کتاب آمبولانس چی


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: آمبولانس چی
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : پوریا عالمی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

ستون آمبولانس چی منتخبی از یادداشت های سال ۱۳۹۳ است که در روزنامه ی شرق چاپ شده است. انتخاب این یادداشت ها در این کتاب بیشتر بر مبنای محتوا و اهمیت خبرهایی است که ماده ی اولیه هر ستون را شکل داده است، خبرهایی که در تاریخ ماندگار خواهند شد. ستون های طنز تفاوت اصلی شان با باقی ستون ها و صفحات روزنامه در این است که به آن چیزی می پردازند که در جامعه مطرح است اما از تریبون های رسمی گفته نمی شود. بررسی قوت و طنز یک ستون طنز را باید دقیقاً در بستر زمانی انتشار آن در نظر گرفت و فشارهای داخلی، خارجی، دولتی، قدرت، عرفی و اجتماعی و... را حتماً لحاظ کرد. در ضمن این توضیح لازم است که هیچ تغییری در اظهارنظرهای رسمی که عموماً داخل گیومه است به وجود نیامده است. با خواندن ستون طنز روزانه ما می توانیم روند تحولات یک جامعه را در گذشته متوجه شویم. روندی که لزوماً با شعارها و اخبار رسمی ممکن است یکسان نباشد. اما متأثر از فضای رسمی کشور است. آمبولانس چی تجربه ی موفقی برای نویسنده ی آن به حساب می آید. ستونی که سریع محبوب شد و نه تنها بین مردم و خوانندگان، بلکه بین اهل نظر، اهل فکر و اهل قلم نیز مخاطب های بسیاری پیدا کرد.

نظرات
0 0
امیر

ین کتاب رو نباید از دست داد جدی میگم انگار چهارسال روزنامه رو دنبال کردین و واقعا جذابه چون واقعا مشکلات روز جامعه بوده.

پاسخ

0 0
انصاری

آقای عالمی با پسوند "چی" برای خودشون یک امضا درست کردن که خیلیم جالبه مثله کارهای قبلیشون

پاسخ

0 0
امید

آمبولانس چی یک تجربه موفق برای نویسنده آن به حساب می آیدکه به سرعت محبوب شدونه تنها دربین مردم وخوانندگان بلکه بین اهل قلم و اهل نظر و اهل فکرمخاطبای زیادی پیدا کردآمبولانس چی مانند سایر آثار نویسنده برای شوخی با امر سیاسی ساخته شده است.

پاسخ

0 0
امیر

برگرفته از قصه های طنز سیاسی اجتماعی است آمبولانس چی تجربه موفقی برای نویسنده ان به حساب می آید وکاش هیچ وقت کسی گرفتار این امبولانس ها نشودستون طنز روزنامه های سیاسی خیلی جالبن چون آینه ی تمام قد اتفاقای روز جامعه به زبان طنزن که خیلی میتونه رو ذهن مخاطب تاثیرگذار باشه

پاسخ

0 0
علی

اینهمه طنز گفتیم و نوشتیم تا بخندیم و بخندانیم. اما این خنده ها فقط نیشخندی بیش نیست به حال و روز خودمان. شاید این خنده ها شوخی بیش نیست اما چاره چیست در این گرداب زندگانی... واقعیت ها در قالب طنز شاید حالمان را بهتر کند. شاد باشید.

پاسخ

3 2
منصورقانع

دراین کتاب براساس محتوا و اهمیت خبرهایی است که ماده اولیه هرستون را تشکیل داده است خبرهایی که ماندگار خواهند شد.آمبولانس چی یک تجربه موفق برای نویسنده آن به حساب می آیدکه به سرعت محبوب شدونه تنها دربین مردم وخوانندگان بلکه بین اهل قلم و اهل نظر و اهل فکرمخاطبای زیادی پیدا کردآمبولانس چی مانند سایر آثار نویسنده برای شوخی با امر سیاسی ساخته شده است. به درستی که هرچه فضای سبز و دار و درخت داریم از زحمتی است که این عزیزان در وزارت ارشاد می‌کشند و به راستی که اگر آنان نبودند تا الان جنگل‌ها همه از بین رفته بود. از تک‌تک ایشان و از تک‌تک درختان ممنونم. برگرفته از قصه های طنز سیاسی اجتماعی است آمبولانس چی تجربه موفقی برای نویسنده ان به حساب می آیدکتاب آمبولانس چی شامل مجموعه داستان های طنز و فکاهی است کتاب آمبولانس چی شامل مجموعه داستان های طنز و فکاهی است که برگرفته از داستان های طنزسیاسی،اجتماعی می باشد. آمبولانس چی یک تجربه موفق برای نویسنده آن به حساب می آیدکه به سرعت محبوب شدونه تنها دربین مردم وخوانندگان بلکه بین اهل قلم و اهل نظر و اهل فکرمخاطبای زیادی پیدا کردآمبولانس چی مانند سایر آثار نویسنده برای شوخی با امر سیاسی ساخته شده است.

