کتاب آن مادران این دختران


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: آن مادران این دختران
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : بلقیس سلیمانی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

آن مادران، این دختران رمانی اجتماعی است. بلقیس سلیمانی در این داستان رابطه ی مادر و دختری را روایت می کند که خیلی با یکدیگر تفاوت دارند. در واقع او می خواهد به موضوع و مسئله ی شکاف نسل ها، تفاوت ارزش ها چگونه می تواند زندگی را دچار بحران کند. شخصیت این داستان زن هستند، زنانی با دغدغه های متفاوت. آن طور که خود سلیمانی اظهار می دارد این رمان شبیه هیچ کدام از کارهای قبلی اش نیست. در قسمتی از این کتاب می خوانیم: این روز روز پاره شدن بند ناف بین خودش و آنا هم بود، از آن سالی که اولین بار آنا چند قدمی تا مهدکودک راه رفته بود و او احساس خوب فارغ البالی را تجربه کرده بود سال ها می گذشت، حالا دخترک آماده بود پر بگیرد. آیا او هم آماده بود آنا را پر بدهد؟ چهل سالش بود، نصف موهایش سفید شده بود و چند خواستگار درب و داغان را رد کرده بود. آپارتمانی داشت و حقوق، آیا برای شروعی دوباره این ها کافی بودند؟ اگر آنا مستقل می شد شاید می توانست از نو شروع کند،‌ مگر نه اینکه خیلی از دختر های هم نسلش هنوز ازدواج نکرده بودند، مگر نه اینکه چهل سالگی سن پختگی است و شکفتن.

نظرات برگی از کتاب
1 1
محمود

این کتاب قصه‌ای پرماجرا را روایت نمی‌کند، بلکه شخصیت‌هایی را پیش روی مخاطب می‌گذارد که در ظاهر زندگی ساده خود دل‌مشغولی‌های بسیاری دارند. این کتاب حائی تظادهای بین نسلی است بین مادر و دختر. این کتاب گرفتار پیچیدگی های بیهوده نمیشود و به خوبی خواننده را درگیر چالش‌های بین مادر و دختر می‌کند. مادر و دختری که تفاوت‌های شخصیتی زیادی با هم دارند و نویسنده در پی این وضع است که شکاف نسل‌ها و تفاوت ارزش‌ها چگونه ممکن است به مرز بحران برسد. عنوان داستان به خوبی می تواند به شما بفهماند که ماجرای بین نسل ها چیست. در واقع در این رمان ما چنان مجذوب روایت ها می شویم که گاه احساس می کنیم خود بخشی از داستان هستیم.

پاسخ

0 1
مهدی

شکاف نسل ها مسئله ای است که امروزه در اکثر خانواده ها شاهد آن هستیم. البته این مسائل تنها بین مادران و دختران نیست همانطور که شاهد این مسئله در بین پسران و پدران نیز هستیم. اما همانطور که کتاب نیز به این مسئله با قلم بسیار رسا و جذاب پرداخته است، جنس مسائل دختران و مادران بسیار متفاوت است. حتما توصیه می کنم این کتاب رو بخونید

پاسخ

0 1
سیده محدثه موسوی

آن مادران، این دختران، کتابی است که از قالب ماجراهای روزمره‌ی رمان‌های آپارتمانی و کلیشه‌ای خارج شده و موضوعات جدی‌تر و بحرانی‌تری را بازتاب می‌دهد. سلیمانی در این کتاب تفاوت بین نسل‌ها را نشان می‌دهد. ارزش‌های نسل دیروز برای جوانان امروز کمرنگ شده است و حالا مادران و پدرانی مانده‌اند بر سر دو راهیِ آرمان‌های دیروز که در جانشان تنیده و ارزش‌های امروز که با آن غریبه هستند.

پاسخ

0 1
روناک

کتاب خوبیه حتما بخونید زیرا انسان با خوندن کتاب آرام میشود چون کتاب کلید هر درد روحی میباشد با تشکر از دوستداران کتاب

پاسخ

1 1
محسن

این کتاب به تفاوت دیدگاه ها دو نسل(دهه شصتی) و جوان ها امروزی پرداخته، اینکه هر نسلی فک میکنه خودش بهترین نسل بوده، بهترین زندگی و دیدگاه داشته و .... که این نگاه ها باعث شکافی بین این نسل ها شده و مد نطر ایشون توی این کتاب مادران و دختران هستن، دقیق مثل خود نویسنده که دهه شصتی هست و دختران جوانی داره.

پاسخ

0 1
محمد

سلام. آن مادران، این دختران، کتابی است که از قالب ماجراهای روزمره‌ی رمان‌های آپارتمانی و کلیشه‌ای خارج شده و موضوعات جدی‌تر و بحرانی‌تری را بازتاب می‌دهد. سلیمانی در این کتاب تفاوت بین نسل‌ها را نشان می‌دهد.

پاسخ

1 0
معصومه

باسلام.کتاب زیبایی بود ۲بار مطالعه کردم وبه بقیه هم میگم ۱بار بخونید بازم به سمتش کشیده میشید.تفاوت دونسل دیروز و امروز.همون موضوع همیشگی ولی این بار با قلمی شیرین و روان توسط بانویی پر توان.با تشکر.

پاسخ

1 1
زینب

در این کتاب تفاوت بین نسل‌ها نشان داده شده. ارزش‌های نسل دیروز برای جوانان امروز کمرنگ شده است و حالا مادران و پدرانی مانده‌اند بر سر دو راهیِ آرمان‌های دیروز که در جانشان تنیده و ارزش‌های امروز که با آن غریبه هستند.

پاسخ

0 1
رضا

سلام ودرود.رمانی بسیار زیبا و لذت بخش که با مقایسه نوع زندگی یک مادر و دختر شما رو متوجه تغییرات گذشته تا کنون میکند حتما بخونید

پاسخ

پاسخ
مهدی

درسته

3 1
فائزه

اختلاف و فاصله بین نسل ما و مادرامون واقعا مشخصه و نیاز به اثبات نداره فقط باید سعی کنیم این اختلاف مایه ناراحتیشون نشه .بلاخره مادر مادره و ربطی به این نسل و اون نسل نداره

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.