کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: چگونه بر جهان حکومت کنیم
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : آندره د گیلوم
  • مترجم : حسین یعقوبی
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

«چگونه بر جهان حکومت کنیم» کتابی است برای پرورش و رشد دیکتاتور درون شما. آن را خوب و با دقت بخوانید، خدا را چه دیدید، شاید شما هم آدم دُم کلفتی شدید. برای سواری و بیگاری کشیدن از مردم همیشه محتاج استفاده از زور نیستید. خیلی از دیکتاتورها به مدد آرای مردمی به قدرت رسیدند. کسب قدرت از این شیوه هم معقول است و هم از نقطه نظر عامه، مشروع. یادتان باشد جانشین هرکسی می خواهید بشوید، اول از همه باید او را بی آبرو کنید، بدجوری هم بی آبرو کنید. حاکم و رئیس کل فعلی، نه تنها اعمالش شیطانی و به ضرر مردم و کشور است، بلکه از لحاظ شغلی فردی بی کفایت و سست عنصر و نوکر بیگانه و از لحاظ اخلاقی متزلزل، فاسد، منحرف است. خلاصه منسوب کردن هر صفت بدی که سراغ دارید از جمله صفات بد خودتان به طرف مقابل خوب جواب می دهد.

نظرات
0 5
مریم

مطمئن باشید همه ما در وجود مبارک دیکتاتوری داریم اما دیکتاتور بعضی هایمان هنوز در خواب مخملی است پس باید بیدارش کنیم می پرسید چگونه خب به کمک این کتاب

پاسخ

162 19
حامد

کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم بیشتر جنبه طنز داشت و راهکارهای خیلی جالب و بدون هیچ گونه خط قرمزی برای دیکتاتور بودن ...

پاسخ

2 43
پوریا

اگر دوست دارید که در آینده برای خود دبدبه و کبکه ای داشته باشید و برو و بیایی به هم بزنید لحظه ای در خواندن این کتاب، زمان را از دست ندهید. با این کتاب می توانید برای رسیدن به ریاست اداره کوچک خود تا تصاحب پست های کلان مملکتی درسهای بسیاری بیاموزید. اما قبل از هر کاری باید اینی که الان هستید را کاملا فراموش کنید. بروید جلوی آیینه و خود الانتان را برای آخرین بار ببنید. شاید این آخرین باری باشد که خود را بدین شکل و شمایل می بینید. چون بعد از اینکه در این راه قدم گذاشتید ممکن است به جانوری تبدیل شود که از دیدن خود در آیینه وحشت کنید. ولی اگر آدمی که اکنون هستید را دوست دارید و به همین بخور و نمیر و شغل کارمندی راضی هستید، پول خود را بیهوده صرف خرید این کتاب نکنید.

پاسخ

9 34
جواد

مدیریت جهان بسیار آسان است،تنها اگر پول داشته باشی افراد لایق را سرکار میگذاری و خلاص،ازین راحت ترم میشود؟!

پاسخ

پاسخ
سارا

فقط پول لازمه ی کار و مدیریت نیست. باید هوش مدیریتی داشته باشی. اجتماعی باشی و در مقابل حوادث و شکستها قوی باشی تا بتوانی از شکستها تجربه کسب کنی و جهان را درست بسازی

10 61
احسان

مدیریت جهان به هیچ تخصصی احتیاج نداره،فقط یکم منفعت طلبی و خودخواهی لازم داره که اگه این فاکتورو داشته باشین بقیه ی چیزا خود به خود ردیف میشه :)

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

واقعا هم همینطور هست اگر یه خورده منفعت طلبی و خودخواهی رو داشته باشیم می تونیم جهان رو مدیرین کنیم....چیزی که الان داره اتفاق میفته :)

4 65
محمد

اين كتاب با زبان طنز مفاهيمي را برايمان آشكار ميكند .بيان يك نظر و ديد متفاوتي به جهان اطراف ماست كه با چاشني طنز دراميخته و پيشنهاد تازه اي ست .اين كتاب مارا به سير در خود و تاريخ و هر انچه بر ماگذشته وا ميدارد .

پاسخ

پاسخ
احسان

خیلی جذابه واقعا،نکته ی خوبی بود

37 32
ناهید

کتاب بیشتر جنبه طنز داشت و راهکارهای خیلی جالب و بدون هیچ گونه خط قرمزی برای دیکتاتور بودن. بشدت توصیه میکنم بخونید

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

کتاب به شدت عالیه .... یادتان باشد جانشین هرکسی می‌خواهید بشوید، اول از همه باید او را بی‌آبرو کنید، بدجوری هم بی‌آبرو کنید. حاکم و رئیس کل فعلی، نه‌تنها اعمالش شیطانی و به ضرر مردم و کشور است، بلکه از لحاظ شغلی فردی بی‌کفایت و سست‌عنصر و نوکر بیگانه و از لحاظ اخلاقی متزلزل، فاسد، منحرف است. خلاصه منسوب کردن هر صفت بدی که سراغ دارید از جمله صفات بد خودتان به طرف مقابل خوب جواب می‌دهد.... عالی.... عالی

65 56
حامد

یک اثر طنز بسیار جالب و خواندنی، برای دوستداران طنز سیاسی؛ آن هم از نوع دیکتاتوری‌اش . حسین یعقوبی،مترجم کتاب، طنزپرداز خوبی است و انتخاب‌های خوبی هم در ترجمه‌‌ی آثار طنز دارد. ‌ ."برای سواری بر مردم محتاط حتما نیاز به زور ندارید، باید راهش رو بلد باشید!" ‌ "کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. کسانی که قدرت دارند می‌دانند که زندگی بدون قدرت هیچ است، بی‌معنا است. بدون قدرت هیچ‌چیز نیستید. در تندباد حوادث مثل بیدی هستید که با هر بادی می‌لرزید و احتمالش هم هست که کلاً ریشه‌کن شوید. اما با قدرت شما چیز می‌شوید، همه چیز. آدمی که می‌تواند دنیا را عوض کند.

پاسخ

پاسخ
احسان

طنز سیاسی رو دوس دارم و از موردعلاقه هامه

پاسخ
امیر حسین

این کتاب واقعا عالیه و خواندنی... راهکارهای خیلی جالب و بدون هیچ گونه خط قرمزی برای دیکتاتور بودن !! کتابی استثنائی

5 118
نگار

این کتاب خیلیییییییییی خوب می‌گه که برعکس تصور همه‌ی ما کی رئیسه ترجیح می‌دم داستان رو لو ندم و بمونه تا خودتون بخونین و باید بگم که حتما بخونین...

پاسخ

پاسخ
احسان

آفرین که لو ندادین،داستانش جذاب میمونه اینجوری :)

پاسخ
امیر حسین

به نظرم خیلی کار خوبی انجام میدید که داستان را لو نمیدید.... تشکر از شما :)

30 118
امیر حسین

قطعا کودکان بزرگترین دیکتاتورهای دنیا هستن...هر موقع غذا بخوان، اسباب بازی بخوان، یا پوشکشون کثیف شده باشه سریعا جیغ و داد راه میندازن و پدر و مادر بیچاره هم برای تامین خواستشون به این طرف و آن طرف می دوند... حالا فرض کنید که همه عمر همینطوری حکمرانی کنید... به به چه شود ! شما انسانی میشید که از بقیه سرتر هستید ... یک پیشوای فرزانه !

پاسخ

پاسخ
احسان

بسیار جالب احسنت

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.