پاسخ

پاسخ
محمد

آخرش مجبور شدم یک تیتر تند و تفرقه آمیز روی دیواره ی آسانسور بنویسم تا براساس قانون مطبوعات، آقای وزیر اجازه بدهد که در آسانسور بسته شود و پای مبارک را از لای در بردارد.

پاسخ
امیر حسین

کارهای پوریا عالمی همه خواندنی هستند. آمبولانس‌چی همچون دیگر تلاش‌های نویسنده این کلمات مانند کاناپه‌چی، آسانسورچی، فال قهوه، آگهی مادر رجب، ماجرای عشق و عاشقی میدون و… در پیدا کردن قالب‌های نو و تجربه‌ ظرفیت‌های زبانی برای شوخی با امر سیاسی ساخته و پرداخته شد. حتما این کتاب و دیگر آثار پوریا عالمی رو بخونید... همشون فوق العاده هستن.

2 4
سیده محدثه موسوی

این کتاب تقدیم به دانشمند عزیز، جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد شده است که با تلاش شبانه‌روزی که برای ریاست جمهوری کرد، بعداز 10 سال روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی گمنام بودن، نوشته‌های طنز من را معروف کرد. از وزیر ارشاد، اداره بررسی کتاب وزارت ارشاد، و کارکنان زحمتکش آن وزارتخانه که با کوتاه کردن این کتاب و دیگر کتاب‌ها به اندازه کافی و لازم، به حفظ محیط زیست کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند با انتظار صفحات اضافی در کتاب‌ها، جنگل‌ها از بین برود بسیار ممنونم . به درستی که هرچه فضای سبز و دار و درخت داریم از زحمتی است که این عزیزان در وزارت ارشاد می‌کشند و به راستی که اگر آنان نبودند تا الان جنگل‌ها همه از بین رفته بود. از تک‌تک ایشان و از تک‌تک درختان ممنونم.

پاسخ

پاسخ
حسین

خارجی ها وقتی می آیند ایران روی هرچیزی دست بگذارند ساخت خودشان است به غیر از فرش ایرانی که از چین می آید!

8 6
نفس

کتاب آمبولانس چی شامل مجموعه داستان های طنز و فکاهی است که برگرفته از داستان های طنزسیاسی،اجتماعی می باشد که درسال 1393از پوریا عالمی به عنوان یادداشت درستون آمبولانس چی در روزنامه شرق منتشر شدانتخاب این یادداشت ها دراین کتاب براساس محتوا و اهمیت خبرهایی است که ماده اولیه هرستون را تشکیل داده است خبرهایی که ماندگار خواهند شد آمبولانس چی یک تجربه موفق برای نویسنده آن به حساب می آیدستونی که که به سرعت محبوب شدونه تنها دربین مردم وخوانندگان بلکه بین اهل قلم و اهل نظر و اهل فکرمخاطبای زیادی پیدا کردآمبولانس چی مانند سایر آثار نویسنده برای شوخی با امر سیاسی ساخته شده است

پاسخ

12 6
ش

ناصر فیض می فرماید : مشکلِ خویش بَرِ پیر مغان بردم دوش / گفت : دنیا شده از مشکل پُر ، این هم روش ...

پاسخ

5 7
مهدی

برگرفته از قصه های طنز سیاسی اجتماعی است آمبولانس چی تجربه موفقی برای نویسنده ان به حساب می آیدکتاب آمبولانس چی شامل مجموعه داستان های طنز و فکاهی است

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

آمبولانس‌چی همچون دیگر تلاش‌های نویسنده این کلمات مانند کاناپه‌چی، آسانسورچی، فال قهوه، آگهی مادر رجب، ماجرای عشق و عاشقی میدون و… در پیدا کردن قالب‌های نو و تجربه‌ ظرفیت‌های زبانی برای شوخی با امر سیاسی ساخته و پرداخته شد. حتما این کتاب و دیگر آثار پوریا عالمی رو بخونید.

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.