کتاب آمبولانس چی


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: آمبولانس چی
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : پوریا عالمی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

ستون آمبولانس چی منتخبی از یادداشت های سال ۱۳۹۳ است که در روزنامه ی شرق چاپ شده است. انتخاب این یادداشت ها در این کتاب بیشتر بر مبنای محتوا و اهمیت خبرهایی است که ماده ی اولیه هر ستون را شکل داده است، خبرهایی که در تاریخ ماندگار خواهند شد. ستون های طنز تفاوت اصلی شان با باقی ستون ها و صفحات روزنامه در این است که به آن چیزی می پردازند که در جامعه مطرح است اما از تریبون های رسمی گفته نمی شود. بررسی قوت و طنز یک ستون طنز را باید دقیقاً در بستر زمانی انتشار آن در نظر گرفت و فشارهای داخلی، خارجی، دولتی، قدرت، عرفی و اجتماعی و... را حتماً لحاظ کرد. در ضمن این توضیح لازم است که هیچ تغییری در اظهارنظرهای رسمی که عموماً داخل گیومه است به وجود نیامده است. با خواندن ستون طنز روزانه ما می توانیم روند تحولات یک جامعه را در گذشته متوجه شویم. روندی که لزوماً با شعارها و اخبار رسمی ممکن است یکسان نباشد. اما متأثر از فضای رسمی کشور است. آمبولانس چی تجربه ی موفقی برای نویسنده ی آن به حساب می آید. ستونی که سریع محبوب شد و نه تنها بین مردم و خوانندگان، بلکه بین اهل نظر، اهل فکر و اهل قلم نیز مخاطب های بسیاری پیدا کرد.

نظرات
0 2
فاطمه

کتابهایی که کمی ازمشکلات مردم را باطنز میگویند مردم بیشتر جذب کتاب میشوند وسرانه ی مطالعه هم بالا میرود

پاسخ

پاسخ
محمد

کاش سرانه بره بالا و بالاتر

0 0
عاطفه

اون ضربدر رو جلد به نظر میاد همون علامت + صلیب سرخه که با چرخیدنش نشون داده قرار نیس یه کتاب با موضوع کمک‌های اولیه بخونیم و باید منتظر ساختارشکنی‌های توی متن هم باشیم... خیلی جالب بود. :) باشید

پاسخ

0 3
هانیه

همیشه و در هر شرایطی راه را برای آمبولانس باز کنید حتی اگه آمبولانس خالیه و در حال نقل مکان شخصیت های معروف وگرنه گیر آمبولانس چی ما میوفتید.

پاسخ

پاسخ
محمد

دعا کنین که گیرش نیفتین

0 1
زهرا

آمبولانس چی شامل مجموعه داستان های طنز و فکاهی است که برگرفته از داستان های طنزسیاسی،اجتماعی می باشد که درسال 1393از پوریا عالمی به عنوان یادداشت درستون آمبولانس چی در روزنامه شرق انتشار شده بود

پاسخ

پاسخ
محمد

چه روزنامه ی معتبری

0 1
نوری

كتاب خوب و عالي نگارشتند و ارتباط با كتاب خوب است هر چند نقد و نگارش براي نويسنده محترم سخت است ايشان قلم روايي دارند

پاسخ

پاسخ
محمد

من که دقیق متوجه منظورتون نشدم

0 1
احمد

بالاخره یه نفر باید به داد خبرهای جدی بیچاره برسه! اینجاست که آمبولانس‌چی از راه می‌رسد و پرتشان می‌کند روی برانکارد یادداشت‌های طنز رو می‌برده به ..

پاسخ

پاسخ
محمد

باز خوبه به دادش رسید

5 14
عاطفه

بالاخره یک نفر باید به داد خبرهای جدی بیچاره برسد! اینجاست که آمبولانس‌چی از راه می‌رسد و پرتشان می‌کند روی برانکارد یادداشت‌های طنز و می‌بردشان به ...

پاسخ

پاسخ
محمد

کجا میبره؟؟؟

پاسخ
فرزاد

جالب بود

1 13
مهسا

كتاب خوب و عالي نگارشتند و ارتباط با كتاب خوب است هر چند نقد و نگارش براي نويسنده محترم سخت است ايشان قلم روايي دارند

پاسخ

پاسخ
محمد

بله همینطوره

پاسخ
فرزاد

موافقم

42 40
امیرحسین

کارهای پوریا عالمی همه خواندنی هستند. آمبولانس‌چی همچون دیگر تلاش‌های نویسنده این کلمات مانند کاناپه‌چی، آسانسورچی، فال قهوه، آگهی مادر رجب، ماجرای عشق و عاشقی میدون و… در پیدا کردن قالب‌های نو و تجربه‌ ظرفیت‌های زبانی برای شوخی با امر سیاسی ساخته و پرداخته شد. حتما این کتاب و دیگر آثار پوریا عالمی رو بخونید... همشون فوق العاده هستن.

پاسخ

پاسخ
محمد

همشون عالین بدون شک

پاسخ
فرزاد

احسنت

1 36
محمد

این کتاب رو نباید از دست داد جدی میگم انگار چهارسال روزنامه رو دنبال کردین و واقعا جذابه چون واقعا مشکلات روز جامعه بوده..

پاسخ

پاسخ
محمد

بله چون روزنامه نگارن

پاسخ
فرزاد

جالب بود

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.