کتاب بغل کردن دنیا


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: بغل کردن دنیا
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : جواد مجابی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

این کتاب مجموعه مقاله های کوتاه و طنز جواد مجابی درباره ی زندگی و نسبت انسان با زندگی است. کتابی که درباره ی دنیا و طنز حرف می زند. انتشارات مروارید گزینه اشعار جواد مجابی را نیز منتشر کرده است.

نظرات
0 1
احمد

کتاب بغل کردن دنیا قلم رسایی و جذابی دارد ونیز کتاب انگیزشی است که همه افراد رو به خوندن کتاب تشویق می کند و نیز یه صورت غیر مستقیم میگوید که زندگی بدون کتاب معنایی نداردو نیز موضوع کتاب که درمورد انسان و جهان هستی است نیز بسیار جالبه.

پاسخ

1 1
محمود

کتاب،کتابی است که وقتی خواننده آن را می خواند شوق مطالعه عجیبی را پیدا می کند.من زمانی که این کتاب را دیدم از سر کنجکاوی کتاب را خواندم و بعد از پایان کتاب دیگر علاقه پیدا کردم که بروم کتاب های جدیدی را بخوانم.

پاسخ

0 1
هانیه

به نظر من کتاب جالبی است.وقتی کتاب را خواندم احساس کردم نسبت به قبل از کتاب شوق مطالعه در من بیشتر شد .نویسنده با نگاهی عمیق به ما می آموزد که زندگی بدون مطالعه مثل دریای بی ماهی است.امیدوارم نویسنده با قلم شیوا و رسایی که دارند بتوانند در راستای تقویت فرهنگ کتابخوانی تلاش بیشتری داشته باشند.به نظر من نویسنده با این اثر توانسته است کمک شایانی به کتابخوانی بکند.

پاسخ

1 0
معصومه

با سلام ممنون از نویسنده ی باتجربه و عزیزمان آقای مجابی بابت اثر زیباشون. نام کتاب بیانگر معنای اثر است. گویند از کوزه همان برون تراود که در آن بود. ممنون از دوستانی که پیشنهاد خواندن این کتاب را بهم دادند.

پاسخ

1 0
سیده محدثه موسوی

کتابی بسیار زیبا با قلمی جذاب و رسا که آدم رو مجذوب و معطوف به روابط انسان و زندگی از منظر طنز می کند و من واقعا به شخصه پسندیدمش و برای شما هم پیشنهادش میکنم. این کتاب طنز نوشته ای بین انسان و جهان هستی و ارتباطات میان این دو، البته نسبت به اینکه من خلاصه ای از این کتاب رو خوندم میتونم بگم یکم عامه‌فهم نیست و جملاتش یکم سنگین یا سخت فهم هست.

پاسخ

6 3
نفس

کتاب «بغل‌کردن دنیا» نوشته‌ی «جواد مجابی» است. این کتاب مجموعه مقاله‌های کوتاه و طنز درباره‌ی زندگی و نسبت انسان با زندگی است. برخی از عناوین فهرست این کتاب عبارت‌اند از :«یادداشت‌های جد بزرگوار»، «جانورنوشت‌ها»، «فرشته‌نوشت‌ها»، «سنگ‌نوشت‌ها»، «فال‌های واقعی برای شهروندان غیرواقعی»، «خاطرات یک مونیتور روشن»، «یادداشت مشترک میز و صندلی»، «چیزی خلاف عادت من؛ غم»، «شاعر و شهر»، «این جهان پاک خواب کردار است» و… . جواد مجابی متولد مهر سال 1318 در شهر قزوین است. او شاعر، نویسنده، طنزپرداز و روزنامه‌نگار ایرانی است و آثار بسیاری از وی به چاپ رسیده است. مجابی مدت کوتاهی هم سردبیر مجله‌ی ادبی «دنیای سخن» بود. در بخشی از متن کتاب با عنوان «یادداشت‌های جد بزرگوار» می‌خوانید: «پیش از آنکه تو، تو شده باشی، مدت‌ها من، من بوده‌ام. زمان مرا پیر نکرد، زمانه در لباس زمان، مرا فرسود. تو از کتاب می‌آیی وقتی‌که من آن‌همه کتاب شده بودم. این‌قدر شلوغ نکن، عادی باش! این را پس از شلوغی‌هایش می‌گفت. کافی ست اینجا و این وقت، بدشانسی نیاوری! وگرنه کسی اینجا شانس نمی‌آورد. در فواید سکوت ساعت‌ها داد سخن می‌داد. عزلت می‌گزیند تا دور از داوری دیگران، آن کرم حقیر را اژدها کند. از ترس مرگ دایم از مرگ می‌گفت، مبادا اجل در سکوت غافلگیرش کند….»

پاسخ

0 1
مهدی

کتابی بسیار زیبا و با قلمی جذاب و رسا که آدمی را مجدوب و معطوف به روابط و نسبت انسان و زندگی از منظر طنز می کند و به نوعی درباره طنز حرف می زند. طنزی که جنسش فرق می کند. حتما بخونیدش.

پاسخ

7 160
حسین

از ترس مرگ دايم از مرگ مي گفت، مبادا اجل در سکوت غافلگيرش کند کافي ست اين جا و اين وقت، بدشانسي نياوري! وگرنه کسي اين جا شانس نمي آورد.

پاسخ

12 6
نگار

دنيا را با تمام غم و شادي هاي ان دوست دارم چرا كه مي توانم در ان مادر و پدر داشته باشم خانواده داشته باشم دوستاني داشته باشم عشق و عاشقي دارم مهر و محبت فرزندي و پدر و مادري دارد زيبايي هاي كه در هيچ جاي ديگر نمي توان ا ن را بدست اورد دنيا و من مكمل هم هستيم تا زمانيكه به سر منزل مقصود هر دو نائل شويم.

پاسخ

0 1
روناک

کتاب خوبیه حتما بخونید زیرا انسان با خوندن کتاب آرام میشود چون کتاب کلید هر درد روحی میباشد با تشکر از دوستداران کتاب

پاسخ

پاسخ
مهدی

درسته

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.