کتاب آسانسورچی


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: آسانسورچی
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : پوریا عالمی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

من تنها آسانسورچی دنیا هستم که قصه بالا و پایین رفتن هایم را برایتان تعریف می کنم. آسانسورچی صفحه ای است که به دعوت بزرگمهر حسین پور در چلچراغ راه انداختم. برخلاف باقی نویسندگان و روزنامه نگاران تا الان هیچ کدام از مجموعه آثار پیوسته مطبوعاتی این قلم، شانس نداشته غول مرحله آخر را رد کند و مجوز انتشار بگیرد.

نظرات
0 0
امیر

شاعر طنز پرداز 'رضا احسان پور ' می فرماید : 《 حافظ به خود نپوشید این خرقه ی می آلود/ ای شیخ پاکدامن! رخت اضافه داری ؟ 》 توی آسانسور به آقای آسانسورچی گفتیم میریم طبقه دوازدهم. آقای آسانسورچی گفتند نه نمی شه ما تا طبقه پنجم بیشتر نمی ریم. بقیه شو اگه خواستین باید پیدا برین. گفتیم آخه چرا؟ جواب دادند که فقط آدمهای خاصی می تونن راحت برن اون بالا بالاها. این آسانسور اصلا واسه اونها ساخته شده. گفتیم اگه بخوایم پایین بریم چی؟ گفتند که اون اشکالی نداره. اگه بخواین تا طبقه منفی دوازده هم می رسونیمتون. از آقای آسانسورچی تشکر کردیم و قید آسانسور سوار شدن رو کلاً زدیم. خیلی کتاب خوبیه واقعا خاصه پیشنهاد میکنم بخوانید پیشمون نمیشید ولی حتما جدیدش باشه چون فکر کنم ورایش قدیمی داشته باشه انلاین خرید کنید بهتره پوریا عالمی خیلی خوبه خاصه نظرم کتاب باحالی بود ارزش یک بار خواندن را دارد ولی در کل جذابیت انچنانی برای من مثل بقیه کتاب ها نداشت

پاسخ

0 0
فاطمه

شاعر طنز پرداز 'رضا احسان پور ' می فرماید : 《 حافظ به خود نپوشید این خرقه ی می آلود/ ای شیخ پاکدامن! رخت اضافه داری ؟ 》

پاسخ

2 2
سحر

توی آسانسور به آقای آسانسورچی گفتیم میریم طبقه دوازدهم. آقای آسانسورچی گفتند نه نمی شه ما تا طبقه پنجم بیشتر نمی ریم. بقیه شو اگه خواستین باید پیدا برین. گفتیم آخه چرا؟ جواب دادند که فقط آدمهای خاصی می تونن راحت برن اون بالا بالاها. این آسانسور اصلا واسه اونها ساخته شده. گفتیم اگه بخوایم پایین بریم چی؟ گفتند که اون اشکالی نداره. اگه بخواین تا طبقه منفی دوازده هم می رسونیمتون. از آقای آسانسورچی تشکر کردیم و قید آسانسور سوار شدن رو کلاً زدیم.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

به نظرم کتاب خیلی جالبی بود و من از خواندنش بسیار بسیار لذت بردم و به همه دوستان پیشنهاد میکنم حتما حتما حداقل برای یکبار این کتاب رو مطالعه کنن ، با تشکر از نویسنده خوش فکر این کتاب آقای عالمی عزیز و بزرگوار

0 2
گلایول

ارزش یک بار خوندن رو داشت. بعضی قسمتهاش ادم رو واقعا به فکر میندازه. در عین حالی که طنز داشت یه جاهایش معانی جالب و عمیقی داشت که جذابیت نوشته رو بیشتر کرده. به نظر من که داستان جالبی داره و پیشنهاد میکنم به کتابخونا که حتما بخونند.

