوری این هنر در ایران به شمار می روند. از مهم ترین فعالیت های او حضور در مجله ی خورجین و همچنین همکاری با گل آقا از اولین شماره ی آن است. هزاران کاریکاتور از او به چاپ رسیده است.

پاسخ

2 0
رضا

این کتاب با نثر طنز و ساده اش بیان تاریخی مخاطب پسندی دارد ،کاریکاتور های موجود در کتاب بسیار خلاقانه و دلچسب بوده و مخاطب را غرق در وسعت دید هنرمند می کند .دوران مشروطه یکی از دوران هایی است که نویسندگان بزرگی اون رو مجسم کردند.

پاسخ

1 0
ایمان

تاریخ همیشه جزو لاینفک کتابهای مدرسه بوده و هست. شاید حداقل با رسم شکل برای همه جالب تر باشه. تصویر معمولا جذاب تر از نثر هست و چه بهتر که این تصویر به شکل کاریکاتور باشه. جنبه طنز این تصاویر در خواننده کتاب ایجاد رغبت خواهد کرد.

پاسخ

2 2
عماد

استفاده از زبان طنز برای بیان وقایع یکی از بهترین روش های برای ارایه مطلب و القای مفهمون مورد نظر نوسینده به مخاطب میباشد که در این کتاب با بیان فکاهی که دارد و کارکاتور های جذاب به خوبی توانسته ای مهم را براوده کند

پاسخ

2 4
علی

کلا دیدگاه طنز توی ادبیات ما جایگاه خیلی خیلی خوبی پیدا کرده و تاثیر زیادی روی افراد جامعه میگذاره، چه بهتر که این زبان طنز با تاریخ آمیخته شود اون هم تاریخ مشروطه که خیلییییی جذاب هست خودش، امیدوارم تجربه خوبی از خوندن این کتاب بدست بیارم.

پاسخ

8 4
نفس

محمد رفیع ضیایی هم رفت یکی از باسواد ترین کارتونیست های طنز معاصر که قدرش مجهول ماند و در خور شانش قدر دانی نشد. گل آقا برای من نوشته بود:«در اتاق پشت سر شما درویشی نشسته که بسیار دانش و آگاهی و تجربه اش افزون است...»و مرا توصیه کرده بود به خوشه چینی از محضرش:«حسن ضیایی این است که با مسئولیت کار میکند.یکبار ده ها سوژه می دهد و من از این بابت همیشه ممنون شان بوده ام.»...مطلب خواسته بودم از ایشان و برایم یادداشتی مصور گذاشته بودند.مردی با یک تور ماهیگیری بر دوش که سوت زنان داشت می رفت و 14 سال بعد رفت...بدون تور ماهیگیری!

پاسخ

پاسخ
نگار

استفاده از زبان طنز برای بیان وقایع یکی از بهترین روش های برای ارایه مطلب و القای مفهمون مورد نظر نوسینده به مخاطب میباشد که در این کتاب با بیان فکاهی که دارد و کارکاتور های جذاب به خوبی توانسته ای مهم را براوده کند.

9 3
حسین

وقتی کتاب تاریخ مشروطه ایران به قلم احمد کسروی را خواندم آنرا کمی کسل کننده یافتم اما این کتاب با نثر طنز و ساده اش بیان تاریخی مخاطب پسندی دارد

پاسخ

3 6
مهدی

به واقع کاریکاتور های موجود در کتاب بسیار خلاقانه و دلچسب بوده و مخاطب را غرق در وسعت دید هنرمند می کند

پاسخ

14 8
نگار

عالی است طنازانه در نگارش و ترسیم کارتون‌ها، به‌مرور اتفاقاتی که قبل و بعد از مشروطه بر ایران گذشت، پرداخته است. این هنرمند، در ابتدای کتاب «انقلاب مشروطه با رسم شکل!» از عادت طنازی طنزپردازان به‌عنوان دلیل نگارش این اثر سخن.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

در این کتاب وقایع مشروطه به زیبایی با زبان طنز روایت شدند...یه کتاب عالی که به قول دوستان تاثیرش بیشتر از کتابهای تاریخ زمان مدرسه هستش... این کتاب قطعا یکی از بهترین کارهای شادروان محمد رفیع ضیایی هستش... ایشون بیشتر از هرکس دیگری در مورد تاریخ کاریکاتور و کارتون در ایران به تحقیق و گردآوری اطلاعات پرداخته. حتما کتاب رو بخوانید و لذت ببرید.

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.