کتاب نادرشاه و دختر کولی


تصویر
  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: نادرشاه و دختر کولی
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : علیرضا حسن‌زاده
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

ناشر هنوز متنی قرار نداده است

نظرات
0 0
فرزاد

نویسنده کتاب، مردم‌شناس است و در این کتاب، افسانه‌های مردمی درباره شخصیت نادرشاه را با داستان تلفیق کرده است. او در این اثر، چهره دیگری را از شخصیت مقتدر نادرشاه افشار به مخاطب ارائه می‌کند.

پاسخ

9 0
حمید

پرستار گفت:گلوله‌ای به کتف راستت خورده است و چند روز بود که بیهوش بودی. شانس آوردی که تو و چند سرباز دیگر را با خود به پشت جبهه آوردند. نادر پرسید: چه کسی مرا نجات داد؟ پرستار گفت: تا آن‌جا که من شنیده‌ام، یک زن کولی تو را نجات داد نادر با تعجب پرسید: یک زن کولی؟ و سپس رویای کولی و عشق نادر

پاسخ

29 0
فرزاد

سرزمین کولیان کجاست؟ کولیان چون باد به همه جا می روند و اسیر خاک و خانه نمی شوند. کولیان از هند به ایران می آیند. از گذشته می دانند ، رازهای آینده را فاش می کنند ، قصه می گویندو با آوازی بهاری، غبار غم ها را که چون برگ های پاییزی بر سر و روی شهر ها ریخته و در جان مردم خانه کرده است، از دل ها پاک می کنند. این رمان حکایتی از داستان کولیان در ایران است. از بهرام تا نادرشاه افشار و شاهان قاجار ، نادرشاه دل به دختری کولی می بندد و برای وصل او تا هند می رود. آن که به کولی دل می بازد، میان رفتن و ماندن یا میان عشق و جنگ یکی را می باید انتخاب کند. فتح هند یا فتح قلب دختری که از او می خواهد همه چیز را رها کرده و با او به همه جای جهان سفر کند، دختر کولی میگوید : «عاشق اسیر خاک و خانه نمی شود» اما او بر سر دوراهی مانده است

پاسخ

61 0
پویا

کسانی که با قصه‌های عامیانه ایران آشنا هستند می‏دانند که در افسانه‏هایی چون سنگ صبور، شخصیت دختر کولی یک شخصیت کلیدی به شمار می‌آید، اما نویسنده رمان نادر‏شاه و دختر کولی به بازتعریف شخصیت و کاراکتر دختر کولی در رمان خود می‌پردازد و او این بار نه یک شخصیت منفی بلکه یک شخصیت مثبت است.

پاسخ

  • <1>

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.