کتاب سمفونی مردگان‌‌


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: سمفونی مردگان‌‌
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : عباس معروفی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

چکیده آدم‌ها فقط‌ یک‌ نیمه‌ از عمرشان‌ را زندگی‌ می‌کنند، من‌ مال‌ نیمه‌ اول‌ بودم‌ و او نیمه‌ دوم‌. آن‌که‌ نیمه‌ اول‌ عمرش‌ را زندگی‌ کرده‌ است‌، برادری‌ است‌ که‌ تلاش‌ می‌کند تا پا جای‌ پای‌ پدر بگذارد؛ پدری‌ مستبد و تمامیت‌خواه‌. و آن‌که‌ نیمه‌ دوم‌ را زیسته‌ است‌، برادری‌ است‌ شاعر و روشنفکر، جوانی‌ که‌ نماد نسل‌ روشنفکران‌ معاصر ایران‌ است‌. برادر روشنفکر در برابر ابتذال‌ خانه‌ و جامعه‌ عصیان‌ می‌کند، دل‌ به‌ عشق‌ می‌سپارد و تلاش‌ می‌کند اگر نه‌ در جامعه‌ لااقل‌ در گوشه‌ انزوایش‌ دنیایی‌ عاری‌ از پستی‌ و بدخواهی‌ بسازد. برادر دیگر پیش‌ می‌رود و به‌ پدری‌ دیگر بدل‌ می‌شود. تضاد میان‌ برادران‌ ادامه‌ می‌یابد و سرانجام‌ یکی‌ قربانی‌ دیگری‌ است‌.

نظرات برگی از کتاب
1 0
م

از کتابهایی بود که ساعتها برای خوندنش وقت میزاشتم

پاسخ

1 0
سمیه

یه رمان فوق العاده..کلا قلم عباس معروفی رو می پسندم و به نظرم این کتاب بهترین کتاب ایشون هست. فضای داستان و شخصیت پردازی ها فوق العاده هستن

پاسخ

2 0
غزل

بسیار غم انگیز است و قلم جناب معروفی هم بسیار کم نظیر

پاسخ

1 0
عرفان

به به

پاسخ

1 0
امینی

کتاب خوبی بود

پاسخ

3 0
امیر

سمفونی مردگان نقش آیدین و اورهان را پررنگ تر از بقیه شخصیت ها جلوه می دهد. آیدین متفکر دوست داشتنی و فارغ از دغدغه‌های مادی است. اورهان اما در قید و بند مادیات . به شکلی که بخش عمده‌ی حوادث داستان حول طمع و زیاده خواهی مادی او می‌چرخد‌.

پاسخ

0 0
میلاد

عالی

پاسخ

2 0
الین

کتاب از زبان چند راوی حکایت میشه. کتابی پر شده از غم و اندوهه. در شرایط بد روحی نباید خونده بشه. زمان داخلش مشخص نیست و عقب و جلو میره و به صورت منظم پیش نمیره. پیشنهاد میکنم نقد این کتاب رو حتما داخل صفحه کافه داستان مطالعه کنین.

پاسخ

0 0
الین

در نهایت با دو دسته نمی شود بحث کرد آدم با سواد و بی سواد! این بهترین جمله‌ی کتاب بود از نظر من. پیشنهاد میکنم از خواندن این رمان شاهکار لذت ببرید.

پاسخ

3 0
احمد

فضای داستان سمفونی مردگان بسیار تراژدیک و غم‌انگیز است. مخصوصاً فضای کنونی آن در سال ۱۳۵۵ در اردبیل که پر از برف و سرماست و حتی کلاغ‌ها روی شاخه‌های درخت کاج پیا پی می‌گویند: “برف، برف”[۴]. فضایی که سیاهی درون اورهان را در تضاد با سفیدی برفهای روی زمین بیشتر آشکار می‌سازد و بی‌شباهت به “کوری ” سفید در رمان ژوزه ساراماگونیست. سال‌های ۱۳۱۳ تا ۱۳۵۵ در اردبیل از ارزش سیاسی زیادی برخوردار است. مخصوصاً در جنگ جهانی دوم که روس‌ها، انگلیس‌ها و آمریکایی‌ها هر یک چیزی را به تاراج می‌برند. کارخانه پنکه سازی لرد، نماد حضور انگلستان و اینکه پس از مرگ آقای لرد شرکت “بایکوت” شروع به تبلیغ می‌کند، روی کارآمدن آمریکایی‌ها پس از انگلیسی‌ها را در ذهن تداعی می‌کند. پس می‌توان فضای داستان را نه فقط محدود به اردبیل بلکه سمبلیک (Symbolic) و به جای تمام ایران در نظر گرفت. حضور بارز برف و کلاغ در زمینه داستان هم حس سرما و مرده بودن شهر را تشدید می‌کند، و هم داستان قابیل و هابیل و مضمون برادر کشی را تکرار می کند.

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.