پاسخ

2 2
پوریا

سوار آسانسور که شدیم خواستیم بحث سیاسی کنیم اما آقایی که مسئول آسانسور بود درآمد توی حرفمان که بحث سیاسی ممنوع است. آمدیم در مورد آلودگی هوا و گره همیشه کور ترافیک حرف بزنیم که دوباره آقای آسانسورچی فرمود که گفتن این حرفها اینجا قدغنه. گفتیم از گرانی کمرشکن حرف بزنیم گفت اصلاً حرفش را نزنید. به خیال خاممان آمد که صحبت در مورد فوتبال مشکلی ندارد که دوباره آقای آسانسورچی دستور دادند بر سکوت ما. گفتیم از چه حرف بزنیم فکر کردیم که احتمالاحرف زدن در مورد دختر همسایه‌ی جدید آپارتمان دیگر به ایشان ارتباطی نخواهد داشت که یکهو ایشان بانگ برآوردند که پشت سر دختر مردم حرف می زنید؟ گفتیم ببخشید اینجا که دوربین ندارد که بخواهد حرفهای ما را ضبط کند! آقای آسانسورچی پوزندی تحویلمان داد و گفت: زرشک، پس فکر کرده اید من اینجا چکاره ام. تازه آن وقت بود که فهمیدیم این بنده ی خدا آقای پوریا عالمی چه کشیده. خدا چه صبر عظیمی به شما عطا کرده آقای عالمی. قدرش را بدانید که کم پیدا می شود.

پاسخ

0 4
میثم

ﻟﺤﻈـﻪ ﻫــﺎ نه دیر می آیند و نه زود آن ها درست سر وقت می آیند این ما آدم هاییم که دیر یا رود، می رسیم! اگر از چیزهایی که در زندگی اهمیت دارند نگه داری کنیم. اگر با کسانی که دوستشان داریم درست و مطابق با ایمانمان رفتار کنیم، زندگی مان از لرزش دردناک کارهای نا تمام،مصیبت نمی بیند.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

به قول خودش او تنها آسانسورچی در دنیاست که قصه‌ی بالا و پایین رفتن‌هایش را برای ما تعریف می‌کند. بین تمام ستون‌های جورواجوری که پوریا عالمی نوشته است "آسانسورچی" را از همه بیشتر دوست دارم. ‌علاوه بر اینکه این کتاب مجموعه‌ای از بهترین ستون‌های عالمی به عنوان آسانسورچی ست، یکی از معدود کتاب‌هایی ست که می‌توان روایتی مردمی از ماجراهای ۸۸ را هم در آن یافت. خواندن این کتاب شیرین و دوست داشتنی تجربه‌ای لذت‌بخش از مرور خاطرات تلخ و شیرین است در آینه‌ی طنز مطبوعاتی.

0 3
آرش

خیلی اهل کتاب خوندم نیستم اغلب هم کتابو تا اواسط میخونمو بعد بیخیال میشم ولی جدیدا تصمیم گرفتم رویه رو تغییر بدم امید بخدا منم کتاب خون میشم حالا من سعی میکنم هر کسیم این متنو میخونه منم تشویق کنه. مچکرم

پاسخ

پاسخ
نگار

انتظار بیشتری از این کتاب داشتم ولی در کل خوب بود. وقتی این داستان ها را در چلچراغ میخواندم برام جذابیت بیشتری داشتند. چون کارهای بهتر و قویتری هم از پوریا عالمی خوانده ام و این اثر در مقایسه با آنها در پله ی پایین تری قرار داشت.

0 3
مجد

خیلی کتاب خوبیه واقعا خاصه پیشنهاد میکنم بخوانید پیشمون نمیشید ولی حتما جدیدش باشه چون فکر کنم ورایش قدیمی داشته باشه انلاین خرید کنید بهتره پوریا عالمی خیلی خوبه خاصه نظرم کتاب باحالی بود ارزش یک بار خواندن را دارد ولی در کل جذابیت انچنانی برای من مثل بقیه کتاب ها نداشت

پاسخ

0 3
مهرداد

داستان جالب و جدیدی داشت بنده به شخصه پسندیدم این کتاب رو و توصیه میکنم به بقیه دوستان که بخونند. عالمی هم‌چنین انتشار آثاری چون «تفنگ‌بازی»، «پنجره زودتر می‌میرد»، «دخترها به راحتی نمی‌توانند درکش کنند» و « نیم ساعت قبل از ساعت هفت» را در کارنامه خود دارد. کتاب «پنجره زودتر می‌میرد» این نویسنده با مضمون جنگ دربخش بهترین رمان اول، نامزد یازدهمین دوره جایزه گلشیری در سال 89 شد.

پاسخ

0 7
سید

شخصا خیلی اهل مطالعه کتاب اینجوری نیستم بیشتر کمک درسی ورشته خودم را مطالعه کردم ولی وقتی این کتابو خوندم برام خیلی عالی بود. و دید به من داد. و خیلی دوستش داشتم به قول معروف هرچه دل تنگت خواهی . گوی.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.